Vojvođanska liga – sever: Crvenčani kao nekad

23.10.2018. 10:32 10:36
Izvor: Dnevnik.rs

​​​​​​​Crvenka - Radnički (S) 5:0 (3:0)

CRVENKA: Stadion „Milorad Džomba”, gledalaca 150, sudija: Krneta (Bačka Palanka), strelci: Furtula u 7. J. Subotić u 11. M. Subotić u 30. (iz penala) i 86. i Bulatović u 64. minutu. Žuti karton: Dragović (Crvenka).

CRVENKA: Đurišić 7, Kočić 7, Kovačević 7, Bulatović 8, Dragović 7 (Faćol 7), Babić 7 (Kerekeš 7), M. Subotić 7, J. Subotić 7, Vujović 7, Furtula 8 (Kulić), Manojlović 8.

RADNIČKI: Jeličić 6, Dulić 6, Brnjak 6, Vukadinović 5 (Tevanović 5), Lakić 6, Erdei 6, Samopozničenko 6, Vuković 6, Žeželj 5 (Martinović 5), Resanović 6, Veselinović 6.

Utakmica je praktično bila odlučena nakon pola sata igre, golovima Furtule u 7. i braće Subotić, Jovana u 11. i Milana iz penala u 30. minutu.

Dominacija Crvenčana viđena je i u nastavku, s nešto mašnjim intenzitetom, ali i s najlepšim trenutkom na utakmici. Veteran Radoš Bulatović, već drugi put uzastopno pokazuje da je velemajstor za izvođenje slobodnih udaraca.

Ovoga puta je to učinio u 64. minutu sa oko 25 metara postigavši ervo-gol. Konačan rezultat, svojimd rugim golom označio je u 86. minutu Milan Subotić i s pravom poneo epitet najboljeg igrača susreta.

T. Jovović

Mladost (T) – Tekstilac  1:1 (0:0)

TURIJA: Igralište Mladosti, gledalaca 100. Sudija: Milosavljević  (Subotica). Strelci: Lovrić 92. za Mladost , a Radojičić 75. minutu za Tekstilac. Žuti karton: Banović Stefan (Mladost).

MLADOST: Ađanski 6, Stefanov 6 (Mudrinski 6), Lovrić 7, Adamović 6, Jelić 6, Ciganović 6, Kozomara 6, Banović 7, Komlenić 6 (Gašić 6), Srdanov 6, Berić 6.

TEKSTILAC: Ignjatović 6, Milenković R. 6, Dakić 6 (Milutinov), Josović 6 (Čuturilo 6), Ilić 6, Ognjenović 6, Stevanović 6, Milenković N. 6, Mitrović,  Radojičić 7, Stanojković 6 (Spasić).

I pored loših vremenskih uslova i naglog zahlađenja ovo je bila borbena utakmica, sa dosta trčanja, ali i dosta grešaka u igri koja nije obilovala niti lepotom, niti kvalitetom i gotovo bez ikakvih opipljivijih šansi za gol, tako da je nerešen rezultat i najrealniji.

O fer i korektnoj igri aktera ovog meča svedoči i činjenica da je glavni sudija dodelio samo jedan žuti karton i to zbog prigovora. Gosti su iz kontranapada u 75. minutu preko Radojičića došli u prednost, a Turijci su u nadoknadi vremena preko Lovrića izjednačili.

Sv. Srdanov

Radnički (St) - Polet (K) 5:1 (4:0)

SOMBOR: Gradski stadion, gledalaca 300, sudija: J. Krušić, strelci: Kobiljski u 5. i 43. Matijašević u 13, Bošković u 27. i Radmanović u 78. minutu za Radnički, Milunović u 68. minutu za Polet.

RADNIČKI: Pavasović, Baljak 7 (Sazdanić 6,5), Kobiljski 7,5, Matijašević 7,5 (Ostojić), Radmanović 7, Đorović 7, Šćepanović 7, Bošković 7,5, Bortnik 7, Bogunović 7, Antunić 7 (Mitrović).

POLET: Marković 6, Aleksić 6, Stanojković 6 (Malinović 6), Ž. Stanković 6, S. Stanković 6, Jovović 6 (Kostadinović), M. Stošić 6, Milunović 6, Stojković 6,5, Zlatković 6, A. Stošić 6 (Bogdanović 6,5).

Domaćin je u prvom delu susreta gospodario terenom, odličnom igrom na srdini stvarao je šanse iz kojih je postigao četiri pogotka. Dvostruki strelac bio je Žarko Kobiljski, a po jedan podogak su postigli Matijašević i Bošković.

