Војвођанска лига – север: Црвенчани као некад

23.10.2018. 10:32 10:36
Извор: Dnevnik.rs

​​​​​​​Црвенка - Раднички (С) 5:0 (3:0)

ЦРВЕНКА: Стадион „Милорад Џомба”, гледалаца 150, судија: Крнета (Бачка Паланка), стрелци: Фуртула у 7. Ј. Суботић у 11. М. Суботић у 30. (из пенала) и 86. и Булатовић у 64. минуту. Жути картон: Драговић (Црвенка).

ЦРВЕНКА: Ђуришић 7, Кочић 7, Ковачевић 7, Булатовић 8, Драговић 7 (Фаћол 7), Бабић 7 (Керекеш 7), М. Суботић 7, Ј. Суботић 7, Вујовић 7, Фуртула 8 (Кулић), Манојловић 8.

РАДНИЧКИ: Јеличић 6, Дулић 6, Брњак 6, Вукадиновић 5 (Тевановић 5), Лакић 6, Ердеи 6, Самопозниченко 6, Вуковић 6, Жежељ 5 (Мартиновић 5), Ресановић 6, Веселиновић 6.

Утакмица је практично била одлучена након пола сата игре, головима Фуртуле у 7. и браће Суботић, Јована у 11. и Милана из пенала у 30. минуту.

Доминација Црвенчана виђена је и у наставку, с нешто машњим интензитетом, али и с најлепшим тренутком на утакмици. Ветеран Радош Булатовић, већ други пут узастопно показује да је велемајстор за извођење слободних удараца.

Овога пута је то учинио у 64. минуту са око 25 метара постигавши ерво-гол. Коначан резултат, својимд ругим голом означио је у 86. минуту Милан Суботић и с правом понео епитет најбољег играча сусрета.

Т. Јововић

Младост (Т) – Текстилац  1:1 (0:0)

ТУРИЈА: Игралиште Младости, гледалаца 100. Судија: Милосављевић  (Суботица). Стрелци: Ловрић 92. за Младост , а Радојичић 75. минуту за Текстилац. Жути картон: Бановић Стефан (Младост).

МЛАДОСТ: Ађански 6, Стефанов 6 (Мудрински 6), Ловрић 7, Адамовић 6, Јелић 6, Цигановић 6, Козомара 6, Бановић 7, Комленић 6 (Гашић 6), Срданов 6, Берић 6.

ТЕКСТИЛАЦ: Игњатовић 6, Миленковић Р. 6, Дакић 6 (Милутинов), Јосовић 6 (Чутурило 6), Илић 6, Огњеновић 6, Стевановић 6, Миленковић Н. 6, Митровић,  Радојичић 7, Станојковић 6 (Спасић).

И поред лоших временских услова и наглог захлађења ово је била борбена утакмица, са доста трчања, али и доста грешака у игри која није обиловала нити лепотом, нити квалитетом и готово без икаквих опипљивијих шанси за гол, тако да је нерешен резултат и најреалнији.

О фер и коректној игри актера овог меча сведочи и чињеница да је главни судија доделио само један жути картон и то због приговора. Гости су из контранапада у 75. минуту преко Радојичића дошли у предност, а Туријци су у надокнади времена преко Ловрића изједначили.

Св. Срданов

Раднички (Ст) - Полет (К) 5:1 (4:0)

СОМБОР: Градски стадион, гледалаца 300, судија: Ј. Крушић, стрелци: Кобиљски у 5. и 43. Матијашевић у 13, Бошковић у 27. и Радмановић у 78. минуту за Раднички, Милуновић у 68. минуту за Полет.

РАДНИЧКИ: Павасовић, Баљак 7 (Сазданић 6,5), Кобиљски 7,5, Матијашевић 7,5 (Остојић), Радмановић 7, Ђоровић 7, Шћепановић 7, Бошковић 7,5, Бортник 7, Богуновић 7, Антунић 7 (Митровић).

ПОЛЕТ: Марковић 6, Алексић 6, Станојковић 6 (Малиновић 6), Ж. Станковић 6, С. Станковић 6, Јововић 6 (Костадиновић), М. Стошић 6, Милуновић 6, Стојковић 6,5, Златковић 6, А. Стошић 6 (Богдановић 6,5).

Домаћин је у првом делу сусрета господарио тереном, одличном игром на срдини стварао је шансе из којих је постигао четири поготка. Двоструки стрелац био је Жарко Кобиљски, а по један подогак су постигли Матијашевић и Бошковић.

У наставку сусрета гости су успели да успоставе равнотежу на терену, пре свега захваљујући резервисти Богдановићу. Гости су смањили преко Милуновића, да би коначних 5:1 поставио Радмановић лобом са 20 метара.

