Vojvođanska liga – sever: Drama na kraju

23.04.2019. 09:28 09:31
Izvor: Duel između Radničkog iz Sombora i BSK-a, foto: Privatna arhiva

​​​​​​​Radnički (S) - BSK 4:4 (1:3)

SOMBOR: Stadion Gradski, gledalaca 100, sudija: Jurić (Senta), strelci: Žeželj u 41. Martinović u 55. Milošević u 80. Stevanović u 90. za Radnički, Sušić u 9. Agbaba u 15. i 28. Danojević u 90. minutu za BSK.

RADNIČKI: Zorić 6, Grbić 6 (Topalov), Rnjak 5,5, Martinović 6,5, Žeželj 5,5, Vukadinović 5,5, Vuković 6, Veselinović 6,5, Erdelji 6,5, Resanović 5,5, Tevanović 7.

BSK: Molnar 5,5, Trifunović 5,5, (Krnjajić ), Savić 6, Vladetić 6,5, Bojić 6,5, Milošević), Milanović 6,5, Agbaba 7, Peković 6 (Stanišć), Sušić 6,5, Danojlović 6,5, Živkucin 6.

Gosti su pogocima Sušića i Agbabe  već u 28. minutu stekli ogromnu prednost. Međutim, domaći se nisu predavali uspeli su da osvoje važan bod.  Prava drama se vodila u nadoknadi, prvo je Stevanović doveo domaće u vođstvo, ali je onda Danojević izjednačio rezultat.

S. St.

Tavankut - Polet 1:0 (0:0)

TAVANKUT: Stadion Tavankuta, gledalaca 200, sudija: Martinović (Kljajićevo), Poljaković u 58. minutu.

TAVANKUT: Sabo 7, Bedeković 7, Sloboda 7, Poljaković 8, Oblaković 7, I. Skenderović 7, Simč 7 (Vojnić 6), Vizin 7 (Kujundžić 6), Godar 7 (Pejić 6), N. Skenderović 8, Plavšić 7.

POLET: Ivanović 7, Aleksić 6, Spasić 6, Veličković 6 (Stojković 6), Stanković 7, Stanojković 7, Milunović 7, Smiljković 7, Malinović 6, Bogdanović 7 Stošić 7.

U prvom poluvremenu vodila se lavovska borba, i jedni i drugi su imali šanse. Nebojša Skenderović je u 9. minutu  šutirao sa pet metara preko prečke. Potom su gosti izveli brz napad preko Bogdanovića, ali je  golman Sabo krajnjim naporom izbacio loptu u korner. Utakmica je odlučena u 58. minutu, kada je Davor Poljaković sa nekih 20 metara  loptu poslao u sami gornji ugao.

S. Stojiljković

Bajša - Vrbas 1:1 (1:0)

BAJŠA: Stadion Bajše, gledalaca 150, sudija: Vukanović (Subotica), strelci: Mihalec u 23. za Bajšu, Krajinović u 75. minutu za Vrbas.

BAJŠA: Damjanović 7, Manojlović 8, Katarić 6, Tresiglavić 7 (Horvat 6,5), Boroš 7, Laćak 7, Čagalj 6,5, (Kočiš 6), Marijanović 6,5, Majkić 7, Krivokapić 7, Mihalec 7,5

VRBAS: Latinović 7,5, Roganović 7, Avdalović 6,5, Šmit 6,5, Tešanvić 7, Jovanović 7, Morović 6,5, (Kulić 6,5), Krajinović 8, Simić 7, Bugovac 6,5, Zorić 7.

Bajša je povela u 23. minutu kada je Čagalj oštro šutirao, a Latinović kratko odbio, međutim tu se našao Mihalec i poslao loptu u mrežu. Gosti su izjednačili preko Krajinovića u 75. minutu.

S. St.

Bačka - Mladost (BP) 2:2 (0:2)

PAČIR: Stadion Bačke, gledalaca 200, sudija: Kovač (Vrbas), strelci: Milovanović u 86. i Gnjatović u 90. za Bačku, Jakus u 29. Adamek u 38. minutu za Mladost.

BAČKA: Stančić 6, Stanačev 7, Tangi 7, Radulović 6 (Šota 6), Trbović 7, Momčilović 7, Miličić 6 (Nedić 7), Šaban 7, Milovanović 7, Živina 7, Gnjatović 7.

MLADOST: Lenja 8, Ožvat 7, Šmeker 7, Sroč 7, Berenji 7, Pozanji 6, Kanjo 7, (Grujić 6), Adamek 7 (Kobilarev 6), Dokić 7, Jakus 8, Škrbić 7.

