108.4794

Новосадска лига: Ревија голова крај Сушаре

08.05.2018. 12:54 12:59

​​​​​​​Сутјеска - Виноградар  7:5 (3:3)

БАЧКО  ДОБРО ПОЉЕ: Игралиште крај Сушаре, гледалаца 100, судија: Коваћ (Кањижа). Стрелци : Вуковић у 19. 43 . и 53. Лопушина у 38.  Пековић у 62, Пејић у 64. и 69. за Сутјеску,  а  Завишић  у 16. Абиџић у 27. и 83, и Давидовић  у 38. и 68. минуту за Виноградар .

СУТЈЕСКА: Гашовић 7,(И. Бајић 7) З. Бајић 7 , М. Бајић 7, Дринчић 8, Костић 7, Делић 7, Лопушина 8, Пековић 8, Дакић 7, Пејић 8, Вуковић 9.

ВИНОГРАДАР: Такаш 6, Алаџић  6, Пауновић  6, Васић  6, Кујунџић 7, Капоста  6, Војнић 7, Тодоровић  6,  Завишић 8, Давидовић 8, Абаџић 8.

Права голеада на стадиону „Крај Сушаре“. Малобројна публика је могла да ужива. Гости су повели преко одличног Завишића. Али је Вуковић брзо вратио све на почетак својим првим голом. Гости затим су стекли два гола предности, али до краја полувремена опет је било нерешено. У другом делу домаћи фуудбалери су били знатно бољи.

Јединство (Г) - ТСК 0:2 (0:0)

ГОСПОЂИНЦИ: Игралиште Јединства, гледалаца 100, судија: Стојиљковић (Нови Сад), стрелци: Самарџић у 60. и Пуповац у 88. минуту. Жути картони: Пуповац, Пантић (ТСК).

ЈЕДИНСТВО: Илеш, Трнинић, Зорић, О. Тепић, Ковачевић, Малиновић, М. Тепић, Вујановић, Крмпот, Гаџић.

ТСК: Полић, Пантош, Пантић, Варга, Милосављевић, Томић, Зечевић (Броћета, Драгољевић), Станковић (Стојановић), Самарџић, Пуповац, Зукић.

Док су имали снаге домаћи су успевали да парирају претеденту за највиши пласман. У наставку је Самарџић успео да надмудри одбрану домаћина да би два минута пре краја Пуповац голом само потврдио победу.

М. По.

Футог - Виноградар 4:0 (прекинуто у 47. минуту)

ФУТОГ: ФЦ „Петар Николић Дудија”, гледалаца 100, судија: Лазаревски (Нови Сад), стрелци: Вуканац у 7. и 39. Тополић у 10. и Ракочевић у 36. минуту.

ФУТОГ: Рибић, Брнбота, Шарић, М. Бероња, Стелкић, Барачанин, Бекер, Вуканац (Шобот), Ракочевић, Тополић, Стевановски.

ВИНОГРАДАР: Елез, Бенежан, Веселица, Топаловић, Праштало, Омчикус, Стојановић, Алимпијевић, Бугарски.

У веома битном мечу за Футожане гости из Лединаца дошли су само са деветорицом играча, па су домаћи у првом делу постигли чак четири гола. У наставку су гости на терен истрчали са седморицом играча, јер су због повреда у свлачионици остали Топаловић и Омчикус. У 47. минуту голман гостију Никола Елез се повредио и након лекарске интервенције није могао да настави меч, па је судија Тамара Лазаревски означила крај утакмице.

М. По.

Омладинац - Шајкаш 1:1 (0:0)

СТЕПАНОВИЋЕВО: Игралиште Омладинца, гледалаца 100, судија: Накомчић (Руменка), стрелци: Стојановић у 77. за Омладинац, Котуљач у 88. минуту за Шајкаш. Жути картони: Живојнов, Батар, Пецељ (Омладинац), Павков, Пантелић, Мајурић (Шајкаш).

ОМЛАДИНАЦ: Зељковић, Савић, Батар, Пецељ, Мирковић, Пилиповић, Живојнов (Самарџић), Макарић, Стојановић, Радовић (Томић), Томчић.

ШАЈКАШ: Попин, Гојков, Заов, Пантелић, Дакић (Граорац), Мајурић, Котуљаћ, Карас (Шведић), Павков, Николаш, Панић.

У мечу достојног војвођанског ранга подела бодова. Мада по шансама и приказаној игри су домаћи били ближи победи.

