Novosadska liga: Ledinčani u granicama mogućnosti

28.11.2017. 12:44 12:47

Kako su i započeli ovogodišnju sezonu tako su je porazom i završili Ledinčani. Mora se odati veliko priznanje igračima Vinogradara koji su i ovoga puta i pored ubedljivog poraza bili u granicama trenutnih mogućnosti.

Vinogradar - Šajkaš 1:6 (0:2)

LEDINCI: Igralište Vinogradara, gledalaca 50, sudija: Dimovski (Novi Sad), strelci: Gavrić u 71. za Vinogradar, a Igračev u 9, 25. 54. Gojkov u 59. i 65. Švedić u 67. minutu za Šajkaš. Žuti karton: Arsenijević (Vinogradar).

VINOGRADAR: Elez, Milinković, Gavrić, Spremić, Topalović, Bugarski (Alimpijević), Arsenijević, Đerić, Lukić, Stojanović, Antunijević.

ŠAJKAŠ: Josimov, Gojkov, Zaov, Graorac, Pantelić, Radivojević, Pavkov, Nikolaš, Igračev, Jovanović, Švedić.

Seriju golova već u 9. minutu započeo je Živan Igračev i do kraja utakmice postigao je het-trik. Efikasni su bili i dva puta Nedeljko Gojkov, a šlag na ubedljivu pobedu stavio je veteran Dušan Švedić. Velikom borbenošću domaćini su bili nagrađeni golom Boška Gavrića.

M. Po.

Omladinac - Fruškogorski partizan 3:1 (1:1)

STEPANOVIĆEVO:  Igralište Omladinca, gledalaca 100, sudija: Vukmirović (Novi Sad), strelci: Radović u 29. Pecelj u 51. i 56. za Omladinac, Milovanović u 32. minutu za Fruškogorski partizan. Žuti kartoni: Savić (Omladinac), Dević (Fruškogorski partizan).

OMLADINAC: Zeljković, Savić, Tomić (Samaryić), Pecelj, Bajić (Muratović), Tomčić, Maksimović, Živojnov, Jeremić, Živković, Radović.

FRUŠKOGORSKI PARTIZAN: Milovanov, D. Dević, Makivić, Klincov, Babić (Krupljanin), V. Dević, Grubišić, Milovanović, čergić, Ilić, Kantar.

Zanimljivo je bilo prvo poluvreme duela Omladinca i Fruškogorskog partizana u kome su domaći golom Jovana Radovića uspeli da povedu. Tri minuta kasnije Marko Milovanović je izjednačio rezultat. Osokoljeni izjednačujućim golom gosti su do poluvremena bili bolji takmac. U nastavku su domaći su zahvaljujući raspoloženom Bojanu Pecelju stigli su do pobede. Bojan Pecelj je nakon udarca sa ugla u buketu igrača nadvisio čuvare i udarcem glavom savladao Milovanovića. Pet minuta kasnije isti igrač najbolje se snašao u gužvi i drugim golom zapečatio je sve nade ekipe iz Bukovca.

M. Po.

Mladost - Veternik 1:4 (0:3)

NOVI SAD: Igralište Mladosti, gledalaca 50, sudija: Kljajić (Bački Jarak, strelci: Vitanović u 65. za Mladost, Kitić u 24. (iz penala) i 90. Adamek u 44. i 52. minutu za Veternik. Žuti kartoni: Ivanišević, Lazović, Pantović (Mladost), Kitić, Pekez, Đurica (Veternik).

MLADOST: Ivanišević 6, Joksimović 6, Lazović 6, Stanišić 6, Stajić 6, Janić 7, Pantović 6, Novakvoić 6, Despotović 6 (Vitanović 6), Čeković 6, Zorzić 6 (Ivanović).

VETERNIK: Gligorijević 7, Novevski 7, Lalić 7, Ognjanović 7 (Malinović 7), Đurić 7 (Đurica), Dašić 7, Ušćumlić 7, Kitić 8 (Čalija), Adamek 8, Pekez 7, Kurpeški 7.

Desetkovana Mladost bez šestorice startera doživela je ubedljiv poraz od razigranih Veterničana. U 24. minutu Stanišić je srušio Kitića, sudija Kljajić pokazao je na penal, Kitić je bio siguran sa 11 metara. Pet minuta pre kraja poluvremena Pekez je odlično uposlio Kitića ovaj je majstorski lobovao kapitena domaćih Ivaniševića.

Posle nekoliko minuta Novevski je sa korner linije povratnom loptom uposlio Adameka sa desetk metara, a Adamek je pogodio donji desni ugao. I u nastavku ista slika. Domaći su hteli da se ušetaju u gol. U 52. minutu Ušćumlić je posle kontre povratnom loptom uposlio Adameka kome nije bilo teško da pogodi mrežu.

Mladost je postigla počasni pogodak u 65. minutu. Zorzić je uposlio rezervistu Vitanovića kome nije bilo teško da pogodi mrežu.

D. Ivanić

Bačka - Novi Sad 1:1, Proleter - ŽSK 2:1, Jedinstvo (G) - Tatra 0:4, Omladinac - Fruškogorski partizan 3:1, Futog - Sofeks 0:3, Jedinstvo (R) - Petrovaradin 0:0, Mladost - Veternik 1:4, Sirig - TSK 0:0, Vinogradar - Šajkaš 1:6.