Kup Srbije za rukometaše: Pobednički trofej otišao u Niš

18.03.2018. 20:44 20:47
Izvor: Dnevnik.rs

NOVI SAD: Rukometaši Železničara osvojili su Kup Srbije. Na finalnom turniru u Novom Sadu Nišlije su bile bolje od aktuelnog šampiona i domaćina Vojvodine, posle veoma tvrde i neizvesne utakmice.

Znalo se da će u duelu velikih i kvalitetnih rivala odlučivati jedna lopta, a više sreće i umeća u neizvesnim trenucima imali su igrači Železničara, koji su tokom čitavog susreta diktirali tempo.

Utakmica je počela sporo s obe strane, uz slabu realizaciju, ali su Novosađani izborili dva gola viška i tu prednost imali do 10. minuta (4:2). Aktivirao se tada Zlatanović, čuvar mreže Železničara, koji, uz pokretnu odbranu Nišlija, nije dozvolio Vojvodini da postigne gol punih deset minuta, što je bilo dovoljno za preokret i uspostavljanje kontrole nad rezultatom. Menjao je trener crveno-belih Kamenica bekovsku liniju, ali je odbrana rivala bila na visini zadatka. Na odmor se otišlo sa prednošću od jednog gola za ekipu iz grada na Nišavi. Treba istaći i to da aktuelni šampion u prvih 30 minuta nije imao ekstraraspoloženog pojedinca, jer je sedam golova postiglo sedam igrača.

U nastavku igrače kao da je popustio pritisak zbog važnosti utakmice i počeli su s mnogo kvalitetnijom partijom. Dva veoma brza pogodka Železničara donela su prednost gostima od tri gola (13:9). Promenila je tada Vojvodina odbranu, prešla na 5-1, s isturenim Stojanovićem i to je ubrzo donelo rezultat, te su crveno-beli serijom od 3:0 (dva pogodka Stankovića i jedan Stojanovića) vratili rezultatsku neizvesnost. Čvrsta odbrana, ipak, nije uspela da zaustavi Sretenovića, koji je brzo vratio tri gola viška Železničaru (45. minut), ali je tada nastupio sušni period za ekipu iz Niša. Gotovo osam minuta nisu njeni rukomtaši pogodili mrežu Verkića, a Ostojić je s nekoliko bravura doprineo izjednačenju rezultat (17:17).

Rasla je tenzija, publika je pokušavala da pogura Vojvodinu, ali čini se sve nade Novosađana da će doći do petog pehara pobednika Kupa, raspršio je Krsmančić s dva pogodka. Samo 42 sekunde pre kraja, Ostojić je pogodio za 19:20, ali je Sretenović iskoristio poslednji napad Železničara i doneo mu sedmi trofej u Kupu Srbije.

M. Ristić

Železničar - Vojvodina 21:19 (8:7)

NOVI SAD: Hala SC “Slana bara”, gledalaca 1.300, sudije: Mošorinski (Novi Sad) i Panyić (Zrenjanin). Sedmerci: Železničar 4 (2), Vojvodina 5 (2). Isključenja: Železničar 8, a Vojvodina 8 minuta.

ŽELEZNIČAR: Zlatanović (11 odbrana, 2 sedmerca), Lazić, Milovanović, Živković 2, Sretenović 5, Mađar, Krsmančić 4, Gemaljević, Stanojević 1, Petković, Spasić 2 (2), Mirić, Jevtić 2, Đukić 4, Vučković 1, Potkonjak.

VOJVODINA: Jandrić (1 odbrana), Simović, Čagalj 1, Milašević, Ostojić 4, Stojanović 3 (1), Nadoveza 3 (1), Jovanović, Vučković 2, Ratković, Trifković 1, Stanković 5, Nikolić, Verkić (9 odbrana, sedmerac), Bojanić, Grozdanić.