Међуопштинска лига Срем: Нова победа Жарковчана на Бомбоњери

22.11.2017. 10:18 11:24
Извор: Dnevnik.rs

Напредак (Ж) - Фрушка гора 1:0 (1:0)

ЖАРКОВАЦ: Стадион Напретка, гледалаца 150, судија Мишкулин (Рума). Стрелац: Пазарски у 21.  минуту. Жути картони: Вујевић, Љубинковић, Стојић, Тица, Пазарски, Катић, Деврња (Напредак), Трнић (Фрушка гора).

НАПРЕДАК: Крнић 6, Г. Миљковић 6, Секулић 7 (Катић), Мадацки 7, Вујевић 6, Пазарски 7, М. Божић 6, Љубинковић 6, Стојић 7, Тица 6  (С. Миљковић), Деврња 6 (Топић).

ФРУШКА ГОРА: Гојковић 6, Кнежевић 6, Грубјешић 7, Трнић 7, Мушицки 6 (Дражић 6), Љубинковић 6, Тешић 6, Боровић 6, Мијајловић 6 (Матић), Јањић 7 6 (Влајсевић).

У веома динамичној утакмици Напредак је на жарковачкој Бонбоњери остварио још једну победу и тако заокружио јесењу сезону са сто посто учинком на домаћем терену. Сви ривали су падали један за другим.

Иначе, победоносни гол постигао је Пазарски из волеј ударца с 16 метара левом ногом, са леве стране, у леви угао голмана Гојковића.

Н. Миљковић

Граничар (О) - Младост (Б) 1:0 (1:0)

ОБРЕЖ: Игралиште Граничара, гледалаца 100, судија Шљепица (Нови Бановци). Стрелац: Миличевић у 3. минуту.

ГРАНИЧАР: Samaryić 8,  С. Чавић 8, Кнежевић 8, Николић 8, Живић 8, З. Миличевић 9 (Орловић 7), М. Живановић 8, Црнковић 8, Наумов 8, Деврња 8, Ракић 8.

МЛАДОСТ: Јокић 7,  Љубинковић 7, М. Стојиљковић 7, Вукин 7, Лилић 7, М. Божичковић 7, Јовановић 7,  С. Божичковић 7 (В. Југовић 7), Путник 7 (Бакић 7), Бероња 7, С. Стојиљковић 7.

Домаћини су заслужили  и убедљивију победу. Играчи Граничара су имали више зрелијих прилика. Али, само је Миличевић искористио кикс гостујуће одбране и постигао гол, који је, на крају се испоставило, био и победнички.

Д. Орловић

Слога (Ч) - Доњи Срем 1:1 (1:1)

ЧАЛМА: Игралиште Слоге, гледалаца 50, судија Грбатинић (Адашевци).Стрелци: Славко Кекић у 20. за Слогу, а Митровић у 25.  минуту за Доњи Срем.

СЛОГА: Зељковић, Плавшић, Панић, Антонић, Славко Кекић, Богосављевић, Бабић,  Мајсторовић (Драгановић), Р. Маричић, М. Цвјетић.

ДОЊИ СРЕМ: Башић, Ненадов, Динчић, Чавић, Митровић, Миличевић, Николић, Панић, Радивојевић (Стојчевић), М. Илић, Божић.

У веома динамичној игри домаћин није могао да савлада борбене госте из Пећинаца. Иначе, оба гола су пала у првом полувремену. Повели су Чалманци. Био је то можда и аутогол. Славко Кекић је шутирао и лопта је на путу ударила у одбрамбеног играча гостију, променила правац и заврила у мрежи изненађеног голмана Башића. А гости су поравнали на изванредан начин. М. Илић је протурио лопту између домаћих штопера, лопте се докопао Митровић и Зељковић је био савладан.

Г. Малешевић

Бикић До - Брестач 1:1 (1:1)

БИКИЋ ДО: Стадион Бикић Дола, гледалаца 50, судија Селаковић (Лаћарак). Стрелци: Добрић у 36. за Бикић Дол, а Инајетовић у 25.  минуту за Брестач. Жути картони: Басрак, Субић, Тепшић, Недић (Бикић Дол), а Сандић (Брестач). Црвени картон: Зујић (Брестач).

