Međuopštinska liga Srem: Nova pobeda Žarkovčana na Bombonjeri

22.11.2017. 10:18 11:24
Izvor: Dnevnik.rs

Napredak (Ž) - Fruška gora 1:0 (1:0)

ŽARKOVAC: Stadion Napretka, gledalaca 150, sudija Miškulin (Ruma). Strelac: Pazarski u 21.  minutu. Žuti kartoni: Vujević, Ljubinković, Stojić, Tica, Pazarski, Katić, Devrnja (Napredak), Trnić (Fruška gora).

NAPREDAK: Krnić 6, G. Miljković 6, Sekulić 7 (Katić), Madacki 7, Vujević 6, Pazarski 7, M. Božić 6, Ljubinković 6, Stojić 7, Tica 6  (S. Miljković), Devrnja 6 (Topić).

FRUŠKA GORA: Gojković 6, Knežević 6, Grubješić 7, Trnić 7, Mušicki 6 (Dražić 6), Ljubinković 6, Tešić 6, Borović 6, Mijajlović 6 (Matić), Janjić 7 6 (Vlajsević).

U veoma dinamičnoj utakmici Napredak je na žarkovačkoj Bonbonjeri ostvario još jednu pobedu i tako zaokružio jesenju sezonu sa sto posto učinkom na domaćem terenu. Svi rivali su padali jedan za drugim.

Inače, pobedonosni gol postigao je Pazarski iz volej udarca s 16 metara levom nogom, sa leve strane, u levi ugao golmana Gojkovića.

N. Miljković

Graničar (O) - Mladost (B) 1:0 (1:0)

OBREŽ: Igralište Graničara, gledalaca 100, sudija Šljepica (Novi Banovci). Strelac: Miličević u 3. minutu.

GRANIČAR: Samaryić 8,  S. Čavić 8, Knežević 8, Nikolić 8, Živić 8, Z. Miličević 9 (Orlović 7), M. Živanović 8, Crnković 8, Naumov 8, Devrnja 8, Rakić 8.

MLADOST: Jokić 7,  Ljubinković 7, M. Stojiljković 7, Vukin 7, Lilić 7, M. Božičković 7, Jovanović 7,  S. Božičković 7 (V. Jugović 7), Putnik 7 (Bakić 7), Beronja 7, S. Stojiljković 7.

Domaćini su zaslužili  i ubedljiviju pobedu. Igrači Graničara su imali više zrelijih prilika. Ali, samo je Miličević iskoristio kiks gostujuće odbrane i postigao gol, koji je, na kraju se ispostavilo, bio i pobednički.

D. Orlović

Sloga (Č) - Donji Srem 1:1 (1:1)

ČALMA: Igralište Sloge, gledalaca 50, sudija Grbatinić (Adaševci).Strelci: Slavko Kekić u 20. za Slogu, a Mitrović u 25.  minutu za Donji Srem.

SLOGA: Zeljković, Plavšić, Panić, Antonić, Slavko Kekić, Bogosavljević, Babić,  Majstorović (Draganović), R. Maričić, M. Cvjetić.

DONJI SREM: Bašić, Nenadov, Dinčić, Čavić, Mitrović, Miličević, Nikolić, Panić, Radivojević (Stojčević), M. Ilić, Božić.

U veoma dinamičnoj igri domaćin nije mogao da savlada borbene goste iz Pećinaca. Inače, oba gola su pala u prvom poluvremenu. Poveli su Čalmanci. Bio je to možda i autogol. Slavko Kekić je šutirao i lopta je na putu udarila u odbrambenog igrača gostiju, promenila pravac i zavrila u mreži iznenađenog golmana Bašića. A gosti su poravnali na izvanredan način. M. Ilić je proturio loptu između domaćih štopera, lopte se dokopao Mitrović i Zeljković je bio savladan.

G. Malešević

Bikić Do - Brestač 1:1 (1:1)

BIKIĆ DO: Stadion Bikić Dola, gledalaca 50, sudija Selaković (Laćarak). Strelci: Dobrić u 36. za Bikić Dol, a Inajetović u 25.  minutu za Brestač. Žuti kartoni: Basrak, Subić, Tepšić, Nedić (Bikić Dol), a Sandić (Brestač). Crveni karton: Zujić (Brestač).

