RUKOMETAŠICE SRBIJE POKLEKLE U PRVOM PRIJATELJSKOM MEČU S HOLANDIJOM: Bregar pružio šansu mladim igračicama

27.09.2024. 22:26 22:32
2

Ženska seniorska reprezentacija Srbije poražena je na prvom od dva prijateljsa susreta sa Holandijom. Domaći tim slavio je u Den Bošu sa 40:27.

U subotu se igra drugi meč  od 19.30 časova.

Srpkinje su meč otvorile u sledećem sastavu: Radosavljević, Lazić, Jovović, Janjušević, Lovrić, Bojičić i kapiten Risović na golu.

U prvom napadu, Radosavljević je odmah zatresla mrežu Holanđanki uigranom akcijom sa krila. Domaće su uzvratile i u narednim minutima igralo se gol za gol. Usledili su problemi srpskog tima u organizaciji napada, Holandija je vezale četiri gola i selektor Bregar u 11. minutu zatražio je tajm-aut pri rezultatu 9:5. Urodili su saveti stručnog štaba plodom i uspele su Srpkinje uz nekoliko dobrih odbrana Risović i golove Jovović, Lazić i Janjušević da priđu na gol razlike sredinom drugog dela igre. Ipak, završni minuti protekloi su u znaku domaćeg tima koji se razigrao, a Nuser je fantastičnim cepelinom postavila konačan rezultat 20:15 na poluvremenu.

Serija od tri gola Anđele Janjušević na startu drugog dela igre nagovestila je rezultatski povratak, upisala se i Lovrić dva puta sa krila, ali je usledio odgovor Holandije. Igrale su čvrsto u odbrani, “čitale” dobro igru Srpkinja i uvećavale svoju prednost. Iskoristio je selektor Bregar drugo poluvreme i da testira gotovo sve raspoložive igračice, a na golu su pored Risović šansu dobile i Moli i Činku koja je upisala i dve odlične odbrane u završnici. Ipak, ishod meča nije se dovodio u pitanje, na kraju je na semaforu stajalo 40:27.