117.062
104.8191

Градска лига Новог Сада: Месарош двоструки стрелац

28.08.2018. 09:57 10:00
Извор: Протић (Москва), није успео да савлада голмана Сирига Симића, фото: Приватна архива

​​​​​​​Москва - Сусек 1:2 (1:1)

НОВИ САД: Игралиште Црвене звезде, гледалаца 100, судија: Вукомановић (Нови Сад), стрелци: Протић у 35 за Москву, а Месарош у 25. и 46. минуту за Сусек. Жути картони: Рељић, Татић (Москва), Мићић (Сусек). Црвени картон: Комазец (Москва).

МОСКВА: Пећанац, Бериша, Лечић, Мрђеновић, Комазец, Периновић, Рељић (Мацура), Јованов, Салиху (Кременовић), Черњак, Протић (Ћатић).

СУСЕК: Симић, Шовљански, Мићић, Старчевић, Нићетић, Шодић, Месарош, Војинов, Марковић (Б. Вукмировић), Миладиновић (Шипка), Поднар (М. Вукмировић).

Повели су гости након соло продора најбољег актера Милана Месароша. Да ће утакмица бити занимљива потрудио се изједначујућим голом Протић. Успео је након ударца са угла да надвиси одбрану и савлада Симића. На самом почетку другог дела Месарош је као и код првог гола из соло продора прецизним ударцем решио питање победника         М. По.

Виноградар - Железничар 4:3 (1:1)

ЛЕДИНЦИ: Игралиште Виноградара, гледалаца 100, судија: Прентовић (Нови Сад), стрелци: Веселица у 25. и 74. Сладић у 51. и 66. за Виноградар, а Б. Радић у 16. Милутиновић у 65. и Чосић у 80. минуту за Железничар. Жути картони: Арсенијевић, Сладић, Веселица, Недимовић (Виноградар), Кнежевић, Ћетковић (Железничар).

ВИНОГРАДАР: Елез, Арсенијевић, Гаврић, Недимовић, Ербез, Веселица, Ћелић, Предојевић, Сладић, Топаловић, Алимпијевић (Милинковић).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Тодорић, Д. Радић, Поповић (Николић), Кнежевић, Новаковић (Белић), Ћетковић, Митровић, Воркапић (Личина), Милутиновић, Ћосић, Б. Радић.

Рано вођство гостију голом Бојана Радића није омело момке тренера Предрага Елеза да до краја меча стигну до победе. Изједначио је до полувремена голом Немања Веселица.

У наставку је предност домаћину донео Млађан Сладић. Успео је Марко Милутиновић да поравна резултат. Кратко је трајала радост гостију јер је Млађан Сладић већ у првом нападу донео нову предност, који је голом удвостручио Немања Веселица. До краја меча Митар Ћосић је само ублажио пораз.

М. По.

Ченеј - Бачка 0:4 (0:1)

ЧЕНЕЈ: Игралиште Ченеја, гледалаца 100, судија: Слокар (Будисава), стрелци: Леђанац у 5. Павлов у 57. и Глишић у 63. и 69. минуту. Жути картони: Чалија, Милошев, Богдан (Ченеј), Мајсторовић (Бачка).

ЧЕНЕЈ: Костић, Ћурчић, Хрубик, Ковачевић (Рогић), Драгин, Лукић, Вилотијевић (Богдан), Чалија, Зељковић (Стојковић), Салонски, Милошев.

БАЧКА: Штрбац, Мајсторовић, Слепчев, Гавранић, Танцик, Инђић, Пашћан, Глишић, Леђанац (Куриш), Латиновић (Нинков), Павков (Драгић.

Већ у 5. минуту Леђанац је искористио грешку одбране. И у наставку су Бегечани доминирали, били бољи па су до краја меча постигли још три гола. Павлов је повећао резултат, а до краја се и Глишић два пута уписао у стрелце.

М. По.

Хајдук (Г) - Динамо 2:0 (0:0)

МОШОРИН: Игралиште Милетића, гледалаца 50, судиница: Стоиљковић (Нови Сад), стрелци: Станко 46. и Јовановић 81. минута.

ХАЈДУК: Кандић 7, Самара 7, Радић 7, Илић 7, Ракић 7, Миндић 6, (Станко 7), Берак 7, Асанов 7, Јовановић 8, (Миленковић), Цветковић 7 и Стојановић 7.

ДИНАМО: Капур 6, Сабо 6, Миловац 6, Савић 6, Пинтер 6, Илић 6, (Бикицки), Перић 6, Митрић 6, Кузмановић 6, Милошавић 6, Вукша 6 (Лојаница).

У првом делу ређале су се прилике на обе стране, али стрелци су затајили. У наставку сусрета само што се кренуло са центра  Будисавчани су скривили пенал. Казнени ударац извео је Бранислав Станко, али његов ударац  је голман одбио, међутим ту се нашао Станко и лопту убацио у мрежу. У финишу сусрета Јовановић из непосредне близине удвостручио је предност.

Ж. М.

Обилић - Јединство 1:1, Ченеј - Бачка 0:4, Хајдук - Динамо 2:0, Москва - Сусек 1:2, Центар - Футог 0:3, Борац - Ветерник 0:3, Виноградар - Железничар 4:3. Слободан је био Тител.

1. Бачка              3      3      0      0      14:2  9

2. Футог              3      3      0      0      11:2  9

3. Сусек              3      3      0      0      7:3    9

4. Ветерник         2      2      0      0      11:0  6

5. Виноградар    3      2      0      1      7:6    6

6. Обилић           3      1      1      1      8:7    4

7. Железничар   3      1      1      1      7:6    4

8. Јединство      3      1      1      1      6:7    4