БИКИЋ ДО: Бугарски 7, Кладушић 7, Недић 7, Басрак 7, Субић 7, Кљаић 7, Утвић 7, Вранов 7, Јовичилић 7 (Мрваљевић), Добрић 7, Тепшић 7 (А. Симић).

БРЕСТАЧ: Младеновић 7, М. Јовичић 7, Дрпа 7, Бошковић 7, В. Ковачевић 7, Д. Ковачевић 7, Зујић 7, Свилар 7, Белић 7 (Радивојевић), Инајетовић 7, Сандић 7.

Добра утакмица у којој су домаћини могли славити, али нису искористили своје изгледне прилике. Гости су повели из слободног ударца с 25 метара. Инајетовић је вешто извео слободан ударац, па је голман домаћих Бугарски био немоћан. А изједначио је Добрић. Лопту је захватио главом на пеналу, па је голман гостију Младеновић био немоћан. Шут Добрића главом је био неодрбањив.

Д. Хнатко

Доњи Петровци - Слобода 11:2 (6:1)

ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Стадион Доњих Петроваца, гледалаца 50, судија Зечевић (Ириг). Стрелци: Ковачевић у 10, 38. и 85, Јакшић у 19, 20, 58. и 61, Атојановић у 29, 38. и 71. и Крстић у 64. за Доње Петровце, а А. Томић у 43. (из пенала) и Милановић у 82.  минуту за Слободу. Жути картон: Јоргић (Доњи Петровци).

ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Видановић 8 (Ивановић 7), Ћалић 8 (Крстић 8), Путица 8, Јоргић 8, Ковачевић 9, Поповић 8, Јакшић 9, Шаша 8, Чворков 8, Мудрић 8, Стојановић 9.

СЛОБОДА: Богдановић 7, Дамјановић 6, Алинчић 6, А. Томић 6, Ивановић 6, Ристановић 6, Шулаја 6, Милановић 6, Ребић 6, Жегарац 6, Петковић 6.

После гола Ковачевића у 10. минуту одбрана гостију као да није постојала. Али, искусни домаћи нападачи више су промашили него што су постигли голова. Голеада јесте била, али могла је бити и већа. И голман гостију Богдановић, одличним одбранама, неколико пута је сперчио домаће нападаче да се упишу у листе стрелаца.

Г. Закић

Митрос - Хајдук (В) 3:2 (2:1)

СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Стадион Митроса, гледалаца 100, судија  Павловић (Огар). Стрелци: Панић у 22, Симјановски у 33. и Аћимовић у 48. за Митрос, а Ђ. Хрчек у 8.и У. Бошњаковић у 60.  минуту за Хајдук. Жути картони: Церовац, Билић, Симјановски, Сантовац, Вукотић (Митрос), Гверо (Хајдук).

МИТРОС: Стајчић 7, Јаковљевић 7, Бабић 8, Сантовац 7, Панић 8, Аћимовић 8, Билић 7 (Вукотић 7), Макитановић 7, Церовац 7, Каролић 7 (Николић 7), Симјановски 8 (Станишић 7).

ХАЈДУК: Митровић 7, С. Хрчек 6, Ђорђевић 6, Гверо 6, Арбић 6, Петровић 7, У. Бошковић 7, Влаисављевић 6 (Болић 6), Вејновић 7 (Савић 6), Ђ. Хрчек 7, Перић 7 (Јурошевић 6).

У Сремској Митровици без изненађења. Бодови су остали месарима. Заслужено јер су били бољи ривал. Гости из Вишњићева успели су да поведу одмах на почетку утакмице. Прецизан шут Ђ. Хрчка, с 20 метара, голман Стајчић није могао да одбрани. У 22.  минуту корнер за домаће. Лопта је дошла до Симјановског, после набацивања он је пребацио лопту на другу стативу где се налазио Панић, који је левом ногом шутирао и Митровић је био матиран. Тако је капитен домаћих Панић вратио свој тим у игру. У 33. минуту Митрос је повео. Симјановски је извео слободан ударац с 25 метара. Лопту је посало преко живог зида и погодио саме рашље.

