Vojvođanska liga – sever: Bajšani sigurni na startu

21.08.2018. 13:27 13:28
Izvor: Ekipa Bajše novi član Vojvođanske lige – sever

Na otvaranju jesenje sezone novi Vojvođanski ligaši Bajša i Crvenka prikazali su dobru, borbenu i kvalitetnu utakmicu sa dosta šansi.

Bajša - Crvenka 2:0 (2:0)

BAJŠA: Stadion Bajše, gledalaca 350, sudija: Vasiljević (Oyaci), strelci: Mihalec u 5. i Laćak u 37. minutu.

BAJŠA: Damjanović 7, Tresiglavić 7, Laćak 8, Horvat 7 (Đukić 6), Žemberi 8, Kočić 7 (Pedić 6), Majkić 7, Krivokapić 7 (Takač 6), Mihalec 8, Majoriš 7, Boroš 7.

CRVENKA: Đurišić 6, Ivić 6, Bulatović 7, Radmanović 7, Kerekeš 7, Kulić 6, Faćal 7, Subotić 6, Vujić 6, Jovović 7 (Banović 6), Šakić 7.

Domaćin je rešio pitanje pobednika već u prvom pluvremenu golovima Mihaleca i Laćaka.

U drugom delu Crvenka je pokušavala da dođe do boljeg rezultata, ali čvrsta odbrana Bajše je bila na visini zadatka.

S. St.

Vrbas - Radnički (S) 1:3 (1:2)

VRBAS: Igralište kraj Šlajza, gledalaca oko 200. Sudija: Rauković (Subotica). Strelci: Marojević u 44. (iz jedanaestarca) za Vrbas, a Sapozničenko u 17. Žeželj u 19. i Lakić u 50. minutu za Radnički. Žuti kartoni: Avdalović i Marojević (Vrbas), Mazinjanin, Čuljak i Vuković (Radnički).

VRBAS:  Drinčić, Roganović, Pavićević (Krnjajić), Avdalović, Tešanović, Vujošević, Krajinović, Marojević, Bogavac, Kojičić, Marjanac (Jakić).

RADNIČKI: Jeličić, Dulić, Mazinjanin, Vukadinović, Lakić, Erdei, Martinović (Radev), Vuković, Žeželj (Lukić), Čuljak (Tevanović), Sapozničenko.

Fenomenalna partija mladog somborskog sastava . Radnički je do prednosti stigao u 17. minutu. Žeželj je umirio loptu za Čuljka, koji proivgrava Sapozničenka. Talentovani napadač sa desetak metara  neodbranjivo je šutirao u suprotn Sapozničenko je pronašao Lazara Žeželja, koji je pogodio mrežu. Somborci su  u prvom delu imali još nekoliko prilika. Mazinjanin je u finišu prvog dela slučajno sapleo napadača domaćih, pa je sudija Rauković opravdano pokazao na belu tačku, a Marojević bio precizan.

Samo što su krenuli sa centra Somborci su mogli do novog gola. Sapozničenko je proigrao Vukadinovića čiji šut je refleksnom reakcijom zaustavio Drinčić. Odličnu utakmicu somborskog sastava krunisao je trećim golom. Vuković.

S. R.

Budućnost - Tisa 1:3 (0:0)

MLADENOVO: Igralište Budućnosti, gledalaca 200, sudija Kuzmanović (Kula)6. Strelci:Kovačević u 50. za Budućnost, a minutu, Todorović u 48. (iz penala), Šicar u 62. i Lazić u 78. minutu za Tisu. . Žuti kartoni, Lugonja, Medić (Budućnost), a Mandić i Živković (Tisa).

BUDUĆNOST: Lugonja 7, Prošić 7 (od 70.minuta Antonić  -), Radičić 7, Ralević 7, Lovre 7, Vićentijević 7, Medić 7, Josimović 7(od 80. minuta Vignjević -), Šatora 7 (od 82. minuta Kopanja -), Kovačević 7,5, Đumić 7.

TISA: Tasić 7, Panić 7, Mandić 7, Šicar 8, Tači 7 (od 80.minuta Boršoš -), Živković 7, Čabrilo 7, Đuranović 7, Čanadi 7 (od 46. minuta, Lazić 8), Todorović 7, Šijačić 7.

