104.8191

Војвођанска лига – север: Бајшани сигурни на старту

21.08.2018. 13:27 13:28
Извор: Екипа Бајше нови члан Војвођанске лиге – север

На отварању јесење сезоне нови Војвођански лигаши Бајша и Црвенка приказали су добру, борбену и квалитетну утакмицу са доста шанси.

Бајша - Црвенка 2:0 (2:0)

БАЈША: Стадион Бајше, гледалаца 350, судија: Васиљевић (Oyaci), стрелци: Михалец у 5. и Лаћак у 37. минуту.

БАЈША: Дамјановић 7, Тресиглавић 7, Лаћак 8, Хорват 7 (Ђукић 6), Жембери 8, Кочић 7 (Педић 6), Мајкић 7, Кривокапић 7 (Такач 6), Михалец 8, Мајориш 7, Борош 7.

ЦРВЕНКА: Ђуришић 6, Ивић 6, Булатовић 7, Радмановић 7, Керекеш 7, Кулић 6, Фаћал 7, Суботић 6, Вујић 6, Јововић 7 (Бановић 6), Шакић 7.

Домаћин је решио питање победника већ у првом плувремену головима Михалеца и Лаћака.

У другом делу Црвенка је покушавала да дође до бољег резултата, али чврста одбрана Бајше је била на висини задатка.

С. Ст.

Врбас - Раднички (С) 1:3 (1:2)

ВРБАС: Игралиште крај Шлајза, гледалаца око 200. Судија: Рауковић (Суботица). Стрелци: Маројевић у 44. (из једанаестарца) за Врбас, а Сапозниченко у 17. Жежељ у 19. и Лакић у 50. минуту за Раднички. Жути картони: Авдаловић и Маројевић (Врбас), Мазињанин, Чуљак и Вуковић (Раднички).

ВРБАС:  Дринчић, Рогановић, Павићевић (Крњајић), Авдаловић, Тешановић, Вујошевић, Крајиновић, Маројевић, Богавац, Којичић, Марјанац (Јакић).

РАДНИЧКИ: Јеличић, Дулић, Мазињанин, Вукадиновић, Лакић, Ердеи, Мартиновић (Радев), Вуковић, Жежељ (Лукић), Чуљак (Тевановић), Сапозниченко.

Феноменална партија младог сомборског састава . Раднички је до предности стигао у 17. минуту. Жежељ је умирио лопту за Чуљка, који проивграва Сапозниченка. Талентовани нападач са десетак метара  неодбрањиво је шутирао у супротн Сапозниченко је пронашао Лазара Жежеља, који је погодио мрежу. Сомборци су  у првом делу имали још неколико прилика. Мазињанин је у финишу првог дела случајно саплео нападача домаћих, па је судија Рауковић оправдано показао на белу тачку, а Маројевић био прецизан.

Само што су кренули са центра Сомборци су могли до новог гола. Сапозниченко је проиграо Вукадиновића чији шут је рефлексном реакцијом зауставио Дринчић. Одличну утакмицу сомборског састава крунисао је трећим голом. Вуковић.

С. Р.

Будућност - Тиса 1:3 (0:0)

МЛАДЕНОВО: Игралиште Будућности, гледалаца 200, судија Кузмановић (Кула)6. Стрелци:Ковачевић у 50. за Будућност, а минуту, Тодоровић у 48. (из пенала), Шицар у 62. и Лазић у 78. минуту за Тису. . Жути картони, Лугоња, Медић (Будућност), а Мандић и Живковић (Тиса).

БУДУЋНОСТ: Лугоња 7, Прошић 7 (од 70.минута Антонић  -), Радичић 7, Ралевић 7, Ловре 7, Вићентијевић 7, Медић 7, Јосимовић 7(од 80. минута Вигњевић -), Шатора 7 (од 82. минута Копања -), Ковачевић 7,5, Ђумић 7.

ТИСА: Тасић 7, Панић 7, Мандић 7, Шицар 8, Тачи 7 (од 80.минута Боршош -), Живковић 7, Чабрило 7, Ђурановић 7, Чанади 7 (од 46. минута, Лазић 8), Тодоровић 7, Шијачић 7.