С. Р.

Бачка - Тиса 1:1 (1:1)

ПАЧИР: Игралиштен Пачира, гледалаца 150, судија: Врачар (Сомбор), стрелци: Миловановић у 3. за Бачку, а Дачић у 6. минуту за Тису

БАЧКА: Маровић, Станачев 8, Никша 7, Трбовић 7, Ковач 7, Ђуровић 7, Недић 7, Живин 7 (Шотра 7), Миличић 6 (Дослов 67, Миловановић 8, (Бореновић), Гњатовић 7.

ТИСА: Тасић 7, Пантић 7, Мандић 7, Шицар 7, Тачи 8, Марк 7, Ђурановић 7 (Лазић 6), Чабрило 7, Живковић 7, Арежина 6 (Шијачић 6), БОршошп 7, (Шабан 6).

Гости су пвели у 6. минуту преко Тачија, да би домаћи пред крај изједначили преко Бојана Миловановића. У другом делу је било шанси, али није било погодака.

С. Ст.

Бајша - Будућност 0:1 (0:0)

БАЈША: Стадион Бајше, гледалаца 200, судија: Ракић (Апатин), стрелац: Тасић у 73. минуту.

БАЈША: Дамнановић 6, Марнаовић 7, Тресиглавић 6( Сакач 6), Борош 7, Сакаћ 8, Хорват 7 (Кочиш 7), Мајорош 7, Жембери 7, Мајкић 7, Кривокапић 7, Михалец 7.

БУДУЋНОСТ: Лугоња 7, Прошић 7, Антунић 6, Радичић 7, Ловре 7, Вичентијевић 7, Медић 7, Ђумић 7, Тасић 8 (Вигњевић 6), Ковачевић 7, Илеш 7 (Јосиповић 6).

У тврдој и тешкој утакмици водила се лавовска борба. Било је шанси на обе стране. Мајорош је у 36. минуту избио сам пред голмана Лугоње али је шутирао поред стативе.

У наставку игре обе екипе кренуле су на све или ништа. Гости су били смирнији и преко Тасића дошли у вођство после грешке Тресиглавића. Акцију је пресекао Тасић и погодио мрежу.

С. Ст.

Таванкут - Младост (А) 2:0 (1:0)

ТАВАНКУТ: Стадион Таванкута, гледалаца 300, судија: Шипош (Србобран), стрлци: Перић - Тукуљац у 7. Шимић у 83. минуту. Жути картони: Шимић, Визин, Н. Скендеровић (Таванкут), Ожеговић, Рапајић, Бурсаћ (Младост).

ТАВАНКУТ: Хорвацки 8, И. Скендеровић 7, Слобода 7, Д. Пољаковић 8, Балажић 8 (Н. Пољаковић), Годар 7, Шимић 8, Визин 8, Пејић-Тукуљац 8 (Францишковић 7), Н. Скендеровић 7 (Кујунџић 7), Плавишћ 8.

МЛАДОСТ: Рашета 7, Кнежевић 6 (Вујиновић 6), Петре 6, Кунтић 6, Зорић 7 (Басарић 6), Бурсаћ 7, Глигоријевић 7, Милановић 7, Фабер 6, Рапајић 7, Мишковић 6 (Ожеговић 6).

Фудбалери Таванкута предвођени новим тренером Жељком Зинајом у тврдој утакмици успели су да савладају Апатинце.  Већ у 7. минуту после центаршута  Н. Скендеровића млади Перић-Тукуљац је постигао погодак.

У наставку још боља игра домаћина,а у 83. минуту после лепе комбинације Шимић је удвостручили предност. Гости су имали шансу у 74. минуту преко Глигоријевића, али је шутирао преко пречке. У 90. минуту Н. Пољаковић је погодио стативу.

С. Ст.

Младост (Т) - Текстилац 1:1, Црвенка - Раднички (С) 5:0, Слога (Ч) - БСК 5:0, Таванкут - Младост АПА 2:0, Бачка - Тиса 1:1, Бајша - Будућност 0:1, Раднички - Полет (К) 5:1, Врбас - Младост (БП) 1:0.

1. Раднички                    10     9      1      0      28:3  28

2. Слога (Ч)                    10     8      1      1      23:10        25

3. Бајша                          10     5      3      2      14:6  18

4. Тиса                             10     5      2      3      18:12        17

5. Текстилац                    10     5      2      3      15:11        17

6. Младост (А)                 10     5      2      3      18:16        17

7. Будућност                   10     4      3      3      6:6    15

8. Врбас                          10     4      1      5      15:19        13