Domaći fudbaleri su zapretili već u 3. minutu. Josimović je šutirao sa dvadesetak metara, a golman gostiju Tasić je izbacio loptu u korner.  U 38. minutu domaći su iz slobodnog udarca pokušali da dođu u vođstvo, ali je lopta završila preko gola.

U 48. minutu u šesnaestercu domaćih srušen je Tači, a sudija Kuzmanović je pokazao na belu tačku, čini se prestrogo. Todorović je bio siguran izvođač najstrože kazne, za vođstvo gostiju. Dva minuta kasnije Kovačevoć je udarcem po zemlji sa 12 – 13 metara pogodio donji desni ugao gola golmana Tasića.

Nakon sjajnog dodavanja od strane Tačija, Šicar je u 62. minutu udarcem glavom pogodio mrežu domaćih. Konačan rezultat postavio je najbolji pojedinac utakmice Nemanja Lazić nakon prodora po levoj strani.

M. Đ. Kremenović

Bačka (P) - Sloga 3:4 (1:1)

PAČIR: Stadion Bačke, gledalaca 200, sudija: Krušić (Kanjiža), strelc: Živanov u 44. Miličić u 52. Borenović u 80. za Bačku, a Lučić u 3. Rajčanin u 69. i 72. i Stojčić u 74. minutu za Slogu.

BAČKA: Marević 7 (Đurđevac 6), Doslov 7, Živanov 7 (Bjelić 6), Dragić 7, Kovač 7, Nedić 8, Gnjatović 7, Stančev 6 (Nikšić 6), Borenović 7, Miličić 7, Šotra 7.

SLOGA: Zorić 7, Štrbac 7, Vladetić 6, Kemenj 7, Vidaković 7, Milošević 7 (Vukas 7), Ninković 7, Rajčanin 8, Mitrović 7 (Konjović 7), Lučić 7, Stojčić 7, Purić 7.

S. St.

Polet - Mladost (A) 1:2 (1:1)

KARAVUKOVO: Igralište Poleta, gledalaca oko 100, sudija: Vorkapić (Sombor). Strelci: Doroslovac u 20. (iz penala) za Polet, a Gligorijević u 43. i u 89. minutu za Mladost. Žuti kartoni: S. Stanković, Stanojković, Ivanović, Stošić (Polet), a Knežević, Kuntić (Mladost). Crveni karton: Stanojković (Polet).

POLET: Ivanović 8, Aleksić 7, Stanojković 6, Doroslovac 7, S. Stanković 7, K. Jovović 7 (Ž. Stanković 7), Stošić 6, Zlatković 8, A. Jovović 7, Bogdanović 7, Malinović 6.

MLADOST: Rašeta 7, Petreš 7, Bursać 7, Basarić 7, Milanović 8, Rapaić 7, Stančević 6 (Ožegović 7), Faber 8, Kuntić 7 (Marin), Gligorijević 8, Knežević 7.

A. Čičić

Tavankut - Mladost (T) 0:1 (0:1)

TAVANKUT: Stadion Tavankuta, gledalaca 250, sudija: Latinović (B. Palanak), strelac: Jović u 28. minutu. Žuti kartoni: Šimić, D. Poljaković, I. Skenderović (Tavankut), Adamović, Berić (Mladost).

TAVANKUT: Sabo 6, I. Skenderović 7, Sloboda 6, Godar 6, D. Poljaković 7, Temunović 7, Šimić 6, Vizin 6, Pejić 6 (Kujunyić ), N. Skenderović 7, Francišković 6 (N. Poljaković 6).

MLADOST: Ađanski 7, Stefanov 6 (Ikrašev), Savin 6, Adamović 7, Jelić 7, Berić 6, Kozomora 7, Banović 6, Jović 8 (Mudrinski), Srdanov 8, Gašić 6 (D. Latinović).

S. St.

Rezultati:

Tavankut - Mladost (T) 0:1, Bačka - Sloga (Č) 3:4, Bajša - Crvenka 2:0, Radnički(St)  - Tekstilac 3:0, Vrbas - Radnički (S) 1:3, Mladost (BP) - BSK 2:0, Polet (K) - Mladost (A) 1:2, Budućnost - Tisa 1:3.