Napredak prejak za Vojvodinu, nisu pomogle ni bravure Rockova (1:0)

03.03.2018. 14:22 16:58
Izvor: Dnevnik.rs

Fudbaleri Vojvodine izgubili su od Napretka u utakmici 25. kola SLS rezultatom 1:0. Na Banovom brdu debakl Bačke. Čukarički dao čak pet golova. Partizan izgubio od Radničkog (1:0).

Napredak je bio dominantniji na domaćem terenu i da nije bilo Rockova, razlika je mogla da bude i veća.

Tok meča mogli ste da pratite na našem portalu:

86` Nova izmena. Veškovac umesto Nikolića u timu Napretka.

83` Izašao strelac gola za Napredak Ndijae, umesto njega igra Sekidika.

80` Žuti karton za Saničanina zbog prekršaja.

79` Velika šansa za Vojvodinu. Šutirao je Eze, a lopta je ptošla tik pored gola Radničkog

76` Druga izmena u Vojvodini. Cebara je na terenu umesto Zličića.

69` Nova šansa za napredak i nova odbrana Rockova. Ndijae posle kontranapada dobija loptu na oko 16 metara od gola Vojvodine. Šutira iskosa, ali Rockov dobro interveniše.

66` Šansa za Napredak. Vulić šutira sa oko 22 mera, ali je Rockov na mestu.

62` Izmena i u Vojvodini. Kalezić menja Subotića.

56` Izmena u Napretku. Umesto Miladinovića, na terenu je Kostić.

53` Prvu šansu u nastavku imala je Vojvodina. Eze je ušao u šesnaesterac, ali je intervenisao Šljivić koji je u nameri da vrati loptu golmanu, umalo postigao  autogol.

Prvo poluvreme je završeno. Domaćin je dominantan, a Vojvodina zadržava nadu da učini nešto više u nastavku utakmice, isključivo zahvaljujući odbranama Rockova.

40` Novi kontranapad Napretka i Ndijae opet u glavnoj ulozi. Tukao je iskosa sa oko 11 metara. Lopta je završila u naručju Rockova

30` Još jedna šansa za Nikolića koji posle kornera loptu šalje preko gola Vojvodine.

27` I Stefan Nikolić izlazi sam pred Rockova nakon što ga je lobom uposli Ndiaje. Šutira, ali je Vošin golman opet bio dobro postavljen

19` Kakva šansa za Napredak. Rockov se istakao. Ponovo je Ndiaje sam izašao pred golmana Vojvodine, dva puta je tukao, ali je Rockov oba puta bio priseban i sačuvao svoju mrežu.

10` Vojvodina je zabeležila šut ka golu. Sa oko 20 metara šutirao je Jovančić, ali daleko van okvira gola.

8` Vojvodina je loše otvorila utakmicu sa dosta nesigurnosti. Napredak je imao šansu da još jednom zatrese mrežu Voše. Vukanović je tukao sa 18 metara, ali lopta je otišla svega nekoliko santimetara pored gola.

Ostali  rezultati:

Zemun - Javor 0:2 - kraj

Radnički - Partizan 1:0 kraj

Čukarički  - Bačka 5:0 kraj

Rad - Borac 5:0 kraj

Radnik - Mačva 2:1 kraj

2` Gol za Napredak. Tek što je počela utakmica, fudbaleri Napretka iskoristili su prvu šansu i poveli sa 1:0. Vukasović je pogrešio i izgubio loptu na sredini terena. Lopta je potom ubačena ka golu Vojvodine gde se nije snašao Saničanin pa je stigla do Ndiajea koji se sam izašao pred Rockova i nije imao problema da savlada golmana Vojvodine.

Na stadionu pod Bagdalom okupilo se oko 1.000 gledaoca, temperatura je oko šest stepeni. Kad je reč o vremenskim prilikama, smenjuju se sunce i oblaci. Glavni sudija na meču je Jovan Šegrt.

Ovo je za treća utakmica u prolećnom delu sezone, a novosadski crveno-beli najavili su dobru borbu kao i želju da iz Kruševca odnesu ceo plen, odnosno sva tri boda.

U prethodna dva kola Voša je savladala na domaćem terenu Voždovac (2:0) i igrala nerešeno sa Mačvom u Šapcu  (1:1) . Cilj Vojvodine je da i ove godine obezbedi učešće u evropskim takmičenjima.