Бања Јунаковић: Препоручени и за дијабетичаре и гојазну децу
АПАТИН: Покрајински секретаријат за здравство, Покрајинска Влада и Републичка комисија за рехабилитацију одобриле су Специјалној болници за рехабилитацију „Јунаковић” проширење индикација на пружање услуга оболелима од шећерне болести и гојазној деци.
И до сада је ова болница била препоручена за лечење свих облика реуматизма, неуролошких и ортопедских обољења кроз више врста терапија: хидро, кинези и радну терапију, електро и термотерапију, као и терапију лековитим блатом.
Према подацима које је медијима саопштила директорка ове установе Драгана Мрђенов, у поређењу prеthodnе две године бележи се раст у свим сегментима пословања. Тако је број здравствених услуга прошле године био већи за око 40.000 у односу на пружене 2017. године и достигао је скоро пола милиона услуга годишње. Број ноћења је са 46.343 у 2017. години порастао на 51.647 у 2018, што је пораст за преко 5.000 ноћења. Приходи су у истом периоду порасли 15,75 одсто, а у поређењу првих шест месеци ове године, раст износи 28,19 одсто.
Бања располаже са 135 соба, односно, 270 постеља, четири спољна базена, тениским теренима, осмостазном кугланом, стазом здравља и другим садржајима.
Од краја 2017. године из сопствених средстава издвојено је око 29 милиона динара и инвестирано у мини-велнес центар, нову сауну, реновирање базена, сала за масажу и терапију парафином, рекла је Драгана Мрђенов и најавила да ће од понедељка гостима бити на располагању четири реновирана апартмана.
За овакве резултате најзаслужнији је mеnaymеntski тим Бање Јунаковић који чине млади и високообразовани људи, који својим идејама и добро осмишљеним улагањима заједно са својим тимовима доприносе порасту квалитета услуга установе. Наравно, пред нама стоји велики рад и улагање, рекла је директорка Специјалне болнице.
Она је посебно нагласила да је установа први пут у јуну ове године од Покрајинског секретаријата за здравство добила апарате у вредности 6,38 милиона динара. Реч је о четири мултифункционална апарата са преко 10 различитих терапијских струја и савременом ултразвучном апарату за преглед срца, крвних судова и унутрашњих органа.
У раду с пацијентима учествује седам лекара и 40 медицинских техничара, физиотерапеута и сестара. Они пружају услугу према дијагнози, клиничкој слици, жељама и потребама пацијента. На дневном нивоу услугу прими око 260 пацијената, што је око 1500 терапијских процедура, прецизирала је директорка.
В. Х.