104.8191

Војвођанска лига – север: Олуја одувала Чонопљанце

31.10.2017. 12:45 12:47
Извор: С утакмице у Бачком Петровцу

Слаб почетак и крај полувремена одредио је судбину Чонопљанаца у Врбари. Одлична тројка домаћић – Кунтић, Илић, Кања брзо је обезбедила лепих  2:0.

Младост (БП) - Слога 5:2 (4:0)

БАЧКИ  ПЕТРОВАЦ: Стадион у Врбари, гледалаца: 250, судија Сабо (Кула). Стрелци: Илић у 4. 48. Кунтић у 10. Ребић (аутогол) у 44. и Јакуш у 45. за Младост, а Вемић у 69. и Вуукас у 83. минуту за Слогу. Жути картони: Кобиларов (Младост) и Ребић (Слога).

МЛАДОСТ: Лења, Кобиларов, Зељковић, Бабјак (Шпрох), Јакуш, Нешковић, Ожват (Фабри), Кунтић, Илић, Валентик, Кања (Миленковић).

СЛОГА: Зорић, Ребић, Ловрић (Бубања), Милошевић, Радека (Јајић), Вукас, Нинковић, Вемић (Митровић), Коњовић, Кнежевић, Кемењ.

Прва двојица су погодила после асистенција незадрживог Игора Кање. Потом се истакао голман Лења двема одбранама, нарочито у 38. минуту после шута Нинковића.

У 40. минуту одлични судија Сабо је прекинуо утакмицу због олујног ветра и кише. После петнаестак минута у свлачионицама, играчи су се вратили на терен, одиграли преосталих пет минута, када су домаћи стекли великих и недостижних 4:0, захваљујући аутоголу Ребића и голу центархалфа Јакуша.

Тимови су одмах после тога променили стране. Убрзо, у 48. мин. Кања је продро са левог крила, ниско центрирао, Илић је само подметнуо ногу. и било је 5 : 0.

До краја утакмице Петровчани су имали још неколико прилика, али се тресла само мрежа промрзлог Лење, после јаких и прецизних шутева из даљине Вемића и Вукаса.

Ј. Пуцовски

Потисје – Будућност 1:1 (0:0)

КАЊИЖА: Стадион Потисја, гледалаца 100. Судија: Манић (Суботица). Стрелци: Г. Поповић у 70. за Потисје, а Лалатовић у 90. минуту за Будућност. Жути картони: Давидовић И Бачић (Потисје).

ПОТИСЈЕ: Сабо 7, Бореновић 7, Домонкош 7 (Г. Поповић 7), Потурица 6, Ромић 8, Давидовић 7, Козомора 7, Пауновић 7, Ристћ 7 (Војнић хајдук -), Бјелобрк 7, Бачић 6 (Б. Поповић -).

БУДУЋНОСТ: Драгишић 7, Д. Штефек 6, О. Штефек 7, Грујић 6 (Адамек 7), Алемпић 7, Ралевић 7 (Галоња -), Вујиновић 7 (Д. Ковачевић - ), Лалативић 8, Јосиповић 7, Ђ. Ковачевић 6, Дугоњић 7.

У првом делу нападачи обе екипе пуцали су ћорцима, изван оквира гола или у руке чуварима мреже, а судија Александар Манић пропустио је прилику да за домаћу екипу покаже на белу тачку, када је неко од гостију играо руком у казненом простору. За вођство Кањижана у 70.минуту све је одрадио Никола Ромић, ослободивши се двојице одбрамбених играча Будућности и проиграо Горана Поповића, који је прецизно ниском лоптом неодбрањиво погодио мрежу порде немоћног Луке Драгишића.

Када се чинило да ће Кањижани освојити читав плен, у 90.минуту на 20 метара од гола Потисја прилику је искористио Душан Лалатовић и снажно полувисоко шутирао, лопта је окрзнула неког од домаћих играча, подигла се и преварила голмана Игора Сабоа, завршивши под пречком.

М. Митровић

Полет (К) - Бачка (П) 5:1, Потисје - Будућност (Г) 1:1, Текстилац - Младост (А) 1:1, Таванкут - Задругар 2:1, Раднички (С) - Младост (Т) 1:0, Тиса - БСК 5:1, Препород - Србобран 1:3, Младост (БП) - Слога (Ч) 5:2.