105.2585

Аба лига: Звезда лако са Скопљанцима

08.01.2023. 18:55 18:57
Извор: МЗТ (Д. Петровић)/Факундо Кампацо зауставио домаће

Кошаркаши Црвене звезде потврдили су да се налазе у доброј форми победом над екипом МЗТ из Скопља, у 14. колу АБА лиге.

Домаћи су пружили велики отпор супарнику у првом полувремену, али је почетак другог у којем је бриљирао Факундо Кампацо отклонио све дилеме.

Одлично су гости отворили утакмицу, како офанзивно, тако и дефанзивно и повели са 6:0. Игром Београђана дириговао је Кампацо, а продуктиван је био Лазаревић, после чијих поена се предност попела на двоцифрену (14:4). Међутим, Вер и Војдан Стојановски нису дали актуелном регионалном шампиону да већ у раној фази сусрета реши питање победника, пошто су везаним поенима довели МЗТ на само кош заостатка. Друга четвртина протекла је по сличном сценарију. Црвено-бели су и овај пут, пре свега чврстом одбраном, дошли до плус 10 (30:20), да би поново на сцену ступио Вер, који је био нерешив проблем за Звезду и захваљујући коме су домаћи пред одлазак на велики одмор били само на један посед заостатка (33:36).

Почетак другог полувремена протекао је у потпуности у знаку Кампаца. Омалени плејмејкер крао је лопте, асистирао и са три узастопне тројке одвео црвено-беле на максималних плус 14, после само три минута игре у трећем кварталу. Наставила је Ивановићева екипа да „меље“ МЗТ на све начине. Доминантна је Звезда била и у рекету и ван њега, тако да је разлика временом само расла.

До краја утакмице није било узбуђења, гости су рутински привели сусрет крају и уписали нову победу у регионалном шампионату.

МЗТ – Црвена звезда 57:80 (15:17, 18:19, 8:27, 16:17)

СКОПЉЕ: СЦ „Јане Сандански“, гледалаца: 5.500, судије: Кардум (Хрватска), Мајкић (Словенија), Мустапић (Хрватска).

МЗТ: Крстевски, Бурсаћ 2, Мићовић 9, Кефи 9, Андоноски, Робев 2, Мекић, Вер 16, Д. Стојановски 5, В. Стојановски 13, Јигитоглу 1, Пандев.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Холанд 4, Лазаревић 5, Кампацо 23 (7ск, 9ас), Митровић 9, Лазић 3, Добрић 8, Илић 5, Недовић 2, Марковић, Кузмић 6, Петрушев 13, Бентил 2.