Đoković potvrdio učešće na turniru u Beogradu
Najbolji teniser svih vremena potvrdio je da će nastupiti na ATP turniru u Beogradu.
Tokom konferencije za medije na mastersu u Majamiju, Novak Đoković potvrdio je učešće na turniru koji će se održati u Beogradu. Takmičenje će početi drugog novembra, što je bio slučaj i prošle godine. Tada je Denis Šapovalov u finalu savladao Hamada Međedovića (6:4, 6:4) i osvojio svoju drugu titulu u karijeri.
"Kasnije ove godine imamo turnir u Beogradu, a planiram da ga igram", rekao je Đoković.
On se Beograd opena dotakao govoreći o tome da bi na njemu voleo da zaigra dubl sa Nikom Kirjosom, kao što je bio slučaj i u Brizbejnu ranije ove godine.
"Ne znam da li on planira da dođe, ali da – možda bismo tu mogli opet da se oprobamo. Stvarno bih voleo da još jednom odigramo dubl zajedno", dodao je uskoro 38-godišnjak.
Što se singla tiče, Đoković je Beograd, odnosno Srbija open osvojio tri puta – 2009, 2011. i 2021. godine.