BIKIĆ DO: Bugarski 7, Kladušić 7, Nedić 7, Basrak 7, Subić 7, Kljaić 7, Utvić 7, Vranov 7, Jovičilić 7 (Mrvaljević), Dobrić 7, Tepšić 7 (A. Simić).

BRESTAČ: Mladenović 7, M. Jovičić 7, Drpa 7, Bošković 7, V. Kovačević 7, D. Kovačević 7, Zujić 7, Svilar 7, Belić 7 (Radivojević), Inajetović 7, Sandić 7.

Dobra utakmica u kojoj su domaćini mogli slaviti, ali nisu iskoristili svoje izgledne prilike. Gosti su poveli iz slobodnog udarca s 25 metara. Inajetović je vešto izveo slobodan udarac, pa je golman domaćih Bugarski bio nemoćan. A izjednačio je Dobrić. Loptu je zahvatio glavom na penalu, pa je golman gostiju Mladenović bio nemoćan. Šut Dobrića glavom je bio neodrbanjiv.

D. Hnatko

Donji Petrovci - Sloboda 11:2 (6:1)

DONJI PETROVCI: Stadion Donjih Petrovaca, gledalaca 50, sudija Zečević (Irig). Strelci: Kovačević u 10, 38. i 85, Jakšić u 19, 20, 58. i 61, Atojanović u 29, 38. i 71. i Krstić u 64. za Donje Petrovce, a A. Tomić u 43. (iz penala) i Milanović u 82.  minutu za Slobodu. Žuti karton: Jorgić (Donji Petrovci).

DONJI PETROVCI: Vidanović 8 (Ivanović 7), Ćalić 8 (Krstić 8), Putica 8, Jorgić 8, Kovačević 9, Popović 8, Jakšić 9, Šaša 8, Čvorkov 8, Mudrić 8, Stojanović 9.

SLOBODA: Bogdanović 7, Damjanović 6, Alinčić 6, A. Tomić 6, Ivanović 6, Ristanović 6, Šulaja 6, Milanović 6, Rebić 6, Žegarac 6, Petković 6.

Posle gola Kovačevića u 10. minutu odbrana gostiju kao da nije postojala. Ali, iskusni domaći napadači više su promašili nego što su postigli golova. Goleada jeste bila, ali mogla je biti i veća. I golman gostiju Bogdanović, odličnim odbranama, nekoliko puta je sperčio domaće napadače da se upišu u liste strelaca.

G. Zakić

Mitros - Hajduk (V) 3:2 (2:1)

SREMSKA MITROVICA: Stadion Mitrosa, gledalaca 100, sudija  Pavlović (Ogar). Strelci: Panić u 22, Simjanovski u 33. i Aćimović u 48. za Mitros, a Đ. Hrček u 8.i U. Bošnjaković u 60.  minutu za Hajduk. Žuti kartoni: Cerovac, Bilić, Simjanovski, Santovac, Vukotić (Mitros), Gvero (Hajduk).

MITROS: Stajčić 7, Jakovljević 7, Babić 8, Santovac 7, Panić 8, Aćimović 8, Bilić 7 (Vukotić 7), Makitanović 7, Cerovac 7, Karolić 7 (Nikolić 7), Simjanovski 8 (Stanišić 7).

HAJDUK: Mitrović 7, S. Hrček 6, Đorđević 6, Gvero 6, Arbić 6, Petrović 7, U. Bošković 7, Vlaisavljević 6 (Bolić 6), Vejnović 7 (Savić 6), Đ. Hrček 7, Perić 7 (Jurošević 6).

U Sremskoj Mitrovici bez iznenađenja. Bodovi su ostali mesarima. Zasluženo jer su bili bolji rival. Gosti iz Višnjićeva uspeli su da povedu odmah na početku utakmice. Precizan šut Đ. Hrčka, s 20 metara, golman Stajčić nije mogao da odbrani. U 22.  minutu korner za domaće. Lopta je došla do Simjanovskog, posle nabacivanja on je prebacio loptu na drugu stativu gde se nalazio Panić, koji je levom nogom šutirao i Mitrović je bio matiran. Tako je kapiten domaćih Panić vratio svoj tim u igru. U 33. minutu Mitros je poveo. Simjanovski je izveo slobodan udarac s 25 metara. Loptu je posalo preko živog zida i pogodio same rašlje.

