105.2585

Војводини друго место у Добоју

19.08.2018. 08:16 08:40
Извор: РК Војводина

Рукометаши Војводине освојили су друго место на јубиларном 50. међународном ТВ турниру у Добоју пошто су у финалу изгубили од словачког Татрана.

Шампион Србије држао је корак са ривалом током читавог меча, али изабраници Бориса Ројевића до краја су, ипак, поклекли. .

Играчи Војводине доста су се испромашивали у првом полувремену, па је словачки тим имао и четири гола предности – 10:6. До одласка на одмор Новосађани су успели да смање вођство противника, па је резултат на полувремену био 12:10.

У наставку су подигли ниво игре рукометаши Војводине, а могли су да се ослоне и на, увек доброг чувара мреже Светислава Веркића. У 39. минуту једно од појачања црвено–белих Ален Овчина петим поготком довео је Новосађане на поен заостатка – 15:14. Заређали су тада Словаци три гола и пошто је опао темпо игре доста дуго је резултат био 18:15. Овчина је прекинуо пост и шести пут је затресао мрежу Татрана, али је узвратио Крок са три поготка (21:16). Тркуља је постигао пети гол и само ублажио пораз Новосађана.

На турниру у Добоју Војводина је у групи Б остварила две победе и један пораз. Славила је најпре против израелског шампиона Хапоела, да би у другом мечу првак Босне и Херцеговине Извиђач био бољи. Место у финалу и прилику да се боре за пехар ученици Бориса Ројевића обезбедили су у трећем колу пошто су савладали прошлогодишњег победника турнира, дански Колдинг.

Татран је трећи пут освојио овај турнир.

ТатранВојводина 21:17 (12:10)

ДОБОЈ: Стадион спортских игара, гледалаца: 500. Судије: Амар и Дино Коњичанин (БиХ).

ТАТРАН: Рабек, Буторац 3, Хрстка, Лапајне, Крок 10, Бабић 2, Цвитковић, Урбан 3, Чир 1, Вучко, Страновски 2, Кашал, Чуприна (15 одбрана), Чарапкин, Гатине.

ВОЈВОДИНА: Ничић, Овчина 6, Шипка, Милић, Челица 3, Остојић 1, Перовић, Ранисављевић, Марјанац, Ратковић 1, Томић, Станковић 1, Тркуља 5, Веркић (16 одбрана), Милашевић, Грозданић, Радовић.