21°C
27.09.2024.
117.0955
104.8397

РУКОМЕТАШИЦЕ СРБИЈЕ ПОКЛЕКЛЕ У ПРВОМ ПРИЈАТЕЉСКОМ МЕЧУ С ХОЛАНДИЈОМ: Брегар пружио шансу младим играчицама

27.09.2024. 22:26 22:32
2

Женска сениорска репрезентација Србије поражена је на првом од два пријатељса сусрета са Холандијом. Домаћи тим славио је у Ден Бошу са 40:27.

У суботу се игра други меч  од 19.30 часова.

Српкиње су меч отвориле у следећем саставу: Радосављевић, Лазић, Јововић, Јањушевић, Ловрић, Бојичић и капитен Рисовић на голу.

У првом нападу, Радосављевић је одмах затресла мрежу Холанђанки уиграном акцијом са крила. Домаће су узвратиле и у наредним минутима играло се гол за гол. Уследили су проблеми српског тима у организацији напада, Холандија је везале четири гола и селектор Брегар у 11. минуту затражио је тајм-аут при резултату 9:5. Уродили су савети стручног штаба плодом и успеле су Српкиње уз неколико добрих одбрана Рисовић и голове Јововић, Лазић и Јањушевић да приђу на гол разлике средином другог дела игре. Ипак, завршни минути протеклои су у знаку домаћег тима који се разиграо, а Нусер је фантастичним цепелином поставила коначан резултат 20:15 на полувремену.

Серија од три гола Анђеле Јањушевић на старту другог дела игре наговестила је резултатски повратак, уписала се и Ловрић два пута са крила, али је уследио одговор Холандије. Играле су чврсто у одбрани, “читале” добро игру Српкиња и увећавале своју предност. Искористио је селектор Брегар друго полувреме и да тестира готово све расположиве играчице, а на голу су поред Рисовић шансу добиле и Моли и Чинку која је уписала и две одличне одбране у завршници. Ипак, исход меча није се доводио у питање, на крају је на семафору стајало 40:27.