Панчевачка лига: Борка за опстанак

05.06.2019. 09:35 09:38
Извор: Tiker

Вултурул - Партизан (Г)  5:4 (1:2)

ГРЕБЕНАЦ: Игралиште Вултурула, гледалаца: 100. Судија: Жијан  (Вршац). Стрелци: Борка у 40, 48, 51 и 55, Сочанац у 61. (аутогол) за Вултурул, а Андрејић у 18, Петрић у 44, Шуша у 50, Јовановић 71 минуту за Партизан.

ВУЛТУРУЛ: Антић 6,5, Ј. Попа 7, Н. Попа 7, Миленковић 6,5 (Беутура -), Гајта 6,5, Раденковић 7, Пауновић 7, Ђуркин 7,5, Борка 8,5, Г.Пауновић 7, Макарун 7.

ПАРТИЗАН:  Ардељан 6,5, Шуша 7,  Стојчић 6,5, Јевтић 7,5, Петрић 7,5, Сочанац 7, Чолак 7, Андрејић 7, Бољанац 6,5, Стојковић 7, Јовановић 6,5.

Гости из Гаја головима Андрејића и Петрића решили су у своју корист првих 45 минута игре, гол за домаћине постигао је Борка. У наставку, домаћи играч Стефан Борка са још три поготка за десет минута донео је предност домаћину и обезбедио победу са којом су домаћи фудбалери остали у трци за опстанак у лиги.

Раднички (Б) – Југославија 1:1 (0:0)

БАРАНДА: Игралиште Радничког, гледалаца: 150. Судија: Тадић (Панчево). Стрелци: Старчевић у 71. за Раднички, а Николовски у 87  минуту за Југославију.

РАДНИЧКИ: Лабус 7, Илић 6,5, Радојев 6,5,  Стојановић 7, Јовановић 6,5, Старчевић 7,5,   Дивљачки 7, Мијатовић 7, Добрић 7, Цукић 7 (Милованов -),  Лутовац 6,5.

ЈУГОСЛАВИЈА: Симјановић 7,5, Богдановски 6,5, Митковић 7, Крстевски 6,5, Ненадић 7,Лалић 7, Станковски 6,5 (Смиљковић -), Стојановски 7, Николовски 7,5, Колески 7, Дуковски 6,5 (Јовановић -).

У првом полувремену гости из Јабуке били су бољи. Псле одмора домаћи су имали инцијативу и Игор Старчевић је успео да свој тим доведе у вођство. После једног контра - напада гости су преко искусног стрелца Драгана Николовског три минута пре краја дошли до жељеног бода.

СтрелаЈединство Стевић  3:0 (1:0)

ИВАНОВО: Игралиште Стреле, гледалаца: 100. Судија: Стевковски (Панчево). Стрелци: Савановић у 23, Гуран у 48. и 58. минуту.

СТРЕЛА: Лукић 7, Грубнић 6,5 (Чех 6,5), Балог 7, Панић 7, Радојчић 7, Максимовић 6,5, Гуран 7,5, Савановић 7 (Мачак -), Поповић 6,5. Исаиловић 7 (Џафић -), Груловић 7.

ЈЕДИНСТВО СТЕВИЋ: Чучак 6,5, Кљајић 6,5, Момчиловић 6,5, И. Пешовски 7, Митковски 7, Трајчевски 6,5 (Величковић -), Балножан 6,5, Дотлић 6,5,  Златановић  6,5, Атанасов 7.

У првом полувремену после брзе акције Бојан Савановић је савладао Чучка. У наставку Данило Гуран је са неких 25 метара из слободног ударца  погодио мрежу Качареваца. Десетак минута касније после центаршута са десне стране на другој стативи био је Гуран који је постигао свој други гол.

Припремио: Б. Стојковски

Полет - Јединство (В) 2:3, Црвена звезда - Слога (БНС) 4:2, Војводина (С) - Спартак 0:5, Долина - Потпорањ 2:3, Вултурул - Партизан (Г) 5:4, Стрела - Јединство Стевић 3:0, Раднички (Б) - Југославија 1:1, Дунав - Партизан (У) 3:1 Слободан је био Борац (Ст).

1. Борац (Ст)     31     20     3      8      69:34        63

2. Раднич. (Б)    31     17     7      7      69:37        58

3. Потпорањ      31     17     7      7      51:36        58

4. Партиз. (Г)     31     17     4      10     80:35        55

5. Јединс. (В)     31     14     7      10     54:44        49

6. Стрела           31     14     6      11     63:40        48

7. Спартак          31     13     8      10     64:49        47

8. Партиз. (У)     31     14     4      13     49:55        46