Градска лига Новог Сада: Преокрет Ченејаца

11.09.2018. 11:37 11:39
Извор: Dnevnik.rs

Ченеј - Јединство 3:2 (1:2)

ЧЕНЕЈ: Игралиште Ченеја, гледалаца: 50, судија: Мишкић (Будисава), стрелци: Лукић у 11. Јаћимовски у 81. и Милић у 84. за Ченеј, а Пињо у 15. (из пенала) и Бисерчић у 17. минуту за Јединство. Жути картони: Ковачвић (Ченеј), Голић, Болта (Јединство).

ЧЕНЕЈ: Малетић, Ћурчић, Драгин, Ковачевић (Зељковић), Лукић, Салонски, Стојковић, Вилотијевић (Мијавец), Чалија (Милић), Милошев, Јаћимовски.

ЈЕДИНСТВО: Јоргић, Болта, Зорић, Кезија, Ђорђвић (Јојкић), Бисерчић (Самара), Зечевић, Пињо, Голић, Вучић, Бубњевић.

Занимљива утакмица на Ченеју уз пуно резултатског преокрета и заслужене победе домаћина. Дошла је екипа Ченеја у вођство када је Милошев пронашао Лукића, а овај погодио сами угао. Момци тренера Мирослава Лолића за само два минута стигли су до резултатског преокрета. Успели су да изједначе голом Пиња из оправдано досуђеног казненог ударца, а потом је и Бисерчић савладао Малетића.

То није био крај узбуђењима која су виђена у последњих десетак минута. Новајлија у дресу домаћих Мијавец асистирао је Јаћимовском за изједначење, а до потпуног преокрета потрудио се Милић ударцем са ивице казненог простора погодио је саме рашље.

М. По.

Центар - Динамо 2:0 (0:0)

КИСАЧ: Игралиште Татре, гледалаца 50, судија: Вукчевић (Нови Сад), стрелац: Козарски у 56. и 88. минуту. Жути картон: Матић (Центар).

ЦЕНТАР: Матић, Почек, Томић, Петковић, Милешевић, М. Вучуревић, Н. Вучуревић, Далмација (Кораћ), Козарски, Шашић, Суботић.

ДИНАМО: Капор, Савић, Милошевић (Панић), Перић, Илић, Вукша, Сабо, Г. Миловац, Кузмановић, Јањетовић, М. Миловац.

Дуел екипа са зачеља заслужено је припао домаћину. Након неколико пропуштених прилика на обе стране у наставку се распуцао Војислав Козарски. Довео је Центар у вођство, а два минута пре истека регуларног дела по други пут је савладао Капора за коначан резултат.

М. По.

Виноградар - Ветерник 1:1 (1:1)

ЛЕДИНЦИ: Игралиште Виноградара, гледалаца 100, судија: Накомчић (Руменка), стрелци: Предојевић у 22. за Виноградар, а Николић у 38. минуту за Ветерник. Жути картони: Јовановић (Виноградар), Ушћумлић, Вуковић (Ветерник).

ВИНОГРАДАР: Елез, Поповић, Јовановић, Топаловић, Ербез, Ћелић (Газивода), Томов (Гаврић), Буквић, Сладић, Предојевић, Урошевић.

ВЕТЕРНИК: Глигоријевић, Вуковић, Паунковски (Бјелић), Ушћумлић, Огњнаовић, Ћалија, Николић, Малиновић, Тешановић (Гелин), Гвозден, Ћулибрк (Тороман).

Више су лопту у поседу имали Ветерничани, али се прво зањихала мрежа голмана Стефана Глигоријевића. Након ударца са угла у петерцу гостију најбоље се снашао Немања Предојевић.

Успели су гости да поравнају резултат када је Чедомир Николић пронашао пут ка мрежи и то је било све што су у фер и коректној игри актери приказали с обзиром да су главнеулоге имале до краја меча чврсте одбране.

М. По.

Борац - Сусек 0:4 (0:1)

РАКОВАЦ: Игралиште Борца, гледалаца око 50, судија: Драгољевић (Бачки Јарак), стрелци: Шодић у 30. Месарош у 54. Старчевић у 84. Пргоњић у 88. минуту. Жути картони: Марковић (Сусек).

БОРАЦ: Бејић 5, Недељковић 5, Јовановић 6, Маричић 6, Тинтор 6, Михајловић 5, Идризи 5, Владисављевић 5 (Кесић 6), Јурковић 6, Стојановић 5 (Маринић 5), Војновић 6 (Шнајдер).

СУСЕК: Симић 7, Михајловић 7, Мићић 7 (Шупка 7) Старчевић 8, Нићетић 7, Шодић 8, Месарош 8, Марковић 7 (Малешевић 6), Пргоњић 7, Миладиновић 7 (Бегојевић 6), Малешевић 8.

Само у првом полувремену фудбалери Борца успели су да парирају искуној екипи Сусека.  У другом делу квалитет и искуство је био на страни гостију. Виђена су четири лепа гола, а треба издвојити гол Шодића са преко 25 метара из слободног ударца.

Б. Старчевић

Тител - Футог 0:2 (0:1) (прекинуто у 75. минуту)

ТИТЕЛ: Спорстски центар, гледалаца 50, судија Брентовић (Нови Сад), стрелци: Барачанин у 27. и Чепић  у 62. (из пенала) минуту. Жути картони: Куља (Тител), Швоња (Футог).

ТИТЕЛ: Мајор 7, Кукрић 7, Анђелковић 7, Фодор 7, Паунић 7, Обрадовић 6 (Стојановић), Вучић 6 (Бабић), Ј. Караташевски 7, Куља 6, Хуцки 7, Младеновић 6.

ФУТОГ: Савковић 7, Брмбота 7, Малеш 7, Стевановски 7, Барачанин 6 (Шобот), Швоња 7, Ардалић 6, Тополић 6, Чепић 7, Г. Косић 6 и А. Косић 7.

Гости су били за нијансу бољи ривал. Домаћи нису респектовали водећи тим  у лиги, напротив имали су неколико изгледних прилика.

Треба рећи да је најјслабији актер на терену био био млади судија Ђорђе Брентовић, који се није снашао. У 75 минуту дошло је до инцидента, после приговора , неко је пљунуло судију у лице,а Брентовић је одмах  прекинуо утакмицу.

Ж. М.

Ченеј - Јединство 3:2, Хајдук - Обилић 0:4, Москва - Бачка 1:3, Центар - Динамо 2:0, Борац - Сусек 0:4, Тител - Футог 0:2 (прекинуто), Виноградар - Ветерник 1:1. Слободан је био Железничар.

1. Бачка             5      5      0      0      23:3  15

2. Сусек             5      5      0      0      18:3  15

3. Футог             4      4      0      0      17:2  12

4. Ветерник       4      3      1      0      14:1  10

5. Обилић          5      3      1      1      15:8  10

6. Виноградар    4      2      1      1      8:7    7

7. Јединство      5      2      1      2      10:10        7

8. Ченеј              5      2      0      3      7:13  6