Војвођанска лига – север: Драма на крају

23.04.2019. 09:28 09:31
Извор: Дуел између Радничког из Сомбора и БСК-а, фото: Приватна архива

​​​​​​​Раднички (С) - БСК 4:4 (1:3)

СОМБОР: Стадион Градски, гледалаца 100, судија: Јурић (Сента), стрелци: Жежељ у 41. Мартиновић у 55. Милошевић у 80. Стевановић у 90. за Раднички, Сушић у 9. Агбаба у 15. и 28. Данојевић у 90. минуту за БСК.

РАДНИЧКИ: Зорић 6, Грбић 6 (Топалов), Рњак 5,5, Мартиновић 6,5, Жежељ 5,5, Вукадиновић 5,5, Вуковић 6, Веселиновић 6,5, Ердељи 6,5, Ресановић 5,5, Тевановић 7.

БСК: Молнар 5,5, Трифуновић 5,5, (Крњајић ), Савић 6, Владетић 6,5, Бојић 6,5, Милошевић), Милановић 6,5, Агбаба 7, Пековић 6 (Станишћ), Сушић 6,5, Данојловић 6,5, Живкуцин 6.

Гости су погоцима Сушића и Агбабе  већ у 28. минуту стекли огромну предност. Међутим, домаћи се нису предавали успели су да освоје важан бод.  Права драма се водила у надокнади, прво је Стевановић довео домаће у вођство, али је онда Данојевић изједначио резултат.

С. Ст.

Таванкут - Полет 1:0 (0:0)

ТАВАНКУТ: Стадион Таванкута, гледалаца 200, судија: Мартиновић (Кљајићево), Пољаковић у 58. минуту.

ТАВАНКУТ: Сабо 7, Бедековић 7, Слобода 7, Пољаковић 8, Облаковић 7, И. Скендеровић 7, Симч 7 (Војнић 6), Визин 7 (Кујунџић 6), Годар 7 (Пејић 6), Н. Скендеровић 8, Плавшић 7.

ПОЛЕТ: Ивановић 7, Алексић 6, Спасић 6, Величковић 6 (Стојковић 6), Станковић 7, Станојковић 7, Милуновић 7, Смиљковић 7, Малиновић 6, Богдановић 7 Стошић 7.

У првом полувремену водила се лавовска борба, и једни и други су имали шансе. Небојша Скендеровић је у 9. минуту  шутирао са пет метара преко пречке. Потом су гости извели брз напад преко Богдановића, али је  голман Сабо крајњим напором избацио лопту у корнер. Утакмица је одлучена у 58. минуту, када је Давор Пољаковић са неких 20 метара  лопту послао у сами горњи угао.

С. Стојиљковић

Бајша - Врбас 1:1 (1:0)

БАЈША: Стадион Бајше, гледалаца 150, судија: Вукановић (Суботица), стрелци: Михалец у 23. за Бајшу, Крајиновић у 75. минуту за Врбас.

БАЈША: Дамјановић 7, Манојловић 8, Катарић 6, Тресиглавић 7 (Хорват 6,5), Борош 7, Лаћак 7, Чагаљ 6,5, (Кочиш 6), Маријановић 6,5, Мајкић 7, Кривокапић 7, Михалец 7,5

ВРБАС: Латиновић 7,5, Рогановић 7, Авдаловић 6,5, Шмит 6,5, Тешанвић 7, Јовановић 7, Моровић 6,5, (Кулић 6,5), Крајиновић 8, Симић 7, Буговац 6,5, Зорић 7.

Бајша је повела у 23. минуту када је Чагаљ оштро шутирао, а Латиновић кратко одбио, међутим ту се нашао Михалец и послао лопту у мрежу. Гости су изједначили преко Крајиновића у 75. минуту.

С. Ст.

Бачка - Младост (БП) 2:2 (0:2)

ПАЧИР: Стадион Бачке, гледалаца 200, судија: Ковач (Врбас), стрелци: Миловановић у 86. и Гњатовић у 90. за Бачку, Јакус у 29. Адамек у 38. минуту за Младост.

БАЧКА: Станчић 6, Станачев 7, Танги 7, Радуловић 6 (Шота 6), Трбовић 7, Момчиловић 7, Миличић 6 (Недић 7), Шабан 7, Миловановић 7, Живина 7, Гњатовић 7.

МЛАДОСТ: Лења 8, Ожват 7, Шмекер 7, Сроч 7, Берењи 7, Позањи 6, Кањо 7, (Грујић 6), Адамек 7 (Кобиларев 6), Докић 7, Јакус 8, Шкрбић 7.

