104.8191

Напредак прејак за Војводину, нису помогле ни бравуре Роцкова (1:0)

03.03.2018. 14:22 16:58
Извор: Dnevnik.rs

Фудбалери Војводине изгубили су од Напретка у утакмици 25. кола СЛС резултатом 1:0. На Бановом брду дебакл Бачке. Чукарички дао чак пет голова. Партизан изгубио од Радничког (1:0).

Напредак је био доминантнији на домаћем терену и да није било Роцкова, разлика је могла да буде и већа.

Ток меча могли сте да пратите на нашем порталу:

86` Нова измена. Вешковац уместо Николића у тиму Напретка.

83` Изашао стрелац гола за Напредак Ндијае, уместо њега игра Секидика.

80` Жути картон за Саничанина због прекршаја.

79` Велика шанса за Војводину. Шутирао је Езе, а лопта је птошла тик поред гола Радничког

76` Друга измена у Војводини. Цебара је на терену уместо Зличића.

69` Нова шанса за напредак и нова одбрана Роцкова. Ндијае после контранапада добија лопту на око 16 метара од гола Војводине. Шутира искоса, али Роцков добро интервенише.

66` Шанса за Напредак. Вулић шутира са око 22 мера, али је Роцков на месту.

62` Измена и у Војводини. Калезић мења Суботића.

56` Измена у Напретку. Уместо Миладиновића, на терену је Костић.

53` Прву шансу у наставку имала је Војводина. Езе је ушао у шеснаестерац, али је интервенисао Шљивић који је у намери да врати лопту голману, умало постигао  аутогол.

Прво полувреме је завршено. Домаћин је доминантан, а Војводина задржава наду да учини нешто више у наставку утакмице, искључиво захваљујући одбранама Роцкова.

40` Нови контранапад Напретка и Ндијае опет у главној улози. Тукао је искоса са око 11 метара. Лопта је завршила у наручју Роцкова

30` Још једна шанса за Николића који после корнера лопту шаље преко гола Војводине.

27` И Стефан Николић излази сам пред Роцкова након што га је лобом упосли Ндиаје. Шутира, али је Вошин голман опет био добро постављен

19` Каква шанса за Напредак. Роцков се истакао. Поново је Ндиаје сам изашао пред голмана Војводине, два пута је тукао, али је Роцков оба пута био присебан и сачувао своју мрежу.

10` Војводина је забележила шут ка голу. Са око 20 метара шутирао је Јованчић, али далеко ван оквира гола.

8` Војводина је лоше отворила утакмицу са доста несигурности. Напредак је имао шансу да још једном затресе мрежу Воше. Вукановић је тукао са 18 метара, али лопта је отишла свега неколико сантиметара поред гола.

Остали  резултати:

Земун - Јавор 0:2 - крај

Раднички - Партизан 1:0 крај

Чукарички  - Бачка 5:0 крај

Рад - Борац 5:0 крај

Радник - Мачва 2:1 крај

2` Гол за Напредак. Тек што је почела утакмица, фудбалери Напретка искористили су прву шансу и повели са 1:0. Вукасовић је погрешио и изгубио лопту на средини терена. Лопта је потом убачена ка голу Војводине где се није снашао Саничанин па је стигла до Ндиајеа који се сам изашао пред Роцкова и није имао проблема да савлада голмана Војводине.

На стадиону под Багдалом окупило се око 1.000 гледаоца, температура је око шест степени. Кад је реч о временским приликама, смењују се сунце и облаци. Главни судија на мечу је Јован Шегрт.

Ово је за трећа утакмица у пролећном делу сезоне, а новосадски црвено-бели најавили су добру борбу као и жељу да из Крушевца однесу цео плен, односно сва три бода.

У prеthodna два кола Воша је савладала на домаћем терену Вождовац (2:0) и играла нерешено са Мачвом у Шапцу  (1:1) . Циљ Војводине је да и ове године обезбеди учешће у европским такмичењима.