Igralo se kvalitetno, čvrsto i borbeno. Prednjačili su gosti i već u prvom poluvremenu imali dva gola prednosti. Poveli u 29. minutu lepim golom Jakusa, a Adamek je udvostručio rezultat.

U nastavku domaći su uspeli da izvuku bod. Prvo je u 86. minutu Milovanović  smanjio rezultat. A kada se svi očekivali da će bodovi otići u Petrovac Gnjatović je izjednačio rezultat.

S. St.

Tekstilac - Mladost (A) 3:0 (1:0)

ODŽACI: Gradski stadion, gledalaca 250, sudija: Mrđenović (Vrbas). Strelci: Ilić u 19. Božičić u 61. i 68. minutu. Žuti kartoni: Josović (Tekstilac), a Mitrović, Pešić (Mladost).

TEKSTILAC: Marković 8, Ilić 8,5 (Đokić 7,5), Gostović 8, Latinović 8, Dakić 8, Božičić 9 (Spasić), Ognjenović 8, Prelić 8, Milenković 8, Mitrović 7,5 (Josović 7,5), Divjak 8.

MLADOST: Jeličić 6, Knežević 6,5, Peterš 6,5, K. Jovović 6, Basarić 6 (Timar 6), Bursać 6,5, A. Jovović 6 (Mandić 6), Mitrović 6, Pešić 6, Rapajić 6, Mišković 6 (Rodić 6).

U najvažnijem momentu ovog proleća ekipa Tekstilca je odigrala možda i najbolju utakmicu u sezoni. Od prvog zvižduka sudije Mrđenovića iz Vrbasa fudbaleri Tekstilca su krenuli sa svim raspoloživim snagama ka golu ekipe Mladosti. Već u 19. minutu kapiten i najbolji igrač utakmice Darijo Božičić je ušao u protivnički šesnaesterac, oslobodio se svojih čuvara, uposlio Dragomira Ilića koji je neometan sa dva metra pogodio nebranjeni deo mreže.

I u nastavku plavo-beli napadaju i u 61. minutu kapiten Božičić donosi novu radost svom timu. Svoju odličnu partiju prelepim golom krunisao je Božičić.

S. Jovin

Crvenka - Tisa 2:0 (1:0)

CRVENKA: Stadion „Milorad Džomba”, gledalaca 100, sudija: M. Kisin (Bač), strelci: Vujović u 8. i Furtula u 75. minutu.

CRVENKA: Drinčić 7, Kostić 8, Radmanović 7, Babić 7, M. SUbotić 8, Kerekeš 7 (Marić), Faćol 8, Ivić 7, Vujović 8, Džačić 7, Furtula 7 (Dragović).

TISA: Tasić 8, Stanišić 6 (Žmukić 6), Pašić 6 (Šijačić), Mandić 6, Žicar 7, Živković 7, Tandari 6, Boršoš 6 (Nađ 6), Đuranović 7, Tači 7, Todorović 6.

S obzirom na trenutni plasman na tabeli, pribojavali su se fudbaleri i navijači Crvenke od eventualnog neprijatnog iznenađenja od strane gostiju iz Adorjana. Međutim, neizvesnost je otklonjena već u 8. minutu golom Vujovića, pokazalo se u daljem toku, najboljeg pojedinca ove utakmice. Konačno svaka bojazan je potisnuta u 75. minutu kada je nakon jedne akcije i gužve u kaznenom prostoru Tise Furtula iz neposredne blizine doveo Crvenku u vođstvo od 2:0. Bilo je prilika da ovaj novi uspeh domaćina bude i izraženiji, ali ih je u tome osujetio golman gostiju Tasić, koji je u nekoliko navrata odlično intervenisao.

T. Jovović

Mladost (T) - Radničk (St) 2:4, Bajša - Vrbas 1:1, Bačka - Mladost (BP) 2:2, Tavankut - Polet (K) 1:0, Sloga (Č) - Budućnost 1:1, Crvenka - Tisa 2:0, Tekstilac - Mladost (A) 3:0, Radnički (S) - BSK 4:4.

1. Radnič. (St)    22     20     2      0      65:11        62

2. Sloga (Č)        22     15     5      2      49:25        50

3. Tisa               22     12     3      7      38:24        39

4. Mlad. (A)       22     12     3      7      39:28        39

5. Bajša             22     10     6      6      31:17        36

6. Vrbas             22     10     4      8      42:38        34

7. Crvenka         22     7      9      6      33:26        30

8. Tavankut        22     9      1      12     29:39        28