OVAJ DEO VOJVODINE U NAREDNA DVA SATA NA UDARU NEVREMENA Oglasio se RHMZ "Izdavaćemo HITNA UPOZORENJA sat ranije!" Ove četiri pojave nam prete
Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) izdao je upozorenje na teritoriji cele Srbije zbog najavljenih intenzivnih pljuskova, grmljavine, pojave grada i kratkotrajnih obilnih padavina koje se očekuju od danas pa sve do subote, 26. aprila.
Zbog toga je u celoj zemlji na snazi i narandžasti meteoalarm!
Kako su najavili iz RHMZ, pljuskovi i grmljavine lokalno će biti praćeni gradom, dok se ponegde može očekivati i veća količina kiše za veoma kratko vreme.
Najnovije upozorenje RHMZ
RHMZ je u najnovijoj najavi od 10.30 upozorio da će danas biti promenljivo, nestabilno i sparno, a u naredna dva sata na području južnog Banata, a od sredine dana i u ostalim krajevima Srbije:
kiša i lokalni pljuskovi sa grmljavinom
gradom
lokalno većom količinom padavina za kratko vreme
u zoni intenzivnih padavina umeren i jak vetar.
Najviša temperatura od 21 do 25 stepeni.
- Za konkretne lokacije izdaćemo HITNA UPOZORENJA jedan do dva sata unapred - napominju iz RHMZ-a.
U celoj Srbiji na snazi narandžasti meteoalarm
Narandžasti meteoalarm danas je na snazi u celoj Srbiji, a zbog pljuskova sa grmljavinom i moguće grada u pojedinim delovima zemlje.