POZNATI SVI ČETVRTFINALISTI U ŠANGAJU: Siner na Medvedeva, Alkaraz na Mahača

09.10.2024. 17:31 17:34
alkaraz

Poznati su svi parovi četvrtfinala teniskog Mastersa u Šangaju.

Novak Đoković će snage odmeriti sa Jakubom Menšikom, a u ostalim mečevima će igrati: Janik Siner - Danil Medvedev, Karlos Alkaraz - Tomaš Mahač, i Tejlor Fric - David Gofan.

Najbolji teniser sveta Italijan Janik Siner plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Šangaju, pošto je u osmini finala pobedio Amerikanca Bena Šeltona 6:4, 7:6 (7:1). Meč je trajao jedan sat i 29 minuta. Ovo je bio peti međusobni duel italijanskog i američkog tenisera, a četvrti trijumf Sinera. Italijan će u četvrtfinalu Mastersa u Šangaju igrati protiv Rusa Danila Medvedeva, koji je pobedio Grka Stefanosa Cicipasa 7:6 (7:3), 6:3. Meč je trajao jedan sat i 50 minuta. Ovo je bio 14. međusobni duel ruskog i grčkog tenisera, a deseti trijumf Medvedeva.

Španski teniser Karlos Alkaraz plasirao se u četvrtfinale, pošto je u osmini finala pobedio Francuza Gaela Monfisa 6:4, 7:5. Meč je trajao jedan sat i 28 minuta. Alkaraz je drugi teniser sveta, dok se Monfis nalazi na 46. mestu ATP liste. Ovo je bio četvrti međusobni duel španskog i francuskog tenisera, a treći trijumf Alkaraza. U prvom setu igralo se gem za gem do rezultata 4:4. Španac je potom napravio brejk, a onda je na svoj servis stigao do 6:4 i 1:0 u setovima. Slična igra viđena je i u drugom setu, a Alkaraz je ovog puta napravio brejk u 11. gemu za vođstvo od 6:5. Španski teniser je potom na svoj servis stigao do 7:5 i zasluženog trijumfa. Alkaraz će u četvrtfinalu igrati protiv Tomaša Mahača, koji je u osmini finala pobedio Amerikanca Tomija Pola 3:6, 6:4, 6:3. Meč je trajao dva sata i dva minuta. Mahač je 33. teniser sveta, dok se Pol nalazi na 13. mestu ATP liste. Ovo je bio drugi međusobni duel češkog i američkog tenisera, a drugi trijumf Mahača.

Američki teniser Tejlor Fric plasirao se u četvrtfinale, pošto je danas u osmini finala pobedio Danca Holgera Runea 6:1, 6:2. Meč je trajao 56 minuta, a Fric je svom rivalu prepustio samo tri gema. Ovo je bio treći međusobni duel američkog i danskog tenisera, a drugi trijumf Frica, koji će u četvrtfinalu igrati protiv Belgijanca Davida Gofana, koji je savladao Nemca Aleksandera Zvereva rezultatom 2:0 (6:4, 7:5) za sat i 57 minuta. U prvom setu Gofan je napravio dva brejka, a Zverev jedan. Kod vođstva 5:3 Belgijanac ne koristi dve set lopte, ali u narednom gemu ipak stiže do 1:0. U drugom setu Gofan je prvi napravio brejk, ali je Zverev uspeo da ga vrati i izjednači na 4:4. Nemac je zatim poveo 5:4 i imao set loptu da uveče meč u treći set, ali je nije iskoristio. Gofan je nanizao tri gema i stigao do plasmana među osam najboljih u Šangaju.

Masters u Šangaju se igra za nagradni fond od 8.995.555 dolara.

Izvor:
Tanjug
NOVAK ĐOKOVIĆ POSLE PLASMANA U ČETVRTFINALE ŠANGAJA: Odavno nisam igrao tako dobro, ovo je bilo blizu desetke