117.032
105.7964

Новосадска лига: Лединчани у границама могућности

28.11.2017. 12:44 12:47

Како су и започели овогодишњу сезону тако су је поразом и завршили Лединчани. Мора се одати велико признање играчима Виноградара који су и овога пута и поред убедљивог пораза били у границама тренутних могућности.

Виноградар - Шајкаш 1:6 (0:2)

ЛЕДИНЦИ: Игралиште Виноградара, гледалаца 50, судија: Димовски (Нови Сад), стрелци: Гаврић у 71. за Виноградар, а Играчев у 9, 25. 54. Гојков у 59. и 65. Шведић у 67. минуту за Шајкаш. Жути картон: Арсенијевић (Виноградар).

ВИНОГРАДАР: Елез, Милинковић, Гаврић, Спремић, Топаловић, Бугарски (Алимпијевић), Арсенијевић, Ђерић, Лукић, Стојановић, Антунијевић.

ШАЈКАШ: Јосимов, Гојков, Заов, Граорац, Пантелић, Радивојевић, Павков, Николаш, Играчев, Јовановић, Шведић.

Серију голова већ у 9. минуту започео је Живан Играчев и до краја утакмице постигао је хет-трик. Ефикасни су били и два пута Недељко Гојков, а шлаг на убедљиву победу ставио је ветеран Душан Шведић. Великом борбеношћу домаћини су били награђени голом Бошка Гаврића.

М. По.

Омладинац - Фрушкогорски партизан 3:1 (1:1)

СТЕПАНОВИЋЕВО:  Игралиште Омладинца, гледалаца 100, судија: Вукмировић (Нови Сад), стрелци: Радовић у 29. Пецељ у 51. и 56. за Омладинац, Миловановић у 32. минуту за Фрушкогорски партизан. Жути картони: Савић (Омладинац), Девић (Фрушкогорски партизан).

ОМЛАДИНАЦ: Зељковић, Савић, Томић (Samaryić), Пецељ, Бајић (Муратовић), Томчић, Максимовић, Живојнов, Јеремић, Живковић, Радовић.

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Милованов, Д. Девић, Макивић, Клинцов, Бабић (Крупљанин), В. Девић, Грубишић, Миловановић, чергић, Илић, Кантар.

Занимљиво је било прво полувреме дуела Омладинца и Фрушкогорског партизана у коме су домаћи голом Јована Радовића успели да поведу. Три минута касније Марко Миловановић је изједначио резултат. Осокољени изједначујућим голом гости су до полувремена били бољи такмац. У наставку су домаћи су захваљујући расположеном Бојану Пецељу стигли су до победе. Бојан Пецељ је након ударца са угла у букету играча надвисио чуваре и ударцем главом савладао Миловановића. Пет минута касније исти играч најбоље се снашао у гужви и другим голом запечатио је све наде екипе из Буковца.

М. По.

Младост - Ветерник 1:4 (0:3)

НОВИ САД: Игралиште Младости, гледалаца 50, судија: Кљајић (Бачки Јарак, стрелци: Витановић у 65. за Младост, Китић у 24. (из пенала) и 90. Адамек у 44. и 52. минуту за Ветерник. Жути картони: Иванишевић, Лазовић, Пантовић (Младост), Китић, Пекез, Ђурица (Ветерник).

МЛАДОСТ: Иванишевић 6, Јоксимовић 6, Лазовић 6, Станишић 6, Стајић 6, Јанић 7, Пантовић 6, Новаквоић 6, Деспотовић 6 (Витановић 6), Чековић 6, Зорзић 6 (Ивановић).

ВЕТЕРНИК: Глигоријевић 7, Новевски 7, Лалић 7, Огњановић 7 (Малиновић 7), Ђурић 7 (Ђурица), Дашић 7, Ушћумлић 7, Китић 8 (Чалија), Адамек 8, Пекез 7, Курпешки 7.

Десеткована Младост без шесторице стартера доживела је убедљив пораз од разиграних Ветерничана. У 24. минуту Станишић је срушио Китића, судија Кљајић показао је на пенал, Китић је био сигуран са 11 метара. Пет минута пре краја полувремена Пекез је одлично упослио Китића овај је мајсторски лобовао капитена домаћих Иванишевића.

После неколико минута Новевски је са корнер линије повратном лоптом упослио Адамека са десетк метара, а Адамек је погодио доњи десни угао. И у наставку иста слика. Домаћи су хтели да се ушетају у гол. У 52. минуту Ушћумлић је после контре повратном лоптом упослио Адамека коме није било тешко да погоди мрежу.

Младост је постигла почасни погодак у 65. минуту. Зорзић је упослио резервисту Витановића коме није било тешко да погоди мрежу.

Д. Иванић

Бачка - Нови Сад 1:1, Пролетер - ЖСК 2:1, Јединство (Г) - Татра 0:4, Омладинац - Фрушкогорски партизан 3:1, Футог - Софекс 0:3, Јединство (Р) - Петроварадин 0:0, Младост - Ветерник 1:4, Сириг - ТСК 0:0, Виноградар - Шајкаш 1:6.