Novosadska liga: „Kanarincima” slatki minimalac

09.04.2019. 09:09 09:13
Izvor: Renić (Mladost) šutira na gol Petrovaradinaca, foto: D. Ivanić

​​​​​​​Novi Sad - Fruškogorski partizan 1:0 (1:0)

NOVI SAD: Stadion na Detelinari, gledalaca 300, sudija: Grahovac (Novi Sad), strelac: Milovanović u 11. minutu. Žuti kartoni: Đanković, Suvajdžić, Kovačević, Ignjić, Ilić (Novi Sad), Babić, Čergić, Dević (Fruškogorski partizan).

NOVI SAD: Romić, Papović 7, Popadić 8, Ilić 7, Kremenović 8, Suvajdžić 8, Ignjić 7, Milovanović 8, Rosić 8, Đanković 7 (Ćirić 7), Kovačević 7 (Simić 7).

FRUŠKOGORSKI PARTIZAN: Vulin 9, D. Dević 7, Roganović 7, Makivić 6, Podraščanin 6 (Ilić 6), Babić 7, V. Dević 7, Dulić 7, Grubjišić 6 (Đorđević 6), Čergić 7 (Bulatović), Kanatar 7.

Derbi kola opravdao je očekivanja uz zasluženu pobedu „kanarinaca” koji su napravili visok let u borbi za viši rang. Od samog početka momci trenera Vuletića stavili su Bukovčanima do znanja da ih interesuje pobeda. I već u 11. minutu  nakon kornera Đankovića na odbijenu loptu natrčao je Milovanović i topovskim udarcem pogodio je sami ugao. Od tog trenutka igralo se pred šesnaestercem Bukovčana, ali je najbolji akter golman Mića Vulin sve pokušaje domaćih uspevao da zaustavi.

U prvom poluvremenu uspeo je čak da odbrani kazneni udarac Đankoviću, a i u nastavku prozreo je sa bele tačke pokušaj Ignjića, ali ni odlične odbrane nisu pomogle da gosti ostanu barem neporaženi. M. Po.

Slavija - ŽSK 1:4 (0:1)

NOVI SAD: Igralište Slavije, gledalac 100, sudija: Dragoljević (Bački Jarak), strelci: Pavičević u 83. za Slaviju, Ninković u 21. Topić u 53. Bogdanović u 65. i Krulj u 90. minutu za ŽSK.  Žuti karton: Markov (ŽSK).

SLAVIJA: Čavić, Vučković, Stajić, Okiljević, Radanović (Pavičević), Gajić, Ždero, Ćulum (Papić), Grubović, Žakula (Gligorić), Paunić.

ŽSK: Kalajdžić, Zeljko, Ćirin, Đurđić, Tanasić, Damjanović, Topić (Matić), Markov, Bodanov, Klisara, Ninković (Krulj).

Odlično su se gosti organizovali, kažnjavali svaku grešku neraspoloženih domaćina. U prvom delu Ninković je doneo prednost gostima. U nastavku je precizan bio Topić, a potom i Bogdanov je doneo nedostižnu prednost. Sve što je četa sa Salajke uradila je počasni gol Pavičevića, da bi Krulj u poslednjim trenucima stavio šlag na tortu za ubedljivu pobedu.

M. Po.

TSKŠajkaš 5:0 (1:0)

TEMERIN: Stadion TSK-a, gledalaca: 400, sudija: Ivanović (Novi Sad), strelci: Pupovac u 45. (iz penala) i 63, Ristić u 56, Đukić u 80. i Zečević u 88. minutu. Žuti karton: Maljurić (Šajkaš).

TSK: Vojvodić 8, Pantoš 7 (Drinić - , Nikolić 7), Brežnjak 7 (Kosić 7), Ristić 8, Varga 7, Lukić 7, Pavlović 7, Đukić 8, Rosić 7, Pupovac 8, Zečević 8.

