Vojvođanska liga – Sever: Ilić srušio Srbobrance

07.11.2017. 12:49 12:51
Izvor: Dnevnik.rs

Srbobran - Mladost (BP) 0:1 (0:0)

SRBOBRAN: Igralište Srbobrana, gledalaca 300, sudija: D. Đumić (Bačka Topola), strelac: Ilić u 54. minutu. Žuti kartoni: Vujičić, Kosović, Bojović (Srbobran), Ilić, Babjak, Nešković (Mladost).

SRBOBRAN: Latinović 7, Bubnjević 7, D. Tešanović 6, Vujičić 6, Ikrašev 7, Kosović 7, Španović 6 (Bojović 6), Nastić 7, Apić 6 (Marjanov), Ubović 6, Hađinac 7.

MLADOST: Lenja 7, Ožvat 6 (Severini), Nešković 6, Babjak 7, Zeljković 6, Kobilarov 7, Kuntić 7, Ilić 8 (Milenković), Kanja 7, Valentik 6 (Pavlis), Jakuš 7.

Scenario za prvi poraz Srbobrana i smenu lidera, napisao je zapaženi Strahinja Ilić, pošto je topovskim udarcem poslao loptu u gornji ugao, dok je golman Nemanja Latinović paradom samo ulepšao pogodak. Ofanzivac gostiju, prethodno je, kao vihor, prošao kroz odbranu, nanizavši trojicu.

Dugo će domaćini žaliti za promašajem Branislava Hađinca u 85. minutu, kada je golman Igor Lenja već bio savladan, ali je Jan Pavlis požrtvovanom reakcijom sprečio izjednačenje.

Hađinac je imao odlučnu šansu i minut pre odlaska na odmor, uleteo je u kazneni prostor i iskosa, iz teške pozicije, pogodio stativu. Ostala je dilema da li je sudija Đumić oprostio crveni karton Darku Babjaku, kapitenu gostiju iz Bačkog Petrovca. U 74. minutu, sa dve noge, prizemljio je Hađinca, zaradivši javnu opomenu, uz proteste domaćina.

M. Menićanin

Bačka (P) - Sloga (Č) 2:1 (2:1)

PAČIR: Stadion Bačke, gledalaca 150, sudija: Manić (Subotica), strelci: Šotra u 15. Milovanović u 43. za Bačku, a Vemić u 10. minutu za Slogu. Crveni kartoni: Kalinić (Bačka), Kemenj (Sloga).

BAČKA: Makar 7, Kalinić 7, Dragić 8 (Tot 6), Kozoš 7, Polovina 7, Ikraš 7 (Stojković 6), Jerkoivć 7 (Temunović 6), Šotra 8, Milovanović 8, Milčić 7, babić 7.

SLOGA: M. Milošević 7, Rebić 7, Kemenj 6, Tubić 7, N. Milošević 7 (Bubanj 6), Vukas 7, Ninković 7, Purać 7, Mitrović 6 (Radeka 6), Jajić 6, Vemić 8.

Čvrsta utakmica od samog početka. Gosti su poveli već u 10. minutu preko opasnog Vemića, na asistenciju Ninkovića. Posle pet minuta Bačka je poravnao rezultat golom Šotre. Dva minuta pre kraja prvog poluvremena najlepša akcija Bačke, Milovanović je postigao gol i doneo pobedu svom timu na asistenciju Igora Kozoša. U drugom delu gosti su ostali sa 10 igrača i pokušavali da dođu do boljeg rezultata, ali čvrsta odbrana domaćih nije dozvolila iznenađenje.

S. Stojiljković

BSK - Preporod 5:2 (3:1)

BAČKI BRESTOVAC: Igralište BSK-a, gleadal 200, Bećanović (Sombor), strelci: Sušić u 15. 17. (iz penala) i 60. Ožegović u 43. i 88. za BSK, Nedić u 30. Panić u 58. minutu za Preporod. Žuti kartoni: Milanović, Božić, Čvokić (BSK), Terzija, Panić (Preporod).

BSK: Ignjatović 7, Čvokić 7 (S. Beljanski), Božić 7, Šojmoši 7, Milošević 8, Basara 7, Sušić 9 (D. Beljanski), Milanović 8, Ožegović 8, Vlajić 8, Stanić 7 (Zelenović).

