Војвођанска лига – Север: Илић срушио Србобранце

07.11.2017. 12:49 12:51
Извор: Dnevnik.rs

Србобран - Младост (БП) 0:1 (0:0)

СРБОБРАН: Игралиште Србобрана, гледалаца 300, судија: Д. Ђумић (Бачка Топола), стрелац: Илић у 54. минуту. Жути картони: Вујичић, Косовић, Бојовић (Србобран), Илић, Бабјак, Нешковић (Младост).

СРБОБРАН: Латиновић 7, Бубњевић 7, Д. Тешановић 6, Вујичић 6, Икрашев 7, Косовић 7, Шпановић 6 (Бојовић 6), Настић 7, Апић 6 (Марјанов), Убовић 6, Хађинац 7.

МЛАДОСТ: Лења 7, Ожват 6 (Северини), Нешковић 6, Бабјак 7, Зељковић 6, Кобиларов 7, Кунтић 7, Илић 8 (Миленковић), Кања 7, Валентик 6 (Павлис), Јакуш 7.

Сценарио за први пораз Србобрана и смену лидера, написао је запажени Страхиња Илић, пошто је топовским ударцем послао лопту у горњи угао, док је голман Немања Латиновић парадом само улепшао погодак. Офанзивац гостију, prеthodno је, као вихор, прошао кроз одбрану, нанизавши тројицу.

Дуго ће домаћини жалити за промашајем Бранислава Хађинца у 85. минуту, када је голман Игор Лења већ био савладан, али је Јан Павлис пожртвованом реакцијом спречио изједначење.

Хађинац је имао одлучну шансу и минут пре одласка на одмор, улетео је у казнени простор и искоса, из тешке позиције, погодио стативу. Остала је дилема да ли је судија Ђумић опростио црвени картон Дарку Бабјаку, капитену гостију из Бачког Петровца. У 74. минуту, са две ноге, приземљио је Хађинца, зарадивши јавну опомену, уз протесте домаћина.

М. Менићанин

Бачка (П) - Слога (Ч) 2:1 (2:1)

ПАЧИР: Стадион Бачке, гледалаца 150, судија: Манић (Суботица), стрелци: Шотра у 15. Миловановић у 43. за Бачку, а Вемић у 10. минуту за Слогу. Црвени картони: Калинић (Бачка), Кемењ (Слога).

БАЧКА: Макар 7, Калинић 7, Драгић 8 (Тот 6), Козош 7, Половина 7, Икраш 7 (Стојковић 6), Јеркоивћ 7 (Темуновић 6), Шотра 8, Миловановић 8, Милчић 7, бабић 7.

СЛОГА: М. Милошевић 7, Ребић 7, Кемењ 6, Тубић 7, Н. Милошевић 7 (Бубањ 6), Вукас 7, Нинковић 7, Пураћ 7, Митровић 6 (Радека 6), Јајић 6, Вемић 8.

Чврста утакмица од самог почетка. Гости су повели већ у 10. минуту преко опасног Вемића, на асистенцију Нинковића. После пет минута Бачка је поравнао резултат голом Шотре. Два минута пре краја првог полувремена најлепша акција Бачке, Миловановић је постигао гол и донео победу свом тиму на асистенцију Игора Козоша. У другом делу гости су остали са 10 играча и покушавали да дођу до бољег резултата, али чврста одбрана домаћих није дозволила изненађење.

С. Стојиљковић

БСК - Препород 5:2 (3:1)

БАЧКИ БРЕСТОВАЦ: Игралиште БСК-а, глеадал 200, Бећановић (Сомбор), стрелци: Сушић у 15. 17. (из пенала) и 60. Ожеговић у 43. и 88. за БСК, Недић у 30. Панић у 58. минуту за Препород. Жути картони: Милановић, Божић, Чвокић (БСК), Терзија, Панић (Препород).

БСК: Игњатовић 7, Чвокић 7 (С. Бељански), Божић 7, Шојмоши 7, Милошевић 8, Басара 7, Сушић 9 (Д. Бељански), Милановић 8, Ожеговић 8, Влајић 8, Станић 7 (Зеленовић).