ŠAJKAŠ: Petković 6, Karas 6, Zaov 7, Gojkov 6, Rulić 6, Maljurić 6 (Šeguljski 6), Kotuljač 7, Stanković 6 (Malešević - ), Stefanović 6 (Igračev 6), Nikolaš 6, Panić 7. Trećom prolećnom pobedom, uz sjajnu gol-razliku 9:0, Temerinci su nastavili trku za plasman u viši rang. Na besprekorno pripremljenom terenu, pred dobro popunjenim tribinama, gosti iz Kovilja, odolevali su skoro celo prvo poluvreme, a bravu golmana Milana Petkovića, pred odlazak na odmor, otključao je najbolji akter Jovo Pupovac, majstor za penale. Vođstvo je osokolilo crveno-bele, u nastavku su još jače pritisli rivala i napisali scenario ubedljivog trijumfa.

M. Menićanin

Mladost - Petrovaradin 5:0 (1:0)

NOVI SAD: Igralište Mladosti, gledalaca 200, sudija: Čobanov (Rumenka), strelci: Popin u 43. (iz penala) i 59. Renić u 58. (iz penala), Živojnov u 84. i Stajić u 86. minutu. Žuti katoni: Sakan, Šavija, Mitrović, Kovačević (Petrovaradin).

MLADOST: S. Popin 7, Stajić 7, Slijepčević 7, Barać 7, Mijić 7 (Gačeša), Zorić 8, Renić 7, N. Popin 8 (Vučković), Kaurin 7, Dragojlović 7, Vučić 7 (Živojnov 8).

PETROVARADIN: Sakan 6, Šavija 6, Gardinovački 6, Ikonić 7, Momčilov 6, Mitrović 6, Jurković 6 (Tatić 6), Pavlov 6 (Kokanović), Kovačević 6, Čović 6 (Popović 6), Mudrić 6.

Prvo poluvreme protekao je u napadima domaćih, ali lopta nije htela u mrežu sve do 43. minuta, kada je Vučića oborio golman gostiju,a sudija  Čobanov pokazao na penal. Siguran sa bele tačke bio je Nikola Popin.

U nastavku trener Mladosti Nemanja Džodžo uveo je džokera brznogog Živojnova i goleada je počela. U 58. minutu Jurković je srušio M. Popina,a ovog pta s bele tačke precizan je bio  Renić. Minut kasnije Živojnov je prošetao odbranu gostiju, uposlio Stajića koji je iz prve pogodio Popina i mreža se zatresla i teći put. U finišu meča domaći su postigli još dva pogotka.

D. Ivanić

SirigMiletić 6:1 (3:1)

SIRIG: Sportski centar Preporod, gledalaca: 200, sudija: Jevtić (Budisava), strelci: Ferati u 11, 28, 46. i 83, Pavlović u 20. i Brežnjak u 81. za Sirig, Gelić u 44. minutu za Miletić.

SIRIG: Miščević 8, Grujičić 7 (Narančić 7), Dekić 8, Petrović 8, Vasić 7, Dražić 7, Radovanović 8, Misini 7, Ferati 9, Vujanović 8 (Milovanović - ), Pavlović 8 (Brežnjak 8).

MILETIĆ: Slavnić 7, Janković 6, Pavlović 6, Kalaković 6, Rogić 6, Lišić 6, T. Trivunović 6, N. Trivunović 6, Bagić 6, Banjac 6, Đurić – (Gelić 7). Uspešan prolećni niz, fudbaleri Siriga, nastavili su u dvoboju sa gostima iz Mošorina. Pored važne pobede, navijače je obradovala efikasna igra, pri čemu najveći deo zasluga ide na adresu sjajnog Edina Feratija. Vihorni ofanzivac, ne samo da je postigao četiri efektna gola, već je u finišu meča, odličnom asistencijom omogućio da se u listu strelaca upiše i talentovani omladinac Srđan Brežnjak.

Kockicu u golgeterski mozaik, sredinom prvog poluvremena, stavio je i Ilija Pavlović. Utakmica je ostala u senci teže povrede igrača gostiju Zorana Đurića, koji je kolima hitne pomoći prevežen u Urgentni centar u Novom Sadu.

M. Men.

Indeks - Fruškogorac 2:0 (1:0)

NOVI SAD: Đačko igralište, gledalaca: oko 200, sudija: Mitrović Marko(Novi Sad). Strelci: Zvekan u 39. i Banjac u 62. minutu. Žuti kartoni: Kovačević, Vuković, Kisić (Indeks), Perović, Pećić (Fruškogorac).

