Dušan Lajović eliminisan u osmini finala turnira u Kordobi

09.02.2023. 22:57 22:59
Izvor: Tanjug (D. Nikolić, arhiva)

KORDOBA: Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u četvrtfinale ATP turnira u Kordobi, pošto je večeras u osmini finala poražen od Španca Alberta Ramosa-Vinolasa 6:4, 2:6, 6:2.

Meč je trajao dva sata i 12 minuta. Lajović je 89. teniser sveta, dok je Španac 54. na ATP listi.

Ramos-Vinolas će u četvrtfinalu turnira u Kordobi igrati protiv Portugalca Žoaoa Souze, koji je bio bolji od Čileanca Kristijana Garina 7:5, 7:6 (8:6).

Lajović je dobro ušao u meč i već na startu prvog seta napravio brejk, ali je Španac uzvratio ribrejkom. Igralo se potom gem za gem, a onda je Ramos-Vinolas napravio novi brejk u desetom gemu i poveo 1:0 u setovima. Španac je poveo 1:0 u gemovima u drugom setu, ali je Lajović serijom 6:1 stigao do izjednačenja.

Srpski teniser je bio ravnopravan rival u trećem setu samo do rezultata 2:2. Španac je zatim osvojio četiri uzastopna gema i zasluženo je stigao do pobede.

ATP turnir u Kordobi igra se za nagradni fond od 642.735 dolara.