Новосадска лига: „Канаринцима” слатки минималац

09.04.2019. 09:09 09:13
Извор: Ренић (Младост) шутира на гол Петроварадинаца, фото: Д. Иванић

​​​​​​​Нови Сад - Фрушкогорски партизан 1:0 (1:0)

НОВИ САД: Стадион на Детелинари, гледалаца 300, судија: Граховац (Нови Сад), стрелац: Миловановић у 11. минуту. Жути картони: Ђанковић, Сувајџић, Ковачевић, Игњић, Илић (Нови Сад), Бабић, Чергић, Девић (Фрушкогорски партизан).

НОВИ САД: Ромић, Паповић 7, Попадић 8, Илић 7, Кременовић 8, Сувајџић 8, Игњић 7, Миловановић 8, Росић 8, Ђанковић 7 (Ћирић 7), Ковачевић 7 (Симић 7).

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Вулин 9, Д. Девић 7, Рогановић 7, Макивић 6, Подрашчанин 6 (Илић 6), Бабић 7, В. Девић 7, Дулић 7, Грубјишић 6 (Ђорђевић 6), Чергић 7 (Булатовић), Канатар 7.

Дерби кола оправдао је очекивања уз заслужену победу „канаринаца” који су направили висок лет у борби за виши ранг. Од самог почетка момци тренера Вулетића ставили су Буковчанима до знања да их интересује победа. И већ у 11. минуту  након корнера Ђанковића на одбијену лопту натрчао је Миловановић и топовским ударцем погодио је сами угао. Од тог тренутка играло се пред шеснаестерцем Буковчана, али је најбољи актер голман Мића Вулин све покушаје домаћих успевао да заустави.

У првом полувремену успео је чак да одбрани казнени ударац Ђанковићу, а и у наставку прозрео је са беле тачке покушај Игњића, али ни одличне одбране нису помогле да гости остану барем непоражени. М. По.

Славија - ЖСК 1:4 (0:1)

НОВИ САД: Игралиште Славије, гледалац 100, судија: Драгољевић (Бачки Јарак), стрелци: Павичевић у 83. за Славију, Нинковић у 21. Топић у 53. Богдановић у 65. и Круљ у 90. минуту за ЖСК.  Жути картон: Марков (ЖСК).

СЛАВИЈА: Чавић, Вучковић, Стајић, Окиљевић, Радановић (Павичевић), Гајић, Ждеро, Ћулум (Папић), Грубовић, Жакула (Глигорић), Паунић.

ЖСК: Калајџић, Зељко, Ћирин, Ђурђић, Танасић, Дамјановић, Топић (Матић), Марков, Боданов, Клисара, Нинковић (Круљ).

Одлично су се гости организовали, кажњавали сваку грешку нерасположених домаћина. У првом делу Нинковић је донео предност гостима. У наставку је прецизан био Топић, а потом и Богданов је донео недостижну предност. Све што је чета са Салајке урадила је почасни гол Павичевића, да би Круљ у последњим тренуцима ставио шлаг на торту за убедљиву победу.

М. По.

ТСКШајкаш 5:0 (1:0)

ТЕМЕРИН: Стадион ТСК-а, гледалаца: 400, судија: Ивановић (Нови Сад), стрелци: Пуповац у 45. (из пенала) и 63, Ристић у 56, Ђукић у 80. и Зечевић у 88. минуту. Жути картон: Маљурић (Шајкаш).

ТСК: Војводић 8, Пантош 7 (Дринић - , Николић 7), Брежњак 7 (Косић 7), Ристић 8, Варга 7, Лукић 7, Павловић 7, Ђукић 8, Росић 7, Пуповац 8, Зечевић 8.

