Vojvodini drugo mesto u Doboju

19.08.2018. 08:16 08:40
Izvor: RK Vojvodina

Rukometaši Vojvodine osvojili su drugo mesto na jubilarnom 50. međunarodnom TV turniru u Doboju pošto su u finalu izgubili od slovačkog Tatrana.

Šampion Srbije držao je korak sa rivalom tokom čitavog meča, ali izabranici Borisa Rojevića do kraja su, ipak, poklekli. .

Igrači Vojvodine dosta su se ispromašivali u prvom poluvremenu, pa je slovački tim imao i četiri gola prednosti – 10:6. Do odlaska na odmor Novosađani su uspeli da smanje vođstvo protivnika, pa je rezultat na poluvremenu bio 12:10.

U nastavku su podigli nivo igre rukometaši Vojvodine, a mogli su da se oslone i na, uvek dobrog čuvara mreže Svetislava Verkića. U 39. minutu jedno od pojačanja crveno–belih Alen Ovčina petim pogotkom doveo je Novosađane na poen zaostatka – 15:14. Zaređali su tada Slovaci tri gola i pošto je opao tempo igre dosta dugo je rezultat bio 18:15. Ovčina je prekinuo post i šesti put je zatresao mrežu Tatrana, ali je uzvratio Krok sa tri pogotka (21:16). Trkulja je postigao peti gol i samo ublažio poraz Novosađana.

Na turniru u Doboju Vojvodina je u grupi B ostvarila dve pobede i jedan poraz. Slavila je najpre protiv izraelskog šampiona Hapoela, da bi u drugom meču prvak Bosne i Hercegovine Izviđač bio bolji. Mesto u finalu i priliku da se bore za pehar učenici Borisa Rojevića obezbedili su u trećem kolu pošto su savladali prošlogodišnjeg pobednika turnira, danski Kolding.

Tatran je treći put osvojio ovaj turnir.

TatranVojvodina 21:17 (12:10)

DOBOJ: Stadion sportskih igara, gledalaca: 500. Sudije: Amar i Dino Konjičanin (BiH).

TATRAN: Rabek, Butorac 3, Hrstka, Lapajne, Krok 10, Babić 2, Cvitković, Urban 3, Čir 1, Vučko, Stranovski 2, Kašal, Čuprina (15 odbrana), Čarapkin, Gatine.

VOJVODINA: Ničić, Ovčina 6, Šipka, Milić, Čelica 3, Ostojić 1, Perović, Ranisavljević, Marjanac, Ratković 1, Tomić, Stanković 1, Trkulja 5, Verkić (16 odbrana), Milašević, Grozdanić, Radović.