108.4794

Суботичка лига: Празне мреже у Градишту

28.08.2018. 09:26 09:27

​​​​​​​Војводина – Раднички (Б) 0:0

БАЧКО ГРАДИШТЕ: Игралиште у СРЦ „Ђорђе Тапавица Џоја“. гледалаца: 200. Судија: Ћерановић (Ловћенац). Жути картон: Ковач( Раднички).

ВОЈВОДИНА: Милованов 6,5, Вејин 6, Билбија 6,5, Д. Кудрић 6,5, Бечановић 7, Јушковић 6,5, Јанковић 7, Икрашев 5,5 (од 77. В. Михајловић -), Н. Кудрић 6,5, Секулић 7,5, Марјанов 5 (од 58. Пеленгић 6)

РАДНИЧКИ: Иванишевић 8, Симић 6, Лебовић 6, Маринковић 7, Јањић 7, Шопер 6, Митић 6 (Д. Бабић 6,5), Лукић 6, Кекезовић 6,5,  Ковач 5,5, (од 76. С. Бабић -) Лазић 5,5.

Првенствена премијера у Бачком Градишту почела је минутом ћутања поводом преране смрти члана Управног одбора Војводине Срђана Гуцунског. Како је тужно почела, тако се за Вошу и њене навијаче завршила. Стиче се утисак да су Бачкоградиштанци ушли у окршај с Бајмочанима оптерћени и под притиском да морају да победе. То се поготово осетило у првом полувремену, з напомену да су гости допутовали са намером да  одуговлачењем  одрже нерешен резултат. У наставку је виђено знатно боље издање Војводине, али су мреже и даље мировале. Гости су први и једини пут припретили у 49. минуту, али је, после шута Дениса Бабића, уздрмана статива. Само седам минута касније идентична ситуација на другој страни после шута капитена домаћих Мирослава Секулића. После тога избројали смо седам прилика домаћина и пет одбрана сигурног Синише Иванишевића.

В. Јанков

Пролетер (Њ) - Напредак 2:2 (1:0)

ЊЕГОШЕВО: Стадион Пролетера, гледалаца 100, судија: Чораколо (Суботица), стрелци: Лукић у 2. Демонић у 93. (из пенала) за Пролетер, а Мажић у 66. и Јовановић у 80. минуту за Напредак. Жути картони: Матковић, Грбић (Пролетер), Козомора, Ћук, Ћирић, Радојковић (Напредак). Црвени картон: Мрвајевић, Пановић (Пролетер).

ПРОЛЕТЕР: С. Матковић 7, Бакић 6, Бановић 6, Чолић 7, Лукић 7, Стојиловић 6 (Малић 6), Мрваљевић 6, Грбић 6, Демонић 7, Ђекановић 6 (Буквић), Јерковић 6 (Б. Матковић 6).

НАПРЕДАК: Коларевски 7, Ћук 7, Илић 6, Мрђан 6, Козомора 7, Ковачев 7 (Грујић 6), Неда 6 (Матић 6), Мажић 7, Јовановић 7, Ћирић 6, Радојковић 6.

Домаћи су повели већ у 2. минуту преко Лукића, потом су остали са два играча мање. У 66. минуту Мажић је изједначио на 1:1, да би гости преко Јовановића повећали резултат на 1:2. До краја сусрета водила се лавовска борба и у надокнади времена досуђен је пенал за домаће, Демонић је био сигуран и изједначио резултат.

С. Ст.

Виноградар - Јадран 1:3, Ђурђин - Препород 1:2, Његош - Обилић 2:3, Панонија - Пролетер (РС) 2:3, Војводина - Раднички 0:0, Слога - Искра 1:2, Пролетер (Њ) - Напредак 2:2, Сента - Сутјеска 2:0.

1. Јадран                    2      2      0      0      6:2    6

2. Раднички                2      1      1      0      2:0    4

3. Пролетер (РС)        2      1      1      0      5:4    4

4. Војводина               2      1      1      0      2:1    4

5. Ђурђин                   2      1      0      1      4:3    3

6. Сента                      2      1      0      1      3:3    3

7. Препород               2      1      0      1      3:3    3

8. Искра                     2      1      0      1      3:3    3