Vojvođanska liga – sever: Oluja oduvala Čonopljance

31.10.2017. 12:45 12:47
Izvor: S utakmice u Bačkom Petrovcu

Slab početak i kraj poluvremena odredio je sudbinu Čonopljanaca u Vrbari. Odlična trojka domaćić – Kuntić, Ilić, Kanja brzo je obezbedila lepih  2:0.

Mladost (BP) - Sloga 5:2 (4:0)

BAČKI  PETROVAC: Stadion u Vrbari, gledalaca: 250, sudija Sabo (Kula). Strelci: Ilić u 4. 48. Kuntić u 10. Rebić (autogol) u 44. i Jakuš u 45. za Mladost, a Vemić u 69. i Vuukas u 83. minutu za Slogu. Žuti kartoni: Kobilarov (Mladost) i Rebić (Sloga).

MLADOST: Lenja, Kobilarov, Zeljković, Babjak (Šproh), Jakuš, Nešković, Ožvat (Fabri), Kuntić, Ilić, Valentik, Kanja (Milenković).

SLOGA: Zorić, Rebić, Lovrić (Bubanja), Milošević, Radeka (Jajić), Vukas, Ninković, Vemić (Mitrović), Konjović, Knežević, Kemenj.

Prva dvojica su pogodila posle asistencija nezadrživog Igora Kanje. Potom se istakao golman Lenja dvema odbranama, naročito u 38. minutu posle šuta Ninkovića.

U 40. minutu odlični sudija Sabo je prekinuo utakmicu zbog olujnog vetra i kiše. Posle petnaestak minuta u svlačionicama, igrači su se vratili na teren, odigrali preostalih pet minuta, kada su domaći stekli velikih i nedostižnih 4:0, zahvaljujući autogolu Rebića i golu centarhalfa Jakuša.

Timovi su odmah posle toga promenili strane. Ubrzo, u 48. min. Kanja je prodro sa levog krila, nisko centrirao, Ilić je samo podmetnuo nogu. i bilo je 5 : 0.

Do kraja utakmice Petrovčani su imali još nekoliko prilika, ali se tresla samo mreža promrzlog Lenje, posle jakih i preciznih šuteva iz daljine Vemića i Vukasa.

J. Pucovski

Potisje – Budućnost 1:1 (0:0)

KANJIŽA: Stadion Potisja, gledalaca 100. Sudija: Manić (Subotica). Strelci: G. Popović u 70. za Potisje, a Lalatović u 90. minutu za Budućnost. Žuti kartoni: Davidović I Bačić (Potisje).

POTISJE: Sabo 7, Borenović 7, Domonkoš 7 (G. Popović 7), Poturica 6, Romić 8, Davidović 7, Kozomora 7, Paunović 7, Ristć 7 (Vojnić hajduk -), Bjelobrk 7, Bačić 6 (B. Popović -).

BUDUĆNOST: Dragišić 7, D. Štefek 6, O. Štefek 7, Grujić 6 (Adamek 7), Alempić 7, Ralević 7 (Galonja -), Vujinović 7 (D. Kovačević - ), Lalativić 8, Josipović 7, Đ. Kovačević 6, Dugonjić 7.

U prvom delu napadači obe ekipe pucali su ćorcima, izvan okvira gola ili u ruke čuvarima mreže, a sudija Aleksandar Manić propustio je priliku da za domaću ekipu pokaže na belu tačku, kada je neko od gostiju igrao rukom u kaznenom prostoru. Za vođstvo Kanjižana u 70.minutu sve je odradio Nikola Romić, oslobodivši se dvojice odbrambenih igrača Budućnosti i proigrao Gorana Popovića, koji je precizno niskom loptom neodbranjivo pogodio mrežu porde nemoćnog Luke Dragišića.

Kada se činilo da će Kanjižani osvojiti čitav plen, u 90.minutu na 20 metara od gola Potisja priliku je iskoristio Dušan Lalatović i snažno poluvisoko šutirao, lopta je okrznula nekog od domaćih igrača, podigla se i prevarila golmana Igora Saboa, završivši pod prečkom.

M. Mitrović

Polet (K) - Bačka (P) 5:1, Potisje - Budućnost (G) 1:1, Tekstilac - Mladost (A) 1:1, Tavankut - Zadrugar 2:1, Radnički (S) - Mladost (T) 1:0, Tisa - BSK 5:1, Preporod - Srbobran 1:3, Mladost (BP) - Sloga (Č) 5:2.