POL-POZICIJA, PODIJUM I SPEKTAKULARNA VOŽNJA MILOŠA PAVLOVIĆA na otvaranju sezone
Srpski automobilista Miloš Pavlović započeo je takmičarsku sezonu sjajnom vožnjom na trkačkom vikendu u okviru Lamborginijevog Super Trofeo Evropa takmičenja, koji je održan na stazi Pol Rikar u Francuskoj.
Na prvoj trci, zajedno sa timskim kolegom, Italijanom Alesijom Rufinijem, Pavlović je osvojio drugo mesto u klasi Pro-Am, dok je tandem tima ASR na drugoj trci zauzeo četvrtu poziciju u klasi.
Subota na poznatoj gran-pri stazi počela je sjajno za Miloša. Prvo je u kvalifikacijama obezbedio pol-poziciju za drugu, nedeljnu trku, a potom je u prvoj trci vikenda i prvoj trci sezone pokazao zašto spada u grupu najkvalitetnijih GT trkača u ovom trenutku.
Nedovoljno iskusni Rufini za prvu trku se kvalifikovao kao 25. i uspeo da napreduje tri mesta, što bi bilo dovoljno za Milošev napad na pobedu po preuzimanju automobila. Ali, samo pola kruga pre zamene vozača, Italijan se okreće na stazi i Pavloviću predaje automobil u gotovo bezizlaznoj situaciji – naš as je izašao na stazu na 29. poziciji i tik ispred trenutnog lidera, sa praktično krugom zaostatka. To nije sprečilo Miloša da pruži još jednu briljantnu vožnju, a sjajan rezultat nagovestio je time što po završetku obaveznih pit-stopova, posle samo nekoliko krugova, nadoknadio 11 pozicija! U sjajnom pohodu ka vrhu pomogla su mu i dva perioda sa „sigurnosnim vozilom“ zbog čega je lakše sustigao rivale, a ciljem je prošao kao drugi u klasi i četvrti u ukupnom poretku, sa samo 1,6 sekundi zaostatka za pobednikom. Za 29 minuta u svom „hurakanu“, napredovao je 25 pozicija, a nedostajao je samo još jedan krug u 50-minutnoj trci da Pavlović stigne do još jedne senzacionalne pobede.
U drugoj trci vikenda, u nedelju, Pavlović je startovao sa pol-pozicije i maestralno odvezao svoj „stint“ u promenljivim vremenskim uslovima, zabeleživši najbrži krug trke na kišnim pneumaticima koji je oboren tek pred sam kraj trke kad se staza prosušila, a rivali na automobile montirali „slik“ pneumatike za suvo.
Pavlović je ostao na stazi što je bilo moguće duže, pa je Rufini 20 minuta pre kraja seo u automobil kao ukupni lider. Borio se koliko je mogao, ali je u poslednjem krugu izgubio mesto na podijumu, pa je trku završio na 4. mestu u klasi i kao 16. u generalnom plasmanu.
"Ovo je bio jedan izazovan trkački vikend. Od starta smo pokazi potencijal, bili smo veoma brzi. U prvoj trci sam uspeo da nadoknadim jako puno pozicija. To je bio veliki izazov, ali moram da priznam da sam uživao tokom trke, jer je automobil bio fantastičan. U drugoj trci, start sa pol-pozicije bio je potvrda da imamo dobar automobil i da sam ja trenutno u dobroj formi. Nažalost, trku nismo završili na podijumu, zato što su uslovi na stazi bili veoma teški, komplikovani, zato što je padala kiša. Alesio je, jednostavno, nije snašao kad je preuzeo automobil, iako smo imali veliko vođstvo. U svakom slučaju, ovo je samo početak, siguran sam da će u sledećim trkama biti još bolje. Borba se nastavlja pa ćemo videti kako će stvari da se odvijaju u nastavku sezone", kazao je Miloš Pavlović
Posle ovog pozitivnog vikenda na stazi Pol Rikar, Pavlović, Rufini i ASR tim (Auto Sport rejsing) nastavljaju takmičenje krajem maja, trkačkim vikendom u Monci. Potom slede trke na stazi Spa-Frankoršamp (26-28. jun), potom na Nirburgringu (29-31. avgust), u Barseloni (10.-12. oktobar) i Mizanu (6-7. novembar).
Uz Super Trofeo Evropa takmičenje, Pavlović će ove sezone nastupati i u italijanskom GT Endurans šampionatu i na nekoliko trka italijanske GT sprint serije i GT Kup Open šampionata.