Superliga: Bačka savladala Rad

24.02.2018. 15:55 17:26
Izvor: Ilustracija

BAČKA PALANKA: Fudbaleri Bačke iz Bačke Palanke, na domaćem teenu savladali su beogradski Rad rezultatom 2:1.

Vrlo važnu pobedu su zabeležili fudbaleri OFK Bačke na svom terenu nad beogradskim Radom. Gosti su došli u Bačku Palanku sa namerom da se na Banjicu vrate neporaženi i tako su i igrali. U prvom poluvremenu se vodila ravnopravna borba između dva šesnaesterca.

Samo što je krenulo drugo poluvreme, domaći su došli u vođstvo preko Filipa Bajića u 48. minutu. Sredinom drugog poluvremena je prednost domaćih udvostručio Miloš Bajić u 68. minutu, a pet minuta kasnije je nesmotrenost odbrane „plavih“ iskoristio Bjedov za 1:2.

Ipak, Palančani su sačuvali svoju mrežu do samog kraja utakmice i zabeležili važnu pobedu u borbi za opstanak.

D. Zorić

OFK Bačka – Rad 2:1 (0:0)

BAČKA PALANKA: Stadion „Slavko Maletin – Vava“, gledalaca oko 1.000. Sudija: Vujović (Novi Sad). Pomoćnici: Živin (Novi Sad) i Olajoš (Subotica). Strelci: Filip Bajić u 48. i Miloš Bajić u 68. minutu za OFK Bačku, a Bjedov u 73. minutu za Rad. Žuti kartoni: Švonja, Mićić (OFK Bačka), Alves, Perendija, Šipčić, Volkov (Rad).

OFK BAČKA: Jevrić 7, Dimitrijević 7, Tasić 7, Ilić 7, Bjeloš 8, Švonja 7, F: Bajić 7 (Zvrko -), Dodlek 7 (M. Bajić 7), Luković 7 (Šarac 7), Radinović 8, Mićić 7.

RAD: Stevanović 6, Volkov 6, Alves 6, Denić 6, Veselinović 6, Marinković 6 (Ajković 6), Mijailović 7, Šipčić 7, Bajinović 6 (Bjedov 7), Perendija 7, Mladenović 7 (Birmančević 6).