У првом делу домаћи су пропустили неколико прилика преко Макарића и Мирковића у два наврата и уз погођену пречку Томчића. На другој страни екипа из Ковиља је преко Котуљача озбиљно припретила. У наставку је домаћин успео да дође до вођства лепим голом Стојановића. Када се чинило да ће домаћин оствојити цео плен, Котуљач је у намери да центрира на изненађење свих, а и голмана Зељковића погодио мрежу за реми.

М. По.

Младост - Нови Сад 1:0 (0:0)

НОВИ САД: Игралиште Младости, гледалаца 150, сдуија: Марковић (Ветерник), стрелац: Лазовић у 85. минуту. Жути картони: Каурин (Младост), Грлица, Спиридоновић, Сапунџић (Нови Сад).

МЛАДОСТ: Иванишевић 7, Паунић 7, Лазовић 8, Стајић 8, Драгојловић 7, Новковић 7 (Бабић 7), Папић 8, Јањић 8, Новаковић 7, Каурин 7 (Стојчић 7).

НОВИ САД: Јовановић 7, Крповић 7, Чирић 7, Свркота 7, Милић 7, Бајић 7, Грлица 7 (Сапунџић 7), Спиридоновић 7, Станчић 7, Стојановић 7, Максимовић 7.

Младост се добро намучила против чврсте екипе Новог Сада. У првом полувремену две прилике домаћих и једна гостију у 24. минуту. Витановић је са 10 метара погидио десну стативу споља. Два минута пре краја Јанић се мајсторски ослободио двојице играча, али је шутирао право у Јовановића.

У надокнади првог полувремена гости су пропустили једну прилику после трећег корнера Стојановића у гужви пред голом Иванишевића Стајић је блокирао шут Стојчића. Гол одлуке пао је у 85. минуту, Витановић је на центру преварио двојицу играча гостију дао фор Лазовићу који је спретно спровео лопту испод истрчалог Јовановића.

Д. Иванић

Татра - Фрушкогорски партизан 6:0 (5:0)

КИСАЧ: Игралиште Татре, гледалаца 100, судија: Тепић (Шајкаш), стрелци: Гаџић у 4, Кљајић у 9. и 65. Буђик у 15. 19. и 40. минуту.

ТАТРА: Муњаш, Срнка, Јамбрих, Берић, Самарџија, Новаковић, Буђик, Гаџић (Ожват), Дражић, Клајић, Стојаковић.

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Иличић, Делић, Крстић, Томљановић, Васиљев, Чергић, Вучковић, Илић.

Лидер је екипи из Буковца која је на меч дошла само са осам играча успео да да пола туцета голова. Већ у првом полувремену пет пута се затресла мрежа Дејана Иличића. Серију је голом отворио Борис Гаџић, Дејан Кљајић се два пута уписао у стрелце, док је најрасположенији за реализацију био Мартин Буђик са три постигнута гола.

М. По.

Пролетер - Ветерник 2:0 (1:0)

БАНОШТОР: Игралиште Павлиш, гледалаца око 150, судија: Димовски (Нови Сад), стрелци: Гашпаревић у 4. Лукаја у 70. минуту. Жути картони: Јеремић, М. Аџић (Пролетер), Шапић, Настић (Ветерник).

ПРОЛЕТЕР: Сакан 7, Човић 7, Н. Крстић 7, Мрвичин 7, Јеремић 8, Џарић 7, М. Аџић 7, С. Крстић 7, Гашпаревић 7 (Радишковић), Сурдучки 7 (Хаџић), Лукаја 8.

ВЕТЕРНИК: Глигоријевић 6, Јовановић 6 (Старчевић), Тодоровић 6, Ђурица 6, Шапић 7, Ковачевић 7, Малиновић 7, Гвозден 6 (Халиловић), Марковић 6, Адамек 6, Настић 6.

Рутинском игром фудбалери Пролетера освојили су врло важне борбе за опстанак и помак на табели. Од првог тренутка знали су шта желе против подмлађене екипе Ветерника, па резултат ни једног момента није долазило у питању. Већ на почетку уткамицу у листу стрелаца се уписао Жељко Гашпаревић. Тачку на врло важну утакмицу за домаћина ставио је голгетер Раде Лукаја у самом финишу утакмице.

Д. Об-Б. Старчевић

Бачка - Петроварадин 2:0 (2:0)

ЂУРЂЕВО: Игралиште Бачке, гледалаца 100, судија: Кљајић (Бачки Јарак), стрелац: Летић у 27. и 32. минуту. Жути картони: Ј. Тривуновић (Бачка), Гавришић, Мудрић (Петроварадин).

