RUKOMETAŠICE VOJVODINE PORAŽENE OD RADNIČKOG Šumadinke sigurne kod kuće

17.09.2023. 10:17 20:29
Izvor: Dnevnik.rs

Rukometašice Vojvodine poražene su od Radničkog u Kragujevcu u prvom kolu Superlige Srbije. Izabranice Igora Nikolića su pokazale zube Kragujevčankama, ali je domaćin ipak slavio.

Uvodni minuti meča doneli su efektnu igru na obe strane. Nakon osam minuta rezultat je bio nerešen (6:6). Iako su gošće povele, domaće igračice su zaigrale bolje i uglavnom su imale gol prednosti. Lomile su Kragujevčanke gošće iz Novog Sada i na isteku 23. minuta su imale tri gola više (14:11). Iako bez nekoliko vodećih igračica Vojvodina se brzo vratila u život i prišla na samo gol zaostatka. U redovima Voše istakla se sjajna Milica Aćimović koja je u prvom poluvremenu postigla pet pogodaka i bila je pravi lider ekipe.

U nastavku susreta viđena je sjajna igra i borba. Igrale su odvažno i Kragujevčanke i Novosađanke, pa je publika u hali Jezero uživala u odličnom rukometu. Domaće su konstantno vodile i imale gol ili dva prednosti. Mlade Novosađanke su se borile koliko su mogle, ali su pred kraj susreta imale blagi pad što su igračice Radničkog surovo kaznile i na dva minuta do kraja imale su nedostižnih četiri gola više. Na kraju publika je aplauzima nagradila igru obe ekipe, a posebno domaćih rukometašica koje su trijumfom počele prvenstvo.

Radnički - Vojvodina 32:28 (17:17)

KRAGUJEVAC: Hala Jezero, gledalaca 200. Sudije: Đ. Jevtić i M. Jevtić  (Lazarevac). Sedmerci: Radnički 5 (4), Vojvodina (). Isključenja: Radnički 12, Vojvodina 4 minuta.

RADNIČKI: Pojužina (1 odbrana), Jonović, Stošić 5, Đorđević, Salijoski, Pidro (9 odbrana), Inđić 7, Božinović 7 (4), D. Ranković, Petrović 5,  Radaković 6, Vičićević, Z. Ranković 2, Andrić.

VOJVODINA: Šarančić (4 odbrane, 1 sedmerac), Aćimović 9, Božić, Mijailović, Golušin 4 (2), Čabarkapa, Savić, Guteša, Todorovski 7, Veličković, Sivčev 2, Bulatović (3 odbrane), Đulinac 1, Bahun 2, Mitrović 3, Drinić.