Gradska liga Novog Sada: Preokret Čenejaca

11.09.2018. 11:37 11:39
Izvor: Dnevnik.rs

Čenej - Jedinstvo 3:2 (1:2)

ČENEJ: Igralište Čeneja, gledalaca: 50, sudija: Miškić (Budisava), strelci: Lukić u 11. Jaćimovski u 81. i Milić u 84. za Čenej, a Pinjo u 15. (iz penala) i Biserčić u 17. minutu za Jedinstvo. Žuti kartoni: Kovačvić (Čenej), Golić, Bolta (Jedinstvo).

ČENEJ: Maletić, Ćurčić, Dragin, Kovačević (Zeljković), Lukić, Salonski, Stojković, Vilotijević (Mijavec), Čalija (Milić), Milošev, Jaćimovski.

JEDINSTVO: Jorgić, Bolta, Zorić, Kezija, Đorđvić (Jojkić), Biserčić (Samara), Zečević, Pinjo, Golić, Vučić, Bubnjević.

Zanimljiva utakmica na Čeneju uz puno rezultatskog preokreta i zaslužene pobede domaćina. Došla je ekipa Čeneja u vođstvo kada je Milošev pronašao Lukića, a ovaj pogodio sami ugao. Momci trenera Miroslava Lolića za samo dva minuta stigli su do rezultatskog preokreta. Uspeli su da izjednače golom Pinja iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca, a potom je i Biserčić savladao Maletića.

To nije bio kraj uzbuđenjima koja su viđena u poslednjih desetak minuta. Novajlija u dresu domaćih Mijavec asistirao je Jaćimovskom za izjednačenje, a do potpunog preokreta potrudio se Milić udarcem sa ivice kaznenog prostora pogodio je same rašlje.

M. Po.

Centar - Dinamo 2:0 (0:0)

KISAČ: Igralište Tatre, gledalaca 50, sudija: Vukčević (Novi Sad), strelac: Kozarski u 56. i 88. minutu. Žuti karton: Matić (Centar).

CENTAR: Matić, Poček, Tomić, Petković, Milešević, M. Vučurević, N. Vučurević, Dalmacija (Korać), Kozarski, Šašić, Subotić.

DINAMO: Kapor, Savić, Milošević (Panić), Perić, Ilić, Vukša, Sabo, G. Milovac, Kuzmanović, Janjetović, M. Milovac.

Duel ekipa sa začelja zasluženo je pripao domaćinu. Nakon nekoliko propuštenih prilika na obe strane u nastavku se raspucao Vojislav Kozarski. Doveo je Centar u vođstvo, a dva minuta pre isteka regularnog dela po drugi put je savladao Kapora za konačan rezultat.

M. Po.

Vinogradar - Veternik 1:1 (1:1)

LEDINCI: Igralište Vinogradara, gledalaca 100, sudija: Nakomčić (Rumenka), strelci: Predojević u 22. za Vinogradar, a Nikolić u 38. minutu za Veternik. Žuti kartoni: Jovanović (Vinogradar), Ušćumlić, Vuković (Veternik).

VINOGRADAR: Elez, Popović, Jovanović, Topalović, Erbez, Ćelić (Gazivoda), Tomov (Gavrić), Bukvić, Sladić, Predojević, Urošević.

VETERNIK: Gligorijević, Vuković, Paunkovski (Bjelić), Ušćumlić, Ognjnaović, Ćalija, Nikolić, Malinović, Tešanović (Gelin), Gvozden, Ćulibrk (Toroman).

Više su loptu u posedu imali Veterničani, ali se prvo zanjihala mreža golmana Stefana Gligorijevića. Nakon udarca sa ugla u petercu gostiju najbolje se snašao Nemanja Predojević.

Uspeli su gosti da poravnaju rezultat kada je Čedomir Nikolić pronašao put ka mreži i to je bilo sve što su u fer i korektnoj igri akteri prikazali s obzirom da su glavneuloge imale do kraja meča čvrste odbrane.

M. Po.

Borac - Susek 0:4 (0:1)

RAKOVAC: Igralište Borca, gledalaca oko 50, sudija: Dragoljević (Bački Jarak), strelci: Šodić u 30. Mesaroš u 54. Starčević u 84. Prgonjić u 88. minutu. Žuti kartoni: Marković (Susek).

BORAC: Bejić 5, Nedeljković 5, Jovanović 6, Maričić 6, Tintor 6, Mihajlović 5, Idrizi 5, Vladisavljević 5 (Kesić 6), Jurković 6, Stojanović 5 (Marinić 5), Vojnović 6 (Šnajder).

SUSEK: Simić 7, Mihajlović 7, Mićić 7 (Šupka 7) Starčević 8, Nićetić 7, Šodić 8, Mesaroš 8, Marković 7 (Malešević 6), Prgonjić 7, Miladinović 7 (Begojević 6), Malešević 8.

Samo u prvom poluvremenu fudbaleri Borca uspeli su da pariraju iskunoj ekipi Suseka.  U drugom delu kvalitet i iskustvo je bio na strani gostiju. Viđena su četiri lepa gola, a treba izdvojiti gol Šodića sa preko 25 metara iz slobodnog udarca.

B. Starčević

Titel - Futog 0:2 (0:1) (prekinuto u 75. minutu)

TITEL: Sporstski centar, gledalaca 50, sudija Brentović (Novi Sad), strelci: Baračanin u 27. i Čepić  u 62. (iz penala) minutu. Žuti kartoni: Kulja (Titel), Švonja (Futog).

TITEL: Major 7, Kukrić 7, Anđelković 7, Fodor 7, Paunić 7, Obradović 6 (Stojanović), Vučić 6 (Babić), J. Karataševski 7, Kulja 6, Hucki 7, Mladenović 6.

FUTOG: Savković 7, Brmbota 7, Maleš 7, Stevanovski 7, Baračanin 6 (Šobot), Švonja 7, Ardalić 6, Topolić 6, Čepić 7, G. Kosić 6 i A. Kosić 7.

Gosti su bili za nijansu bolji rival. Domaći nisu respektovali vodeći tim  u ligi, naprotiv imali su nekoliko izglednih prilika.

Treba reći da je najjslabiji akter na terenu bio bio mladi sudija Đorđe Brentović, koji se nije snašao. U 75 minutu došlo je do incidenta, posle prigovora , neko je pljunulo sudiju u lice,a Brentović je odmah  prekinuo utakmicu.

Ž. M.

Čenej - Jedinstvo 3:2, Hajduk - Obilić 0:4, Moskva - Bačka 1:3, Centar - Dinamo 2:0, Borac - Susek 0:4, Titel - Futog 0:2 (prekinuto), Vinogradar - Veternik 1:1. Slobodan je bio Železničar.

1. Bačka             5      5      0      0      23:3  15

2. Susek             5      5      0      0      18:3  15

3. Futog             4      4      0      0      17:2  12

4. Veternik       4      3      1      0      14:1  10

5. Obilić          5      3      1      1      15:8  10

6. Vinogradar    4      2      1      1      8:7    7

7. Jedinstvo      5      2      1      2      10:10        7

8. Čenej              5      2      0      3      7:13  6