U nastavku susreta gosti su uspeli da uspostave ravnotežu na terenu, pre svega zahvaljujući rezervisti Bogdanoviću. Gosti su smanjili preko Milunovića, da bi konačnih 5:1 postavio Radmanović lobom sa 20 metara.

S. R.

Bačka - Tisa 1:1 (1:1)

PAČIR: Igrališten Pačira, gledalaca 150, sudija: Vračar (Sombor), strelci: Milovanović u 3. za Bačku, a Dačić u 6. minutu za Tisu

BAČKA: Marović, Stanačev 8, Nikša 7, Trbović 7, Kovač 7, Đurović 7, Nedić 7, Živin 7 (Šotra 7), Miličić 6 (Doslov 67, Milovanović 8, (Borenović), Gnjatović 7.

TISA: Tasić 7, Pantić 7, Mandić 7, Šicar 7, Tači 8, Mark 7, Đuranović 7 (Lazić 6), Čabrilo 7, Živković 7, Arežina 6 (Šijačić 6), BOršošp 7, (Šaban 6).

Gosti su pveli u 6. minutu preko Tačija, da bi domaći pred kraj izjednačili preko Bojana Milovanovića. U drugom delu je bilo šansi, ali nije bilo pogodaka.

S. St.

Bajša - Budućnost 0:1 (0:0)

BAJŠA: Stadion Bajše, gledalaca 200, sudija: Rakić (Apatin), strelac: Tasić u 73. minutu.

BAJŠA: Damnanović 6, Marnaović 7, Tresiglavić 6( Sakač 6), Boroš 7, Sakać 8, Horvat 7 (Kočiš 7), Majoroš 7, Žemberi 7, Majkić 7, Krivokapić 7, Mihalec 7.

BUDUĆNOST: Lugonja 7, Prošić 7, Antunić 6, Radičić 7, Lovre 7, Vičentijević 7, Medić 7, Đumić 7, Tasić 8 (Vignjević 6), Kovačević 7, Ileš 7 (Josipović 6).

U tvrdoj i teškoj utakmici vodila se lavovska borba. Bilo je šansi na obe strane. Majoroš je u 36. minutu izbio sam pred golmana Lugonje ali je šutirao pored stative.

U nastavku igre obe ekipe krenule su na sve ili ništa. Gosti su bili smirniji i preko Tasića došli u vođstvo posle greške Tresiglavića. Akciju je presekao Tasić i pogodio mrežu.

S. St.

Tavankut - Mladost (A) 2:0 (1:0)

TAVANKUT: Stadion Tavankuta, gledalaca 300, sudija: Šipoš (Srbobran), strlci: Perić - Tukuljac u 7. Šimić u 83. minutu. Žuti kartoni: Šimić, Vizin, N. Skenderović (Tavankut), Ožegović, Rapajić, Bursać (Mladost).

TAVANKUT: Horvacki 8, I. Skenderović 7, Sloboda 7, D. Poljaković 8, Balažić 8 (N. Poljaković), Godar 7, Šimić 8, Vizin 8, Pejić-Tukuljac 8 (Francišković 7), N. Skenderović 7 (Kujundžić 7), Plavišć 8.

MLADOST: Rašeta 7, Knežević 6 (Vujinović 6), Petre 6, Kuntić 6, Zorić 7 (Basarić 6), Bursać 7, Gligorijević 7, Milanović 7, Faber 6, Rapajić 7, Mišković 6 (Ožegović 6).

Fudbaleri Tavankuta predvođeni novim trenerom Željkom Zinajom u tvrdoj utakmici uspeli su da savladaju Apatince.  Već u 7. minutu posle centaršuta  N. Skenderovića mladi Perić-Tukuljac je postigao pogodak.

U nastavku još bolja igra domaćina,a u 83. minutu posle lepe kombinacije Šimić je udvostručili prednost. Gosti su imali šansu u 74. minutu preko Gligorijevića, ali je šutirao preko prečke. U 90. minutu N. Poljaković je pogodio stativu.

S. St.

Mladost (T) - Tekstilac 1:1, Crvenka - Radnički (S) 5:0, Sloga (Č) - BSK 5:0, Tavankut - Mladost APA 2:0, Bačka - Tisa 1:1, Bajša - Budućnost 0:1, Radnički - Polet (K) 5:1, Vrbas - Mladost (BP) 1:0.

1. Radnički                    10     9      1      0      28:3  28

2. Sloga (Č)                    10     8      1      1      23:10        25

3. Bajša                          10     5      3      2      14:6  18

4. Tisa                             10     5      2      3      18:12        17

5. Tekstilac                    10     5      2      3      15:11        17

6. Mladost (A)                 10     5      2      3      18:16        17

7. Budućnost                   10     4      3      3      6:6    15

8. Vrbas                          10     4      1      5      15:19        13