ШАЈКАШ: Петковић 6, Карас 6, Заов 7, Гојков 6, Рулић 6, Маљурић 6 (Шегуљски 6), Котуљач 7, Станковић 6 (Малешевић - ), Стефановић 6 (Играчев 6), Николаш 6, Панић 7. Трећом пролећном победом, уз сјајну гол-разлику 9:0, Темеринци су наставили трку за пласман у виши ранг. На беспрекорно припремљеном терену, пред добро попуњеним трибинама, гости из Ковиља, одолевали су скоро цело прво полувреме, а браву голмана Милана Петковића, пред одлазак на одмор, откључао је најбољи актер Јово Пуповац, мајстор за пенале. Вођство је осоколило црвено-беле, у наставку су још јаче притисли ривала и написали сценарио убедљивог тријумфа.

М. Менићанин

Младост - Петроварадин 5:0 (1:0)

НОВИ САД: Игралиште Младости, гледалаца 200, судија: Чобанов (Руменка), стрелци: Попин у 43. (из пенала) и 59. Ренић у 58. (из пенала), Живојнов у 84. и Стајић у 86. минуту. Жути катони: Сакан, Шавија, Митровић, Ковачевић (Петроварадин).

МЛАДОСТ: С. Попин 7, Стајић 7, Слијепчевић 7, Бараћ 7, Мијић 7 (Гачеша), Зорић 8, Ренић 7, Н. Попин 8 (Вучковић), Каурин 7, Драгојловић 7, Вучић 7 (Живојнов 8).

ПЕТРОВАРАДИН: Сакан 6, Шавија 6, Гардиновачки 6, Иконић 7, Момчилов 6, Митровић 6, Јурковић 6 (Татић 6), Павлов 6 (Кокановић), Ковачевић 6, Човић 6 (Поповић 6), Мудрић 6.

Прво полувреме протекао је у нападима домаћих, али лопта није хтела у мрежу све до 43. минута, када је Вучића оборио голман гостију,а судија  Чобанов показао на пенал. Сигуран са беле тачке био је Никола Попин.

У наставку тренер Младости Немања Џоџо увео је џокера брзногог Живојнова и голеада је почела. У 58. минуту Јурковић је срушио М. Попина,а овог пта с беле тачке прецизан је био  Ренић. Минут касније Живојнов је прошетао одбрану гостију, упослио Стајића који је из прве погодио Попина и мрежа се затресла и тећи пут. У финишу меча домаћи су постигли још два поготка.

Д. Иванић

СиригМилетић 6:1 (3:1)

СИРИГ: Спортски центар Препород, гледалаца: 200, судија: Јевтић (Будисава), стрелци: Ферати у 11, 28, 46. и 83, Павловић у 20. и Брежњак у 81. за Сириг, Гелић у 44. минуту за Милетић.

СИРИГ: Мишчевић 8, Грујичић 7 (Наранчић 7), Декић 8, Петровић 8, Васић 7, Дражић 7, Радовановић 8, Мисини 7, Ферати 9, Вујановић 8 (Миловановић - ), Павловић 8 (Брежњак 8).

МИЛЕТИЋ: Славнић 7, Јанковић 6, Павловић 6, Калаковић 6, Рогић 6, Лишић 6, Т. Тривуновић 6, Н. Тривуновић 6, Багић 6, Бањац 6, Ђурић – (Гелић 7). Успешан пролећни низ, фудбалери Сирига, наставили су у двобоју са гостима из Мошорина. Поред важне победе, навијаче је обрадовала ефикасна игра, при чему највећи део заслуга иде на адресу сјајног Едина Фератија. Вихорни офанзивац, не само да је постигао четири ефектна гола, већ је у финишу меча, одличном асистенцијом омогућио да се у листу стрелаца упише и талентовани омладинац Срђан Брежњак.

Коцкицу у голгетерски мозаик, средином првог полувремена, ставио је и Илија Павловић. Утакмица је остала у сенци теже повреде играча гостију Зорана Ђурића, који је колима хитне помоћи превежен у Ургентни центар у Новом Саду.

М. Мен.

Индекс - Фрушкогорац 2:0 (1:0)

НОВИ САД: Ђачко игралиште, гледалаца: око 200, судија: Митровић Марко(Нови Сад). Стрелци: Звекан у 39. и Бањац у 62. минуту. Жути картони: Ковачевић, Вуковић, Кисић (Индекс), Перовић, Пећић (Фрушкогорац).