Играло се квалитетно, чврсто и борбено. Предњачили су гости и већ у првом полувремену имали два гола предности. Повели у 29. минуту лепим голом Јакуса, а Адамек је удвостручио резултат.

У наставку домаћи су успели да извуку бод. Прво је у 86. минуту Миловановић  смањио резултат. А када се сви очекивали да ће бодови отићи у Петровац Гњатовић је изједначио резултат.

С. Ст.

Текстилац - Младост (А) 3:0 (1:0)

ОЏАЦИ: Градски стадион, гледалаца 250, судија: Мрђеновић (Врбас). Стрелци: Илић у 19. Божичић у 61. и 68. минуту. Жути картони: Јосовић (Текстилац), а Митровић, Пешић (Младост).

ТЕКСТИЛАЦ: Марковић 8, Илић 8,5 (Ђокић 7,5), Гостовић 8, Латиновић 8, Дакић 8, Божичић 9 (Спасић), Огњеновић 8, Прелић 8, Миленковић 8, Митровић 7,5 (Јосовић 7,5), Дивјак 8.

МЛАДОСТ: Јеличић 6, Кнежевић 6,5, Петерш 6,5, К. Јововић 6, Басарић 6 (Тимар 6), Бурсаћ 6,5, А. Јововић 6 (Мандић 6), Митровић 6, Пешић 6, Рапајић 6, Мишковић 6 (Родић 6).

У најважнијем моменту овог пролећа екипа Текстилца је одиграла можда и најбољу утакмицу у сезони. Од првог звиждука судије Мрђеновића из Врбаса фудбалери Текстилца су кренули са свим расположивим снагама ка голу екипе Младости. Већ у 19. минуту капитен и најбољи играч утакмице Даријо Божичић је ушао у противнички шеснаестерац, ослободио се својих чувара, упослио Драгомира Илића који је неометан са два метра погодио небрањени део мреже.

И у наставку плаво-бели нападају и у 61. минуту капитен Божичић доноси нову радост свом тиму. Своју одличну партију прелепим голом крунисао је Божичић.

С. Јовин

Црвенка - Тиса 2:0 (1:0)

ЦРВЕНКА: Стадион „Милорад Џомба”, гледалаца 100, судија: М. Кисин (Бач), стрелци: Вујовић у 8. и Фуртула у 75. минуту.

ЦРВЕНКА: Дринчић 7, Костић 8, Радмановић 7, Бабић 7, М. СУботић 8, Керекеш 7 (Марић), Фаћол 8, Ивић 7, Вујовић 8, Џачић 7, Фуртула 7 (Драговић).

ТИСА: Тасић 8, Станишић 6 (Жмукић 6), Пашић 6 (Шијачић), Мандић 6, Жицар 7, Живковић 7, Тандари 6, Боршош 6 (Нађ 6), Ђурановић 7, Тачи 7, Тодоровић 6.

С обзиром на тренутни пласман на табели, прибојавали су се фудбалери и навијачи Црвенке од евентуалног непријатног изненађења од стране гостију из Адорјана. Међутим, неизвесност је отклоњена већ у 8. минуту голом Вујовића, показало се у даљем току, најбољег појединца ове утакмице. Коначно свака бојазан је потиснута у 75. минуту када је након једне акције и гужве у казненом простору Тисе Фуртула из непосредне близине довео Црвенку у вођство од 2:0. Било је прилика да овај нови успех домаћина буде и израженији, али их је у томе осујетио голман гостију Тасић, који је у неколико наврата одлично интервенисао.

Т. Јововић

Младост (Т) - Радничк (Ст) 2:4, Бајша - Врбас 1:1, Бачка - Младост (БП) 2:2, Таванкут - Полет (К) 1:0, Слога (Ч) - Будућност 1:1, Црвенка - Тиса 2:0, Текстилац - Младост (А) 3:0, Раднички (С) - БСК 4:4.

1. Раднич. (Ст)    22     20     2      0      65:11        62

2. Слога (Ч)        22     15     5      2      49:25        50

3. Тиса               22     12     3      7      38:24        39

4. Млад. (А)       22     12     3      7      39:28        39

5. Бајша             22     10     6      6      31:17        36

6. Врбас             22     10     4      8      42:38        34

7. Црвенка         22     7      9      6      33:26        30

8. Таванкут        22     9      1      12     29:39        28