Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

POLICIJA ČEŠLJA FIRMU VLADIMIRA VRBAŠKOG Pretresi u Feketiću, Beogradu i Mladenovcu obeležili nastavak akcije u borbi protiv korupcije

14.02.2025. 08:22 11:23
Piše:
Izvor:
Kurir.rs, Dnevnik
Najnovija policija
Foto: Dnevnik

U nastavku velike akcije na suzbijanju korupcije po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu pripadnici UKP-a obavljaju pretrese u više desetina objekata na lokacijama u Beogradu, Feketiću i Mladenovcu, kao i u firmi čiji je vlasnik jedan od najvećih vojvojvođanskih tajkuna, Vladimir Vrbaški.

U okviru ove akcije u toku je i hapšenje većeg broja lica zbog različitih zloupotreba.

Juče hapšenja u Ministarstvu za rad

U Posebnom odeljenju za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, podsetimo, saslušano je juče četvoro zaposlenih u Ministarstvu za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja zbog postojanja osnova sumnje da su u periodu od januara 2014. do decembra 2024. godine iskorišćavanjem svojih službenih ovlašćenja i nevršenjem svoje službene dužnosti omogućili obavljanje delatnosti Domu za smeštaj odraslih i starijih “Ivanović” u Barajevu, iako za to nije ispunjavao zakonske uslove.

Na taj način su pribavili imovinsku korist tom pravnom licu kroz naplaćene usluge korisnicima u iznosu ne manjem od milion i po dinara.

Hapšenja u EPS

Takođe, dan ranije, zbog sumnje da su JP EPS oštetili za milion evra, uhapšeni su Milorad Grčić, Aleksandar Papić, Toni Apostolović, kao i još 12 osoba među kojima je i čelnik Fudbalskog kluba "Borac" iz Lazarevca, kao i njegova supruga. Na teret im je stavljeno da su zloupotrebama nameštali tendere, prisvajali novac iz EPS-a i potom ga ubacivali u legalne tokove.

Uhapšeni predsednik opštine Obrenovac Milorad Grčić, podsetimo, odlučio je da iskoristi svoje zakonsko pravo da se brani ćutanjem, dok je juče skoro šest sati odbranu iznosio Toni Apostolivić, najblići Papićev saradnik i čovek na kog se formalno vodi firma "Tim sistem".

Biznismen Papić je takođe na saslušanju u Višem javnom tužilaštvu u Beogradu po čijem nalogu su mu i stavljene lisice na ruke, odlučio je da se brani ćutanjem i da ne govorio o malverzacijama, ali je odgovorio na jedno pitanje - od čega se izdržava.

- Papić je tokom iznošenja ličnih podataka izjavio da se izdržava od ušteđevine, što znači da je nezaposlen i da nema primanja - kaže izvor Kurira.

Izvor:
Kurir.rs, Dnevnik
Piše:
Pošaljite komentar
OSTAJU IZA BRAVE? Tužilaštvo zatražilo PRITVOR ZA GRČIĆA I JOŠ TROJICU osumnjičenih u slučaju EPS-a
д

OSTAJU IZA BRAVE? Tužilaštvo zatražilo PRITVOR ZA GRČIĆA I JOŠ TROJICU osumnjičenih u slučaju EPS-a

13.02.2025. 21:28 21:30
KOD GRČIĆA U SEFU PRONAĐENA GOMILA PARA Pogledajte snimak hapšenja predsednika Opštine Obrenovac, s lisicama sproveden DO STANICE! (VIDEO)
МУП Србије

KOD GRČIĆA U SEFU PRONAĐENA GOMILA PARA Pogledajte snimak hapšenja predsednika Opštine Obrenovac, s lisicama sproveden DO STANICE! (VIDEO)

12.02.2025. 16:01 17:08
ZA 24 SATA 24 UHAPŠENIH Iza rešetaka političari, zaposleni u ministarstvu, biznismeni, osnivač fakulteta... sumnjiče ih za dela koja su državu koštale milione!
хапшење

ZA 24 SATA 24 UHAPŠENIH Iza rešetaka političari, zaposleni u ministarstvu, biznismeni, osnivač fakulteta... sumnjiče ih za dela koja su državu koštale milione!

14.02.2025. 07:58 11:25
UHAPŠENO 15 OSOBA, OŠTETILI EPS ZA VIŠE OD MILION EVRA! Tužilac Nenad Stefanović jasan: "Ovo je samo početak"
ненад

UHAPŠENO 15 OSOBA, OŠTETILI EPS ZA VIŠE OD MILION EVRA! Tužilac Nenad Stefanović jasan: "Ovo je samo početak"

Glavni javni tužilac Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, Nenad Stefanović, izjavio je da je akcija hapšenja osumnjičenih za korupciju u Javnom preduzeću „Elektroprivreda Srbije“ tek početak sveobuhvatne borbe protiv zloupotreba u državnim institucijama.
12.02.2025. 10:31 10:58