ИНДЕКС: Субашић 7, Кисић 7,5, Ковачевић 7,5, Р. Кнежевић 7, Вуковић 7, Сендерак 7 (Остојић 7), Звекан 7,5, Рибар 7, Бањац 7 (Стојановић), Нађ 7 (Б. Кнежевић 7), Чичић 7.

ФРУШКОГОРАЦ: Лалић 7, Караћ 6, Васојевић 6, Перовић 6, Човић 6, Старовлах 6 (Баба), Малешевић 6 (Цветковић), Глишић 5, Тривунчић 5 (Јокић 5), Лукић 5, Пећић 6.

Прву прилику имао је Индекс у 36. минуту када Звекан из повољне прилике шутирао изнад пречке. Исти играч постигао је гол у 39. минуту када је примио  лопту полудесно и погодио мрежу снажним шутем.

Фрушкогорац је имао прилику у 50. минуту, Јокић је тукао главом у Субашића. Нађ је могао да повећа предност Индекса у 53. минуту, када му је Лалић одбранио шут. У 55. минуту  Караћ је тукао преко гола.  Нађу је поново Лалић одбранио шут у 56. минуту. Други гол за Индекс  постигао је Бањац у 62. минуту. Звекан је соло продором по левој страни нанизао неколико играча Фрушкогорца али се спетљао, лопта је дошла до Бањца који се наместио и погодио гол. Звекан је имао још две прилике, али се Лалић истакао.

М. Ковачевић

Бачка - Омладинац 4:0 (1:0)

ЂУРЂЕВО: Игралиште Бачке, гледалаца 150, судија: Кампић (Нови Сад), стрелци: Ду. Тривуновић у 14. и 50. Јелић у 85. и 87. минуту. Жути картони: Ма. Марковић, Ј. Тривуновић (Бачка), Макарић, Б. Пилиповић, Батар, Пецељ, Зељковић, Томчић (Омладинац).

БАЧКА: Глишић 7, Др. Тривуновић 7, Љ. Тривуновић 7, Дејановић 7, Вујовић 7 (М. Марковић 7), Рогић 7 (Ми. Тривуновић 7), Петровић 7, Пр. Марковић 8, Багић 7 (Солдат 7), Бјелић 8, Ду. Тривуновић 9.

ОМЛАДИНАЦ: Станковић 6, Савић 6, Батар 7 (Увачек 6), Бо. Пилиповић 7, Пецељ 7, Мирковић 6, Стојановић 6, Макарић 6 (Зељковић 6), Ђурић 6, С. Пилиповић 7 (Ђуричић 6), Томчић 7.

Екипа из Ђурђева успела је након боље игре да дође до убедљиве победе. Посебно је био расположен Душан Тривуновић, постигао је два гола, а исто толико пута асистирао је Јелићу. У 14. минуту из класичне контре Петровића Душан Трифвуновић прихватио је лопту и прецизним ударцем погодио је мрежу. У наставку улазак Милана Тривуновића био је прави потез, атаковали су домаћи и на продор Предрага Марковића Душан Тривуновић се по други пут уписао у стрелце. У последњих пет минута мрежа екипе из Степановићева још два пута се зањихала.

М. По.

Индекс - Фрушкогорац 2:0, Младост - Петроварадин 5:0, ТСК - Шајкаш 5:0, Славија - ЖСК 1:4, Сириг - Милетић 6:1, Нови Сад - Фрушкогорски партизан 1:0, Бачка - Омладинац 4:0. Слободно је било Јединство.

1. Младост          17     12     5      0      43:12        41

2. Нови Сад        17     12     3      2      42:12        39

3. ТСК                  17     10     6      1      29:13        36

4. Фр. партизан   17     10     2      5      40:23        32

5. Бачка               16     7      5      4      20:15        26

6. Индекс             17     5      8      4      19:15        23

7. Фрушкогорац   17     6      5      6      30:27        23

8. ЖСК                  17     6      4      7      25:30        22