Banja Junaković: Preporučeni i za dijabetičare i gojaznu decu
APATIN: Pokrajinski sekretarijat za zdravstvo, Pokrajinska Vlada i Republička komisija za rehabilitaciju odobrile su Specijalnoj bolnici za rehabilitaciju „Junaković” proširenje indikacija na pružanje usluga obolelima od šećerne bolesti i gojaznoj deci.
I do sada je ova bolnica bila preporučena za lečenje svih oblika reumatizma, neuroloških i ortopedskih oboljenja kroz više vrsta terapija: hidro, kinezi i radnu terapiju, elektro i termoterapiju, kao i terapiju lekovitim blatom.
Prema podacima koje je medijima saopštila direktorka ove ustanove Dragana Mrđenov, u poređenju prethodne dve godine beleži se rast u svim segmentima poslovanja. Tako je broj zdravstvenih usluga prošle godine bio veći za oko 40.000 u odnosu na pružene 2017. godine i dostigao je skoro pola miliona usluga godišnje. Broj noćenja je sa 46.343 u 2017. godini porastao na 51.647 u 2018, što je porast za preko 5.000 noćenja. Prihodi su u istom periodu porasli 15,75 odsto, a u poređenju prvih šest meseci ove godine, rast iznosi 28,19 odsto.
Banja raspolaže sa 135 soba, odnosno, 270 postelja, četiri spoljna bazena, teniskim terenima, osmostaznom kuglanom, stazom zdravlja i drugim sadržajima.
Od kraja 2017. godine iz sopstvenih sredstava izdvojeno je oko 29 miliona dinara i investirano u mini-velnes centar, novu saunu, renoviranje bazena, sala za masažu i terapiju parafinom, rekla je Dragana Mrđenov i najavila da će od ponedeljka gostima biti na raspolaganju četiri renovirana apartmana.
Za ovakve rezultate najzaslužniji je menaymentski tim Banje Junaković koji čine mladi i visokoobrazovani ljudi, koji svojim idejama i dobro osmišljenim ulaganjima zajedno sa svojim timovima doprinose porastu kvaliteta usluga ustanove. Naravno, pred nama stoji veliki rad i ulaganje, rekla je direktorka Specijalne bolnice.
Ona je posebno naglasila da je ustanova prvi put u junu ove godine od Pokrajinskog sekretarijata za zdravstvo dobila aparate u vrednosti 6,38 miliona dinara. Reč je o četiri multifunkcionalna aparata sa preko 10 različitih terapijskih struja i savremenom ultrazvučnom aparatu za pregled srca, krvnih sudova i unutrašnjih organa.
U radu s pacijentima učestvuje sedam lekara i 40 medicinskih tehničara, fizioterapeuta i sestara. Oni pružaju uslugu prema dijagnozi, kliničkoj slici, željama i potrebama pacijenta. Na dnevnom nivou uslugu primi oko 260 pacijenata, što je oko 1500 terapijskih procedura, precizirala je direktorka.
V. H.