ПОЗНАТИ СВИ ЧЕТВРТФИНАЛИСТИ У ШАНГАЈУ: Синер на Медведева, Алкараз на Махача

09.10.2024. 17:31 17:34
alkaraz

Познати су сви парови четвртфинала тениског Мастерса у Шангају.

Новак Ђоковић ће снаге одмерити са Јакубом Меншиком, а у осталим мечевима ће играти: Јаник Синер - Данил Медведев, Карлос Алкараз - Томаш Махач, и Тејлор Фриц - Давид Гофан.

Најбољи тенисер света Италијан Јаник Синер пласирао се у четвртфинале Мастерса у Шангају, пошто је у осмини финала победио Американца Бена Шелтона 6:4, 7:6 (7:1). Меч је трајао један сат и 29 минута. Ово је био пети међусобни дуел италијанског и америчког тенисера, а четврти тријумф Синера. Италијан ће у четвртфиналу Мастерса у Шангају играти против Руса Данила Медведева, који је победио Грка Стефаноса Циципаса 7:6 (7:3), 6:3. Меч је трајао један сат и 50 минута. Ово је био 14. међусобни дуел руског и грчког тенисера, а десети тријумф Медведева.

Шпански тенисер Карлос Алкараз пласирао се у четвртфинале, пошто је у осмини финала победио Француза Гаела Монфиса 6:4, 7:5. Меч је трајао један сат и 28 минута. Алкараз је други тенисер света, док се Монфис налази на 46. месту АТП листе. Ово је био четврти међусобни дуел шпанског и француског тенисера, а трећи тријумф Алкараза. У првом сету играло се гем за гем до резултата 4:4. Шпанац је потом направио брејк, а онда је на свој сервис стигао до 6:4 и 1:0 у сетовима. Слична игра виђена је и у другом сету, а Алкараз је овог пута направио брејк у 11. гему за вођство од 6:5. Шпански тенисер је потом на свој сервис стигао до 7:5 и заслуженог тријумфа. Алкараз ће у четвртфиналу играти против Томаша Махача, који је у осмини финала победио Американца Томија Пола 3:6, 6:4, 6:3. Меч је трајао два сата и два минута. Махач је 33. тенисер света, док се Пол налази на 13. месту АТП листе. Ово је био други међусобни дуел чешког и америчког тенисера, а други тријумф Махача.

Амерички тенисер Тејлор Фриц пласирао се у четвртфинале, пошто је данас у осмини финала победио Данца Холгера Рунеа 6:1, 6:2. Меч је трајао 56 минута, а Фриц је свом ривалу препустио само три гема. Ово је био трећи међусобни дуел америчког и данског тенисера, а други тријумф Фрица, који ће у четвртфиналу играти против Белгијанца Давида Гофана, који је савладао Немца Александера Зверева резултатом 2:0 (6:4, 7:5) за сат и 57 минута. У првом сету Гофан је направио два брејка, а Зверев један. Код вођства 5:3 Белгијанац не користи две сет лопте, али у наредном гему ипак стиже до 1:0. У другом сету Гофан је први направио брејк, али је Зверев успео да га врати и изједначи на 4:4. Немац је затим повео 5:4 и имао сет лопту да увече меч у трећи сет, али је није искористио. Гофан је нанизао три гема и стигао до пласмана међу осам најбољих у Шангају.

Мастерс у Шангају се игра за наградни фонд од 8.995.555 долара.

Извор:
Танјуг
НОВАК ЂОКОВИЋ ПОСЛЕ ПЛАСМАНА У ЧЕТВРТФИНАЛЕ ШАНГАЈА: Одавно нисам играо тако добро, ово је било близу десетке