БАЧКА: Игњић 8, Д. Тривуновић 7, Љ. Тривуновић 7 (Јаковљевић 7), Вујовић 7, Павлов 7, Цвијић 7, Летић 8 (Марковић 7), Петровић 7, Солдат 7, Гелић 7 (Ћулибрк 7), Дангубић 7.

ПЕТРОВАРАДИН: Ранков 7, Кнежић 7, Шавија 7, Човић 7, Татић 7, Лазаревић 7, Гавришић 7, Бандић 7, Мудрић 7, Кокановић 6, Торбица 7 (Тодоровић 7).

На почетку меча иницијатива домаћих, али су шансе након контранапада биле пред голом расположеног Игњића. Прилике су имали Кокановић и Мудрић, али је голман Бачке смелим интервенцијама спречио најгоре.  По старом правилу казна је госте стигла преко најбољег актера Летића који је савладао Ранкова. Пет минута касније исти играч је из соло продора преварио одбрану и постигао гол.

У финишу првог дела одлични судија Кљајић показао је на најстрожу казну, али је капитен домаћих Павлов шутирао преко гола. М. По.

Јединство (Р) - Сириг 2:0 (1:0)

РУМЕНКА: Игралиште Јединства, гледалаца 100, судија: Штумпф (Нови Сад), стрелци: Новичевић у 9. и Бакић у 63. минуту. Жути картони: Станар, Стевановић, Филиповић (Јединство), Јокић, Наранџић (Сириг).

ЈЕДИНСТВО: Бројчин, Дангубић 8, Станар 7 (Марић 7), Стевановић 8, Филиповић 8, Ђекић 7, Тривуновић 7, Вућичевић 8, Новичевић 8, Зељковић 7 (Ђанковић 7), Стаменковић - (Бакић 8).

СИРИГ: Видовић 7, Јокић 7 (Грубовић 6), Ђекић 6, Брежњак 6, Наранџић 7, Папак 6 (Перишић 6), Кузмановић 7, Миловановић 6, Вујановић 6, Јовановић 7, Грујчић 6 (Убипарип 6).

Руменчани ни за педаљ не посустају у борби за виши пласман. Доминирали су током меча, а већ у уводним минутима лепим голом Новичевића крунисали су игру. До полувремена иницијатива је била на страни домаћих, али без праве прилике за повећање резултата.

У наставку уласком Бакића Руменчани су кидисали ка голу Видовића, па је након дуплог паса са Новичевићем, Бакић одличну игру крунисао ретко виђеним голом, мада је до краја могло доћи још до којег гола уз погођену стативу Ђанковића и две пропуштене прилике Бакића.      М. По.

ЖСК - Софекс 0:1 (0:1)

ЖАБАЉ: Стадион ЖСК-а, гледалаца око 150, судија Павићевић (Нови Сад), стрелац: Мрђен 10. минуту. Жути картони: Танасић, Марић, Дамјановић, Каурин (ЖСК), Лазић, Попадић (Софекс).

ЖСК: Калајџич 7, Кезија 7, Осадковски (Трнинић 7), Димић (Бркић 7), Танасић 7, Марић 7, Богданов 6, Дамјановић 7, Матић 6, Клисара 6, Каурин 6 (Ћирин).

СОФЕКС: Глишић 8, Лазић 7, Попадић 7, Карановић 7, Шкрбић 7, Ковачевић 7, Обрадовић 7, Радин 6 (Ђурикин), Мрђен 8, Софранин 6, Трифуновић 6 (Марковић).

Много труда и жеље уложили су Жабаљци у сусрету против фаворизованих Футожана, али узалуд, јер су се спретнији и срећнији гости на крају радовали. Гол одлуке је дело најбољег играча ове утакмице, Петра Мрђена. Разочарење играча и гледалаца је на крају било усмерено на суђење Данила Павићевића, па је стадион у Жабљу морао да напусти уз пратњу полиције.

П. Бундало

Младост - Нови Сад 1:0, Јединство (Р) - Сириг 2:0, Футог - Виноградар 4:0, Омладинац - Шајкаш 1:1, Јединство (Г) - ТСК 0:2, Пролетер - Ветерник 2:0, Бачка - Петроварадин 2:0, ЖСК - Софекс 0:1, Татра - Фрушкогорски партизан 6:0.

1. Татра                    29     20     7      2      68:16        67

2. Софекс                 29     18     4      7      76:37        58

3. Јединст. (Р)           29     16     8      5      58:18        56

4. ТСК                        29     16     8      5      63:24        56

5. Младост                 29     15     7      7      57:32        52

6. Омладинац            29     12     7      10     46:41        43

7. Нови Сад               29     11     8      10     50:51        41

8. Бачка                      29     10     10     9      62:49        40