Pančevačka liga: Borka za opstanak

05.06.2019. 09:35 09:38
Izvor: Tiker

Vulturul - Partizan (G)  5:4 (1:2)

GREBENAC: Igralište Vulturula, gledalaca: 100. Sudija: Žijan  (Vršac). Strelci: Borka u 40, 48, 51 i 55, Sočanac u 61. (autogol) za Vulturul, a Andrejić u 18, Petrić u 44, Šuša u 50, Jovanović 71 minutu za Partizan.

VULTURUL: Antić 6,5, J. Popa 7, N. Popa 7, Milenković 6,5 (Beutura -), Gajta 6,5, Radenković 7, Paunović 7, Đurkin 7,5, Borka 8,5, G.Paunović 7, Makarun 7.

PARTIZAN:  Ardeljan 6,5, Šuša 7,  Stojčić 6,5, Jevtić 7,5, Petrić 7,5, Sočanac 7, Čolak 7, Andrejić 7, Boljanac 6,5, Stojković 7, Jovanović 6,5.

Gosti iz Gaja golovima Andrejića i Petrića rešili su u svoju korist prvih 45 minuta igre, gol za domaćine postigao je Borka. U nastavku, domaći igrač Stefan Borka sa još tri pogotka za deset minuta doneo je prednost domaćinu i obezbedio pobedu sa kojom su domaći fudbaleri ostali u trci za opstanak u ligi.

Radnički (B) – Jugoslavija 1:1 (0:0)

BARANDA: Igralište Radničkog, gledalaca: 150. Sudija: Tadić (Pančevo). Strelci: Starčević u 71. za Radnički, a Nikolovski u 87  minutu za Jugoslaviju.

RADNIČKI: Labus 7, Ilić 6,5, Radojev 6,5,  Stojanović 7, Jovanović 6,5, Starčević 7,5,   Divljački 7, Mijatović 7, Dobrić 7, Cukić 7 (Milovanov -),  Lutovac 6,5.

JUGOSLAVIJA: Simjanović 7,5, Bogdanovski 6,5, Mitković 7, Krstevski 6,5, Nenadić 7,Lalić 7, Stankovski 6,5 (Smiljković -), Stojanovski 7, Nikolovski 7,5, Koleski 7, Dukovski 6,5 (Jovanović -).

U prvom poluvremenu gosti iz Jabuke bili su bolji. Psle odmora domaći su imali incijativu i Igor Starčević je uspeo da svoj tim dovede u vođstvo. Posle jednog kontra - napada gosti su preko iskusnog strelca Dragana Nikolovskog tri minuta pre kraja došli do željenog boda.

StrelaJedinstvo Stević  3:0 (1:0)

IVANOVO: Igralište Strele, gledalaca: 100. Sudija: Stevkovski (Pančevo). Strelci: Savanović u 23, Guran u 48. i 58. minutu.

STRELA: Lukić 7, Grubnić 6,5 (Čeh 6,5), Balog 7, Panić 7, Radojčić 7, Maksimović 6,5, Guran 7,5, Savanović 7 (Mačak -), Popović 6,5. Isailović 7 (Džafić -), Grulović 7.

JEDINSTVO STEVIĆ: Čučak 6,5, Kljajić 6,5, Momčilović 6,5, I. Pešovski 7, Mitkovski 7, Trajčevski 6,5 (Veličković -), Balnožan 6,5, Dotlić 6,5,  Zlatanović  6,5, Atanasov 7.

U prvom poluvremenu posle brze akcije Bojan Savanović je savladao Čučka. U nastavku Danilo Guran je sa nekih 25 metara iz slobodnog udarca  pogodio mrežu Kačarevaca. Desetak minuta kasnije posle centaršuta sa desne strane na drugoj stativi bio je Guran koji je postigao svoj drugi gol.

Pripremio: B. Stojkovski

Polet - Jedinstvo (V) 2:3, Crvena zvezda - Sloga (BNS) 4:2, Vojvodina (S) - Spartak 0:5, Dolina - Potporanj 2:3, Vulturul - Partizan (G) 5:4, Strela - Jedinstvo Stević 3:0, Radnički (B) - Jugoslavija 1:1, Dunav - Partizan (U) 3:1 Slobodan je bio Borac (St).

1. Borac (St)     31     20     3      8      69:34        63

2. Radnič. (B)    31     17     7      7      69:37        58

3. Potporanj      31     17     7      7      51:36        58

4. Partiz. (G)     31     17     4      10     80:35        55

5. Jedins. (V)     31     14     7      10     54:44        49

6. Strela           31     14     6      11     63:40        48

7. Spartak          31     13     8      10     64:49        47

8. Partiz. (U)     31     14     4      13     49:55        46