Subotička liga: Prazne mreže u Gradištu

28.08.2018. 09:26 09:27

​​​​​​​Vojvodina – Radnički (B) 0:0

BAČKO GRADIŠTE: Igralište u SRC „Đorđe Tapavica Džoja“. gledalaca: 200. Sudija: Ćeranović (Lovćenac). Žuti karton: Kovač( Radnički).

VOJVODINA: Milovanov 6,5, Vejin 6, Bilbija 6,5, D. Kudrić 6,5, Bečanović 7, Jušković 6,5, Janković 7, Ikrašev 5,5 (od 77. V. Mihajlović -), N. Kudrić 6,5, Sekulić 7,5, Marjanov 5 (od 58. Pelengić 6)

RADNIČKI: Ivanišević 8, Simić 6, Lebović 6, Marinković 7, Janjić 7, Šoper 6, Mitić 6 (D. Babić 6,5), Lukić 6, Kekezović 6,5,  Kovač 5,5, (od 76. S. Babić -) Lazić 5,5.

Prvenstvena premijera u Bačkom Gradištu počela je minutom ćutanja povodom prerane smrti člana Upravnog odbora Vojvodine Srđana Gucunskog. Kako je tužno počela, tako se za Vošu i njene navijače završila. Stiče se utisak da su Bačkogradištanci ušli u okršaj s Bajmočanima opterćeni i pod pritiskom da moraju da pobede. To se pogotovo osetilo u prvom poluvremenu, z napomenu da su gosti doputovali sa namerom da  odugovlačenjem  održe nerešen rezultat. U nastavku je viđeno znatno bolje izdanje Vojvodine, ali su mreže i dalje mirovale. Gosti su prvi i jedini put pripretili u 49. minutu, ali je, posle šuta Denisa Babića, uzdrmana stativa. Samo sedam minuta kasnije identična situacija na drugoj strani posle šuta kapitena domaćih Miroslava Sekulića. Posle toga izbrojali smo sedam prilika domaćina i pet odbrana sigurnog Siniše Ivaniševića.

V. Jankov

Proleter (NJ) - Napredak 2:2 (1:0)

NJEGOŠEVO: Stadion Proletera, gledalaca 100, sudija: Čorakolo (Subotica), strelci: Lukić u 2. Demonić u 93. (iz penala) za Proleter, a Mažić u 66. i Jovanović u 80. minutu za Napredak. Žuti kartoni: Matković, Grbić (Proleter), Kozomora, Ćuk, Ćirić, Radojković (Napredak). Crveni karton: Mrvajević, Panović (Proleter).

PROLETER: S. Matković 7, Bakić 6, Banović 6, Čolić 7, Lukić 7, Stojilović 6 (Malić 6), Mrvaljević 6, Grbić 6, Demonić 7, Đekanović 6 (Bukvić), Jerković 6 (B. Matković 6).

NAPREDAK: Kolarevski 7, Ćuk 7, Ilić 6, Mrđan 6, Kozomora 7, Kovačev 7 (Grujić 6), Neda 6 (Matić 6), Mažić 7, Jovanović 7, Ćirić 6, Radojković 6.

Domaći su poveli već u 2. minutu preko Lukića, potom su ostali sa dva igrača manje. U 66. minutu Mažić je izjednačio na 1:1, da bi gosti preko Jovanovića povećali rezultat na 1:2. Do kraja susreta vodila se lavovska borba i u nadoknadi vremena dosuđen je penal za domaće, Demonić je bio siguran i izjednačio rezultat.

S. St.

Vinogradar - Jadran 1:3, Đurđin - Preporod 1:2, Njegoš - Obilić 2:3, Panonija - Proleter (RS) 2:3, Vojvodina - Radnički 0:0, Sloga - Iskra 1:2, Proleter (NJ) - Napredak 2:2, Senta - Sutjeska 2:0.

1. Jadran                    2      2      0      0      6:2    6

2. Radnički                2      1      1      0      2:0    4

3. Proleter (RS)        2      1      1      0      5:4    4

4. Vojvodina               2      1      1      0      2:1    4

5. Đurđin                   2      1      0      1      4:3    3

6. Senta                      2      1      0      1      3:3    3

7. Preporod               2      1      0      1      3:3    3

8. Iskra                     2      1      0      1      3:3    3