ПРЕПОРОД: Секулић 5, Недић 7, Ђорђевић 6, Вујевић 6, Јарић 6, Грбић 6 (Панић 7), Грабеж 6, Терзија 6, Копања 7, Ждрња 7, Ковач 7.

Квартет домаћина Сушић, Милановић, Ожеговић и Влајић био је нерешива енигма за гостујућу одбрану. Гости су пропустили прилику у 1. минуту, јер је шут Копања одбранио одлично голман Игњатовић. На сцену тада ступио Сушић који је довео домаћина у вођство, да би у 17. минуту био оборен и успешно је извео најстрожу казну.

Гости су у 30. минуту голом Недића смањили вођство домаћина, да би Ожеговић дарцем са 25 метара погодио саме рашље голмана Секулића.

У другом делу гости су успели да смање резултат, а онда је Сушић у 60. минуту постигао врло леп гол, а у самом финишу меча Ожеговић је оверио победу домаћина.

А. Чичић

Полет - Потисје 2:2 (1:1)

КАРАВУКОВО: Игралиште Полета, гледалаца 80, судија: Милосављевић (Суботица), стрелци: А. Јововић у 15. Стојковић у 50. за Полет, а Францишковић у 21. Бореновић у 75. минуту за Потисје. Жути картони: Н. Миленковић, Стојковић, Р. Миленковић (Полет), Вукелић, Бореновић, Козомора (Потисје)

ПОЛЕТ: Ивановић 7. Станковић 7, Н. Миленковић 7, Дорословац 8, С. Станковић 7, К. Јововић 7, Р. Миленковић 7, Цветковић (Грубјишић 7), А. Јововић 8, Богдановић 8, Стојковић 7 (Бојанић).

ПОТИСЈЕ: Сабо 7, Ристић 7, Козомора 7, Бореновић 8, Вукелић 7, Бјелобрк 7 (Б. Поповић 7), Потулица 7, Г. Поповић 7, Давидовић 8, Францишковић 7, Ромић 8.

У сусрету две добре екипе виђена је лепа и борбена игра. Полеташи имају за чим да жале, јер су промашили неколико повољних прилика, а голове су примили после грубих грешака  одбране. Одличниом игром и лепом голом сусрет је обележио Аљоша Јововић.

А. Чичић

Младост (А) - Таванкут 1:2 (0:0)

АПАТИН: Игралиште Младости, гледалаца 100, судија: Васиљевић (Oyaci), стрелци: Јано у 83. за Младост АПА, Сили у 71. и Плетикосић у 88. минуту за Таванкут.

МЛАДОСТ (А): Рашета 6, Дивјак 6 (Ђери), Рапаић 5, Станчевић 6 (Грмуша), Марин 5 (Ни. Мандић 5), Солаћ 5, Зорић 6, Ракић 6, Ћопић 5, Кнежевић 5, Јано 6.

ТАВАНКУТ: Хорватцки 6, Сили 7, Слобода 6, Балажиц 7, Скендеровић 6, Пољаковић 6, Годар 5, Ћук 6, Иванишевић 6 (Симић 6), Н. Скендеровић 6 (Плетикосић), Војнић 7.

Таванкут је голом у финишу, преко Плетикосића освојио сва три бода у Апатину.

С. Р.

Бачка (П) - Слога (Ч) 2:1, Србобран - Младост (БП) 0:1, БСК - Препород 5:2, Младост (Т) - Тиса 0:0, Задругар - Раднички (С) 1:1, Младост АПА - Таванкут 1:2, Будућност (Г) - Текстилац 5:0, Полет (К) - Потисје 2:2.   1. Млад. (БП)   12     9      1      2        24:9  28

2. Србобран       12     8      3      1      17:3  27

3. Тиса                12     6      5      1      20:6  23

4. БСК                 12     6      1      5      34:30        19

5. Потисје           12     5      4      3      19:15        19

6. Раднич. (С)    12     5      3      4      22:16        18

7. Младост (Т)   12     5      3      4      20:16        18

8. Будућн. (Г)     12     5      3      4      19:15        18

9. Полет (К)        12     4      4      4      21:16        16