Одмах у наставку игре домаћи су извели корнер, Макитановић је вратио лопту до Аћимовића, који је елегантно послао лопту иза леђа голмана Митровића. И последњи гол на утакмици постижу гости. Севнула је контра, а У. Бошњаковић је завршио акцију лепим голом изблизине.

Р. Петковић

Граничар (К) - Зека Буљубаша 1:1 (1:1)

КУЗМИН: Игралиште Граничара, гледалаца 100, судија Манојловић (Сремска Митровица).Стрелци: Коњевић у 25.за Граничар, а Марко Беловуковић у 13.  минуту за Зеку Буљубашу. Жути картони: Бараћ, Дрмановић (Граничар). Црвени картони: Томшчић (Граничар), У. Николић, Копуновић (Зека Буљубаша).

ГРАНИЧАР: Милинковић 7, А. Симић 7, Коњевић 7, Томшчић 6, Барић 6, Дејан Печеница 6, Дарко Печеница 7, Дрмановић 6 (Владисављевић 6), Шојић 6, Зечевић 6, Стефановић 6.

ЗЕКА БУЉУБАША: Милисав Беловуковић 6, М. Беговић 6, Копуновић 6, Павловић 6, Марко Беловуковић 7, У. Беговић 6, Д. Беловуковић 7, У. Николић 6, Петрић 7, Мартиновић 6, Белић 6.

Кузминци су могли прекунити низ пораза и заслужено славити. Али, домаћи нападачи су се прописно испромашивали. Посебно Дрмановић, који, се није могао уписати у листу стрелаца, неколико пута ни са три метра.

Р. Папрић

Фрушкогорац - Полет 1:3 (1:1)

МАНЂЕЛОС: Стадион Фрушкогорца, гледалаца 150, судија Стојковић (Добринци). Стрелци: Душан Грабић у 33. за Фрушкогорац, а Р. Кесић у 2. и 62 . и Делибос у 71.  минуту за Полет. Жути картони: М. Трнић, Богосавац, Вуковић (Фрушкогорац), Ружичић (Полет).

ФРУШКОГОРАЦ: Вуковић 6, С. Кусић 7, Ђукић 6, М. Трнић 7, Богосавац 7, Кочић 7 (Гајић 6), Н. Трнић 7, Душан Грабић 7, Ж. Ђорић 7, Бојанић 7, Цвјетић 7.

ПОЛЕТ: Ђалић 7, Бакић 7, Пољак 7, Драганић 7, Делибос 7, Ружичић 7 (Старац 7), Пејовић 7, Р. Кесић 8, Јовић 7, Тодоровић 7 (Милић), Калезић 7.

Домаћани су били бољи ривал, у првом полувремену, али нису искористили повољне шансе. А, Радован Кесић, је постигао гол, за госте већ у 2. минуту из слободног ударца са 35 метара. Изједначио је Душан Грабић. Домаћи су извели слободан ударац, а лопта је завршила на пречки, а одбијену лопту, само је вратио у мрежу гостију. У наставку, домаћини су били много слабији ривал, као, да је на терен истрчао неки други тим. То је гост, вешто, искористио. Трећи гол за госте Делибос је постигао директно из корнера.

Б. Трнић

МАНЂЕЛОС: Фрушкогорац - Полет 1:3, БИКИЋ ДО: Бикић Дол - Брестач 1:1, ОБРЕЖ: Граничар - Младост (Б) 1:0, ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Доњи Петровци - Слобода 11:2, ЖАРКОВАЦ: Напредак - Фрушка гора 1:0, ЧАЛМА: Слога - Доњи Срем 1:1, КУЗМИН: Граничар - Зека Буљубаша 1:1, СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Митрос - Хајдук (В) 3:2.

1. Напредак (Ж)          14     10     2      2      38:10        32

2. Полет                      14     10     1      3      42:13        31

3. Граничар (О)          13     10     0      3      22:17        30

4. Д. Петровци            14     9      2      3      46:15        29

5. Фрушкогорац          14     7      3      4      25:22        24

5. Младост (Б)            13     7      2      4      23:18        23

7. Слога (Ч)                14     6      3      5      22:19        21

8. Митрос                   14     6      3      5      20:20        21