Aba liga: Zvezda lako sa Skopljancima

08.01.2023. 18:55 18:57
Izvor: MZT (D. Petrović)/Fakundo Kampaco zaustavio domaće

Košarkaši Crvene zvezde potvrdili su da se nalaze u dobroj formi pobedom nad ekipom MZT iz Skoplja, u 14. kolu ABA lige.

Domaći su pružili veliki otpor suparniku u prvom poluvremenu, ali je početak drugog u kojem je briljirao Fakundo Kampaco otklonio sve dileme.

Odlično su gosti otvorili utakmicu, kako ofanzivno, tako i defanzivno i poveli sa 6:0. Igrom Beograđana dirigovao je Kampaco, a produktivan je bio Lazarević, posle čijih poena se prednost popela na dvocifrenu (14:4). Međutim, Ver i Vojdan Stojanovski nisu dali aktuelnom regionalnom šampionu da već u ranoj fazi susreta reši pitanje pobednika, pošto su vezanim poenima doveli MZT na samo koš zaostatka. Druga četvrtina protekla je po sličnom scenariju. Crveno-beli su i ovaj put, pre svega čvrstom odbranom, došli do plus 10 (30:20), da bi ponovo na scenu stupio Ver, koji je bio nerešiv problem za Zvezdu i zahvaljujući kome su domaći pred odlazak na veliki odmor bili samo na jedan posed zaostatka (33:36).

Početak drugog poluvremena protekao je u potpunosti u znaku Kampaca. Omaleni plejmejker krao je lopte, asistirao i sa tri uzastopne trojke odveo crveno-bele na maksimalnih plus 14, posle samo tri minuta igre u trećem kvartalu. Nastavila je Ivanovićeva ekipa da „melje“ MZT na sve načine. Dominantna je Zvezda bila i u reketu i van njega, tako da je razlika vremenom samo rasla.

Do kraja utakmice nije bilo uzbuđenja, gosti su rutinski priveli susret kraju i upisali novu pobedu u regionalnom šampionatu.

MZT – Crvena zvezda 57:80 (15:17, 18:19, 8:27, 16:17)

SKOPLJE: SC „Jane Sandanski“, gledalaca: 5.500, sudije: Kardum (Hrvatska), Majkić (Slovenija), Mustapić (Hrvatska).

MZT: Krstevski, Bursać 2, Mićović 9, Kefi 9, Andonoski, Robev 2, Mekić, Ver 16, D. Stojanovski 5, V. Stojanovski 13, Jigitoglu 1, Pandev.

CRVENA ZVEZDA: Holand 4, Lazarević 5, Kampaco 23 (7sk, 9as), Mitrović 9, Lazić 3, Dobrić 8, Ilić 5, Nedović 2, Marković, Kuzmić 6, Petrušev 13, Bentil 2.