INDEKS: Subašić 7, Kisić 7,5, Kovačević 7,5, R. Knežević 7, Vuković 7, Senderak 7 (Ostojić 7), Zvekan 7,5, Ribar 7, Banjac 7 (Stojanović), Nađ 7 (B. Knežević 7), Čičić 7.

FRUŠKOGORAC: Lalić 7, Karać 6, Vasojević 6, Perović 6, Čović 6, Starovlah 6 (Baba), Malešević 6 (Cvetković), Glišić 5, Trivunčić 5 (Jokić 5), Lukić 5, Pećić 6.

Prvu priliku imao je Indeks u 36. minutu kada Zvekan iz povoljne prilike šutirao iznad prečke. Isti igrač postigao je gol u 39. minutu kada je primio  loptu poludesno i pogodio mrežu snažnim šutem.

Fruškogorac je imao priliku u 50. minutu, Jokić je tukao glavom u Subašića. Nađ je mogao da poveća prednost Indeksa u 53. minutu, kada mu je Lalić odbranio šut. U 55. minutu  Karać je tukao preko gola.  Nađu je ponovo Lalić odbranio šut u 56. minutu. Drugi gol za Indeks  postigao je Banjac u 62. minutu. Zvekan je solo prodorom po levoj strani nanizao nekoliko igrača Fruškogorca ali se spetljao, lopta je došla do Banjca koji se namestio i pogodio gol. Zvekan je imao još dve prilike, ali se Lalić istakao.

M. Kovačević

Bačka - Omladinac 4:0 (1:0)

ĐURĐEVO: Igralište Bačke, gledalaca 150, sudija: Kampić (Novi Sad), strelci: Du. Trivunović u 14. i 50. Jelić u 85. i 87. minutu. Žuti kartoni: Ma. Marković, J. Trivunović (Bačka), Makarić, B. Pilipović, Batar, Pecelj, Zeljković, Tomčić (Omladinac).

BAČKA: Glišić 7, Dr. Trivunović 7, LJ. Trivunović 7, Dejanović 7, Vujović 7 (M. Marković 7), Rogić 7 (Mi. Trivunović 7), Petrović 7, Pr. Marković 8, Bagić 7 (Soldat 7), Bjelić 8, Du. Trivunović 9.

OMLADINAC: Stanković 6, Savić 6, Batar 7 (Uvaček 6), Bo. Pilipović 7, Pecelj 7, Mirković 6, Stojanović 6, Makarić 6 (Zeljković 6), Đurić 6, S. Pilipović 7 (Đuričić 6), Tomčić 7.

Ekipa iz Đurđeva uspela je nakon bolje igre da dođe do ubedljive pobede. Posebno je bio raspoložen Dušan Trivunović, postigao je dva gola, a isto toliko puta asistirao je Jeliću. U 14. minutu iz klasične kontre Petrovića Dušan Trifvunović prihvatio je loptu i preciznim udarcem pogodio je mrežu. U nastavku ulazak Milana Trivunovića bio je pravi potez, atakovali su domaći i na prodor Predraga Markovića Dušan Trivunović se po drugi put upisao u strelce. U poslednjih pet minuta mreža ekipe iz Stepanovićeva još dva puta se zanjihala.

M. Po.

Indeks - Fruškogorac 2:0, Mladost - Petrovaradin 5:0, TSK - Šajkaš 5:0, Slavija - ŽSK 1:4, Sirig - Miletić 6:1, Novi Sad - Fruškogorski partizan 1:0, Bačka - Omladinac 4:0. Slobodno je bilo Jedinstvo.

1. Mladost          17     12     5      0      43:12        41

2. Novi Sad        17     12     3      2      42:12        39

3. TSK                  17     10     6      1      29:13        36

4. Fr. partizan   17     10     2      5      40:23        32

5. Bačka               16     7      5      4      20:15        26

6. Indeks             17     5      8      4      19:15        23

7. Fruškogorac   17     6      5      6      30:27        23

8. ŽSK                  17     6      4      7      25:30        22