HUTI NAPALI IZRAEL! Sirene za vazdušnu opasnost aktivirane, ljudi u strahu BEŽE i traže zaklon! (FOTO/VIDEO)
Još jedan napad jemenske pobunjeničke grupe u znak solidarnosti sa Palestincima u Pojasu Gaze.
Izraelska vojska saopštila je danas da je presrela projektil ispaljen iz Jemena nakon što su aktivirane sirene za vazdušni napad u nekoliko područja zemlje.
- Posle sirena koje su se ujutro oglasile u nekoliko regiona Izraela, raketu lansiranu iz Jemena presrelo je izraelsko vazduhoplovstvo, pre nego što je ušla na teritoriju Izraela - navodi se u saopštenju vojske.
🚨 Breaking: Israel intercepts a missile launched from Yemen, triggering air raid sirens across several regions. The US has responded by targeting Houthi sites in the ongoing conflict. Stay tuned for updates! 🛡️ #Israel #Yemen #Houthi #MiddleEastConflict #SecurityUpdates pic.twitter.com/UgCbv2SfWT
— TOP X News (@TOPXNews) March 30, 2025
Ubrzo posle početka rata u Pojasu Gaze, izazvanog napadom palestinskog pokreta Hamas na Izrael 7. oktobra 2023. godine, jemenski pobunjenici Huti, koji imaju podršku Irana i izražavaju solidarnost sa Palestincima, sproveli su desetine raketnih napada na Izrael i na Crvenom moru.
#Houthi rebels fire missile toward #Israel; #IDF says intercepted outside country's borders
Watch to know more pic.twitter.com/BUxquQct0t— The Times Of India (@timesofindia) March 30, 2025
Ti napadi su prestali sa primirjem koje je stupilo na snagu 19. januara, ali Huti, koji su preuzeli odgovornost za nastavak napada na Izrael, obećali su da će ih ponovo intenzivirati, sve dok Izrael nastavlja sa napadima na Pojas Gaze.
Shrapnel from Houthi missile interception falls in Jerusalem-area school yard #israelhttps://t.co/KLdghfk7vn via @all_israel_news
— Jon Solana (@jonsimmonssw6) March 30, 2025
Huti su obustavili napade tokom višenedeljnog primirja u Gazi, koje je okončano 18. marta kada je Izrael nastavio sa bombardovanjem palestinske teritorije.
Kurir.rs/Beta