PREPOROD: Sekulić 5, Nedić 7, Đorđević 6, Vujević 6, Jarić 6, Grbić 6 (Panić 7), Grabež 6, Terzija 6, Kopanja 7, Ždrnja 7, Kovač 7.

Kvartet domaćina Sušić, Milanović, Ožegović i Vlajić bio je nerešiva enigma za gostujuću odbranu. Gosti su propustili priliku u 1. minutu, jer je šut Kopanja odbranio odlično golman Ignjatović. Na scenu tada stupio Sušić koji je doveo domaćina u vođstvo, da bi u 17. minutu bio oboren i uspešno je izveo najstrožu kaznu.

Gosti su u 30. minutu golom Nedića smanjili vođstvo domaćina, da bi Ožegović darcem sa 25 metara pogodio same rašlje golmana Sekulića.

U drugom delu gosti su uspeli da smanje rezultat, a onda je Sušić u 60. minutu postigao vrlo lep gol, a u samom finišu meča Ožegović je overio pobedu domaćina.

A. Čičić

Polet - Potisje 2:2 (1:1)

KARAVUKOVO: Igralište Poleta, gledalaca 80, sudija: Milosavljević (Subotica), strelci: A. Jovović u 15. Stojković u 50. za Polet, a Francišković u 21. Borenović u 75. minutu za Potisje. Žuti kartoni: N. Milenković, Stojković, R. Milenković (Polet), Vukelić, Borenović, Kozomora (Potisje)

POLET: Ivanović 7. Stanković 7, N. Milenković 7, Doroslovac 8, S. Stanković 7, K. Jovović 7, R. Milenković 7, Cvetković (Grubjišić 7), A. Jovović 8, Bogdanović 8, Stojković 7 (Bojanić).

POTISJE: Sabo 7, Ristić 7, Kozomora 7, Borenović 8, Vukelić 7, Bjelobrk 7 (B. Popović 7), Potulica 7, G. Popović 7, Davidović 8, Francišković 7, Romić 8.

U susretu dve dobre ekipe viđena je lepa i borbena igra. Poletaši imaju za čim da žale, jer su promašili nekoliko povoljnih prilika, a golove su primili posle grubih grešaka  odbrane. Odličniom igrom i lepom golom susret je obeležio Aljoša Jovović.

A. Čičić

Mladost (A) - Tavankut 1:2 (0:0)

APATIN: Igralište Mladosti, gledalaca 100, sudija: Vasiljević (Oyaci), strelci: Jano u 83. za Mladost APA, Sili u 71. i Pletikosić u 88. minutu za Tavankut.

MLADOST (A): Rašeta 6, Divjak 6 (Đeri), Rapaić 5, Stančević 6 (Grmuša), Marin 5 (Ni. Mandić 5), Solać 5, Zorić 6, Rakić 6, Ćopić 5, Knežević 5, Jano 6.

TAVANKUT: Horvatcki 6, Sili 7, Sloboda 6, Balažic 7, Skenderović 6, Poljaković 6, Godar 5, Ćuk 6, Ivanišević 6 (Simić 6), N. Skenderović 6 (Pletikosić), Vojnić 7.

Tavankut je golom u finišu, preko Pletikosića osvojio sva tri boda u Apatinu.

S. R.

Bačka (P) - Sloga (Č) 2:1, Srbobran - Mladost (BP) 0:1, BSK - Preporod 5:2, Mladost (T) - Tisa 0:0, Zadrugar - Radnički (S) 1:1, Mladost APA - Tavankut 1:2, Budućnost (G) - Tekstilac 5:0, Polet (K) - Potisje 2:2.   1. Mlad. (BP)   12     9      1      2        24:9  28

2. Srbobran       12     8      3      1      17:3  27

3. Tisa                12     6      5      1      20:6  23

4. BSK                 12     6      1      5      34:30        19

5. Potisje           12     5      4      3      19:15        19

6. Radnič. (S)    12     5      3      4      22:16        18

7. Mladost (T)   12     5      3      4      20:16        18

8. Budućn. (G)     12     5      3      4      19:15        18

9. Polet (K)        12     4      4      4      21:16        16