Odmah u nastavku igre domaći su izveli korner, Makitanović je vratio loptu do Aćimovića, koji je elegantno poslao loptu iza leđa golmana Mitrovića. I poslednji gol na utakmici postižu gosti. Sevnula je kontra, a U. Bošnjaković je završio akciju lepim golom izblizine.

R. Petković

Graničar (K) - Zeka Buljubaša 1:1 (1:1)

KUZMIN: Igralište Graničara, gledalaca 100, sudija Manojlović (Sremska Mitrovica).Strelci: Konjević u 25.za Graničar, a Marko Belovuković u 13.  minutu za Zeku Buljubašu. Žuti kartoni: Barać, Drmanović (Graničar). Crveni kartoni: Tomščić (Graničar), U. Nikolić, Kopunović (Zeka Buljubaša).

GRANIČAR: Milinković 7, A. Simić 7, Konjević 7, Tomščić 6, Barić 6, Dejan Pečenica 6, Darko Pečenica 7, Drmanović 6 (Vladisavljević 6), Šojić 6, Zečević 6, Stefanović 6.

ZEKA BULJUBAŠA: Milisav Belovuković 6, M. Begović 6, Kopunović 6, Pavlović 6, Marko Belovuković 7, U. Begović 6, D. Belovuković 7, U. Nikolić 6, Petrić 7, Martinović 6, Belić 6.

Kuzminci su mogli prekuniti niz poraza i zasluženo slaviti. Ali, domaći napadači su se propisno ispromašivali. Posebno Drmanović, koji, se nije mogao upisati u listu strelaca, nekoliko puta ni sa tri metra.

R. Paprić

Fruškogorac - Polet 1:3 (1:1)

MANĐELOS: Stadion Fruškogorca, gledalaca 150, sudija Stojković (Dobrinci). Strelci: Dušan Grabić u 33. za Fruškogorac, a R. Kesić u 2. i 62 . i Delibos u 71.  minutu za Polet. Žuti kartoni: M. Trnić, Bogosavac, Vuković (Fruškogorac), Ružičić (Polet).

FRUŠKOGORAC: Vuković 6, S. Kusić 7, Đukić 6, M. Trnić 7, Bogosavac 7, Kočić 7 (Gajić 6), N. Trnić 7, Dušan Grabić 7, Ž. Đorić 7, Bojanić 7, Cvjetić 7.

POLET: Đalić 7, Bakić 7, Poljak 7, Draganić 7, Delibos 7, Ružičić 7 (Starac 7), Pejović 7, R. Kesić 8, Jović 7, Todorović 7 (Milić), Kalezić 7.

Domaćani su bili bolji rival, u prvom poluvremenu, ali nisu iskoristili povoljne šanse. A, Radovan Kesić, je postigao gol, za goste već u 2. minutu iz slobodnog udarca sa 35 metara. Izjednačio je Dušan Grabić. Domaći su izveli slobodan udarac, a lopta je završila na prečki, a odbijenu loptu, samo je vratio u mrežu gostiju. U nastavku, domaćini su bili mnogo slabiji rival, kao, da je na teren istrčao neki drugi tim. To je gost, vešto, iskoristio. Treći gol za goste Delibos je postigao direktno iz kornera.

B. Trnić

MANĐELOS: Fruškogorac - Polet 1:3, BIKIĆ DO: Bikić Dol - Brestač 1:1, OBREŽ: Graničar - Mladost (B) 1:0, DONJI PETROVCI: Donji Petrovci - Sloboda 11:2, ŽARKOVAC: Napredak - Fruška gora 1:0, ČALMA: Sloga - Donji Srem 1:1, KUZMIN: Graničar - Zeka Buljubaša 1:1, SREMSKA MITROVICA: Mitros - Hajduk (V) 3:2.

1. Napredak (Ž)          14     10     2      2      38:10        32

2. Polet                      14     10     1      3      42:13        31

3. Graničar (O)          13     10     0      3      22:17        30

4. D. Petrovci            14     9      2      3      46:15        29

5. Fruškogorac          14     7      3      4      25:22        24

5. Mladost (B)            13     7      2      4      23:18        23

7. Sloga (Č)                14     6      3      5      22:19        21

8. Mitros                   14     6      3      5      20:20        21