Домаћи фудбалери су запретили већ у 3. минуту. Јосимовић је шутирао са двадесетак метара, а голман гостију Тасић је избацио лопту у корнер.  У 38. минуту домаћи су из слободног ударца покушали да дођу у вођство, али је лопта завршила преко гола.

У 48. минуту у шеснаестерцу домаћих срушен је Тачи, а судија Кузмановић је показао на белу тачку, чини се престрого. Тодоровић је био сигуран извођач најстроже казне, за вођство гостију. Два минута касније Ковачевоћ је ударцем по земљи са 12 – 13 метара погодио доњи десни угао гола голмана Тасића.

Након сјајног додавања од стране Тачија, Шицар је у 62. минуту ударцем главом погодио мрежу домаћих. Коначан резултат поставио је најбољи појединац утакмице Немања Лазић након продора по левој страни.

М. Ђ. Кременовић

Бачка (П) - Слога 3:4 (1:1)

ПАЧИР: Стадион Бачке, гледалаца 200, судија: Крушић (Кањижа), стрелц: Живанов у 44. Миличић у 52. Бореновић у 80. за Бачку, а Лучић у 3. Рајчанин у 69. и 72. и Стојчић у 74. минуту за Слогу.

БАЧКА: Маревић 7 (Ђурђевац 6), Дослов 7, Живанов 7 (Бјелић 6), Драгић 7, Ковач 7, Недић 8, Гњатовић 7, Станчев 6 (Никшић 6), Бореновић 7, Миличић 7, Шотра 7.

СЛОГА: Зорић 7, Штрбац 7, Владетић 6, Кемењ 7, Видаковић 7, Милошевић 7 (Вукас 7), Нинковић 7, Рајчанин 8, Митровић 7 (Коњовић 7), Лучић 7, Стојчић 7, Пурић 7.

С. Ст.

Полет - Младост (А) 1:2 (1:1)

КАРАВУКОВО: Игралиште Полета, гледалаца око 100, судија: Воркапић (Сомбор). Стрелци: Дорословац у 20. (из пенала) за Полет, а Глигоријевић у 43. и у 89. минуту за Младост. Жути картони: С. Станковић, Станојковић, Ивановић, Стошић (Полет), а Кнежевић, Кунтић (Младост). Црвени картон: Станојковић (Полет).

ПОЛЕТ: Ивановић 8, Алексић 7, Станојковић 6, Дорословац 7, С. Станковић 7, К. Јововић 7 (Ж. Станковић 7), Стошић 6, Златковић 8, А. Јововић 7, Богдановић 7, Малиновић 6.

МЛАДОСТ: Рашета 7, Петреш 7, Бурсаћ 7, Басарић 7, Милановић 8, Рапаић 7, Станчевић 6 (Ожеговић 7), Фабер 8, Кунтић 7 (Марин), Глигоријевић 8, Кнежевић 7.

А. Чичић

Таванкут - Младост (Т) 0:1 (0:1)

ТАВАНКУТ: Стадион Таванкута, гледалаца 250, судија: Латиновић (Б. Паланак), стрелац: Јовић у 28. минуту. Жути картони: Шимић, Д. Пољаковић, И. Скендеровић (Таванкут), Адамовић, Берић (Младост).

ТАВАНКУТ: Сабо 6, И. Скендеровић 7, Слобода 6, Годар 6, Д. Пољаковић 7, Темуновић 7, Шимић 6, Визин 6, Пејић 6 (Kujunyić ), Н. Скендеровић 7, Францишковић 6 (Н. Пољаковић 6).

МЛАДОСТ: Ађански 7, Стефанов 6 (Икрашев), Савин 6, Адамовић 7, Јелић 7, Берић 6, Козомора 7, Бановић 6, Јовић 8 (Мудрински), Срданов 8, Гашић 6 (Д. Латиновић).

С. Ст.

Резултати:

Таванкут - Младост (Т) 0:1, Бачка - Слога (Ч) 3:4, Бајша - Црвенка 2:0, Раднички(Ст)  - Текстилац 3:0, Врбас - Раднички (С) 1:3, Младост (БП) - БСК 2:0, Полет (К) - Младост (А) 1:2, Будућност - Тиса 1:3.