108.4794

Сомборска лига: Лидер разочарао у Паланци

09.05.2018. 11:30 11:33

​​​​​​​Крила Крајине  -  Станишић   1:0 (1:0)

БАЧКА: Стадион СРЦ „Тиквара„, гледалаца 80. Судија, Вујић (Кула). Стрелац, Ранисављев у 43. минуту. Жути картони: Марчета, Плавански (Крила Крајине), Јездић, Митровић (Станишић).

КРИЛА КРАЈИНЕ: Стојковић 9, Вигњсевић 8, Ступар 8, Медан 8, Балиновић 8, Зелинчевић 8, Плавански 8, Марковић 8 (Париповић -), Батиница 9, Ранисављев 8,(Марчета 7), Чешљевић 8 (Карановић -).

СТАНИШИЋ: Петар Вукадиновић 7, Јездић 7 (Милош Вукадиновић 7), Баљак 7, Лакић 7, Шарић 7, Пајић 7 (Драгичевић -), Вујин 7, Богуновић 7, Јовановић 7 (Бобинац 7), Штрбац 7, Митровић 7.

Дерби кола у потпуности је оправдао очекивања присутних гледалаца. Играло се борбено, са доста жара на обе стране од првог до последњег минута, а победник се није знао до последњег звиждука судије Вујића. Можда је само недоатајао још неки гол, да би утисак о утакмици био још повољнији.

Бачкопаланчани су више желели победу и на крају су је заслужено и остварили. У 43. минуту непрописно је заустављен нападач домаћих Батиница, а судија Вујић је досудио слободан ударац. Лопту је на место прекршаја наместио Мита Ранисављев и са 25 метара погодио сам горњи леви угао голмана Петра Вукадиновића.

Гости су у наставку утакмице покушавали да дођу до изједначења, али их је у томе осујетила одбрана Бачкопаланчана на челу са сјајним голманом Стојковићем. У настојањима да дођу до изједначења фудбалери Станишића су остављали доста простора домаћим играчима, који су покушавали да увећају своје вођство. У приликама да постигну гол били су Чешљевић, Плавански, Марковоћ, али нису успели да се упишу у листу стрелаца. На крају утакмице домаћи фудбалери аплаузом су испраћени у свлачионоцу од стране својих навијача што им је била награда за остварену победу.

М. Ђ. Кременовић

Будућност (М) - Црвенка 1:1 (1:1)

МЛАДЕНОВО: Стадион Будућности, гледалаца: 400, судија: Ј. Јериловић (Апатин), стрелци: Влајић (из једанаестерца) у 20. минуту за Будућност, а Ј. Суботић у 40. минуту за Црвенку, жути картони: Вулић, Јефтић, Ловре (Будућност), а М. Радмановић, Ј. Суботић, Кишјухас, Керекеш, Драговић, В. Вујовић, М. Суботић (Црвенка), црвени картон: В.Вујовић (Црвенка) у 55. минуту.

БУДУЋНОСТ: Лугоња, Вулић, Ловре, Ковачевић, Дујаковић, Влајић, Фуртула, Јованић (Копања, Тасић), Миладиновић, Радић (Буквић), Јефтић.

ЦРВЕНКА: Ђуришић, Костић, Ивић, В. Вујовић, М. Радмановић, Драговић, Ј. Суботић, М. Суботић, Кишјухас (Кончар, З. Вујовић), Ј. Радмановић, Керекеш.

Пропустили су прилике фудбалери Будућности да забележе победу у једном од дербија кола. То се нарочито односи на период после 55. минута утакмице, када су Црвенчани остали бројчано ослабљени. Баш у томе раздобљу меча индиспонирани Младеновљани прописно су се испромашивали.

Ђ. Штрбац

ЖАК - Стари град 5:0 (1:0)

СОМБОР: Игралиште крај пруге. Гледалаца око 100. Судија: Мудринић (Апатин). Стрелци: Живковић у 11. и 68, Савић у 66, Хернаус у 69. и Радусин у 80. минуту за ЖАК.

ЖАК: Молнар (Фратрић), Гргић, Матић, Љуштина, Шимунов, Ковачевић, Хернаус, Радусин, Савић, Живковић, Бубњевић.

СТАРИ ГРАД: Лугарски, Здравковић, Гостовић, Трифуновић, Гајдобрански, Божин, Зељко, Валентик.

Гости су допутовали са свега осам фудбалера па су жаковци без већих проблема забележили битан тријумф у борби за опстанак. Серију погодака отворио је Живковић, а наставио Савић.

С. Р.

Херцеговац - Војводина (Т) 1:3 (0:0)

ГАЈДОБРА: Стадион ерцеговца, гледалаца:200, судија: М. Милешевић (Бачка Паланка), стрелци: Тривуновић у 65. минуту за Херцеговац, а Вујановић у 58., Ковачевић у 76. и Вучић у 83. минуту за Војводину, жути картони: В. Хрњез, Вукосав, Бабић (Херцеговац), а Пилиповић (Војводина).

ХЕРЦЕГОВАЦ: Младеновић, Бајчетић, Тасовац, Вукосав, Шкорић, Ерак (Новчић), Тривуновић, Гушић (С. Хрњез ), Смајић, В. Хрњез, Ђурасовић (Рачић).

ВОЈВОДИНА (Т): Дукић, Т. Николић, Рамић, Мустафовић, Тури, Вучић, Г. Станојев, Пилиповић, Д. Николић (Ковачевић), Вујановић, М. Станојев (Јованов).

Петнаестак минута пре завршетка утакмице, фудбалери гајдобранског Херцеговца успешно надметали се са Товаришанима. А, у финишу меча, у потпуности, до изражаја дошла боља кондиција гостију.

Ђ. Штрбац

Русин - Кула 3:2 (3:1)

РУСКИ КРСТУР: Стадион Русина гледалаца:300, судија: Н.Манић (Каравуково), стрелци: С.Кочиш у 11. и 18. и Харди у 16. минуту за Русин, а Букејловић у 38. и 55. минуту за Кулу

РУСИН: Ж. Орос, А. Кочиш, Јањић (Барна) Харди, Холик, Хрнчар, Б. Орос, Павловић, Ђукановић, С. Кочиш (Боднар), Будински (Сајанковић).

КУЛА: Радуловић, Бодиш (Поповић), Тапаи, Војиновић, Златић, Букејловић, Кукољ, Анђелковић, Бабић, Давидовић, Ђођић.

На експресан начин Крстурци домогли су се убедљиве и недостижне предности. У ствари, фудбалерима Русина погоци Стефана Кочиша и Јоакима Хардија била су довољна гаранција за трећу победу у низу. Сјајни Ђорђе Букејловић успео је само да ублажи пораз Куљана.

Ђ. Штрбац

Русин - Кула 3:2, Младост (К) - Хајдук Јуниор 5:1, Будућност (П) - Славија 2:1, ЖАК - Стари град 5:0, Крила Крајине - Станишић 1:0, Херцеговац - Војводина 1:3, Будућност (М) - Црвенка 1:1. Слободан је био: Липар.

1. Станишић           23     18     2      3      58:14        56

2. Црвенка              24     17     3      4      66:25        54

3. Кр. Крајине        23     15     5      3      52:14        50

4. Будућ.  (М)         24     14     6      4      61:22        48

5. Војвод.               24     11     3      10     41:42        36

6. Будућ. (П)          23     8      8      7      33:28        32

7. Хајдук ј.             23     8      5      10     41:42        29

8. Стари град       23     8      4      11     35:39        28