104.8191

Суперлига: Бачка савладала Рад

24.02.2018. 15:55 17:26
Извор: Илустрација

БАЧКА ПАЛАНКА: Фудбалери Бачке из Бачке Паланке, на домаћем теену савладали су београдски Рад резултатом 2:1.

Врло важну победу су забележили фудбалери ОФК Бачке на свом терену над београдским Радом. Гости су дошли у Бачку Паланку са намером да се на Бањицу врате непоражени и тако су и играли. У првом полувремену се водила равноправна борба између два шеснаестерца.

Само што је кренуло друго полувреме, домаћи су дошли у вођство преко Филипа Бајића у 48. минуту. Средином другог полувремена је предност домаћих удвостручио Милош Бајић у 68. минуту, а пет минута касније је несмотреност одбране „плавих“ искористио Бједов за 1:2.

Ипак, Паланчани су сачували своју мрежу до самог краја утакмице и забележили важну победу у борби за опстанак.

Д. Зорић

ОФК Бачка – Рад 2:1 (0:0)

БАЧКА ПАЛАНКА: Стадион „Славко Малетин – Вава“, гледалаца око 1.000. Судија: Вујовић (Нови Сад). Помоћници: Живин (Нови Сад) и Олајош (Суботица). Стрелци: Филип Бајић у 48. и Милош Бајић у 68. минуту за ОФК Бачку, а Бједов у 73. минуту за Рад. Жути картони: Швоња, Мићић (ОФК Бачка), Алвес, Перендија, Шипчић, Волков (Рад).

ОФК БАЧКА: Јеврић 7, Димитријевић 7, Тасић 7, Илић 7, Бјелош 8, Швоња 7, Ф: Бајић 7 (Зврко -), Додлек 7 (М. Бајић 7), Луковић 7 (Шарац 7), Радиновић 8, Мићић 7.

РАД: Стевановић 6, Волков 6, Алвес 6, Денић 6, Веселиновић 6, Маринковић 6 (Ајковић 6), Мијаиловић 7, Шипчић 7, Бајиновић 6 (Бједов 7), Перендија 7, Младеновић 7 (Бирманчевић 6).