Rukometaši Vojvodine u finalu Kupa Srbije sa Železničarom

17.03.2018. 20:44 22:53
Izvor: Momenat s utakmice između Vojvodine i Mokre gore, foto: RK Vojvodina

Rukometaši Vojvodine opravdali su ulogu favorita protiv ekipe Mokre Gore iz Zubinog Potoka sa 32:24 i plasirali se u finale Kupa Srbije. Novosađani će u finalu igrati sa Železničarom, koji je savladao Metalopaltiku sa 27:26.

Vojvodina je odigrala s pola snage i u kombinovanom sastavu, ali se pobeda nijednog trenutka nije dovodila u poitanje.

Od početka susreta videlo se da domaćin želi da isproba nove taktičke varijante, pa je napadao bez golmana, ali sa dva pivota. Uprkos nešto opuštenijem početku imao je aktuelni šampion vođstvo ali su gosti zahvaljujući golmanu Milenkoviću izborili izjednačenje i držali ga do sredine prvog poluvremena. Posle tri pogotka Strahinje Stankovića domaći su došli do odlučujuće prednosti već u 20. minutu susreta, a sve posle pojačane igre u odbrani i bravura čuvara mreže Todora Jandrića. Za kratko su uzvratili gosti dva daleko dometna gola postigao je golman Milenković, ali je na scenu stupio iskusni Božidar Nadoveza i sa četiri pogodka vratio domaćina u kontrolu rezultata.

I u drugom poluvremenu nastavio je da kombinuje trener domaćih Kasim Kamenica, podelio minutažu među svojim nosiocima igre ali se to ponovo nije osetilo na rezultatu. Dobra odbrana crveno-belih i nekoliko grešaka gostiju sa Kosova, doneli su munjevite kontre Radoviću koji je bio nepogrešiv. Održavali su domaći sigurno vođstvo, a u 54. minutu prvi put su došli do dvocifrene prednosti (30:20) i zaključili plasman u finale Kupa koji je na programu u nedelju od 18 sati u Hali SC Slana bara u Novom Sadu.

M. Ristić

Vojvodina - Mokra Gora 32:24 (15:11)

NOVI SAD: Hala SC “Slana bara”, gledaca 500, sudije: Blagojević i Đokić (Jagodina). Sedmerci: Vojvodina 3 (1), a Mokra Gora 2 (2). Isključenja: Vojvodina 6, a Mokra Gora  4 minuta.

VOJVODINA: Jandrić (8 odbrana), Verkić (2 odbrane), Čagalj 4, Milašević 1, Stojanović, Nadoveza 7, Jovanović, Vučković 1, Ratković 1, Trifković 2, Tomić, Stanković 3, Nikolić 2 (1), Bojanić 1, Grozdanić 3, Radović 7.

MOKRA GORA: Milenković 2 (10 odbrana, 2 sedmerca), Orlović (2 odbrane), Milić 1, Tomić, Božović 1, L. Aleksić, Tomović 8, Nikolić 1, L. Utvić 1 (1), Kasalović, N. Aleksić 6, Simović 3, B. Utvić 1 (1).

Železničar u poslednjoj sekundi iz sedmerca do finala

Golom Đorđa Spasića iz sedmerca za konačnih 27:26 u poslednjoj sekundi utakmice rukometaši Železničara 1949 ostvarili su plasman u finale Kupa Srbije gde će koplje odmeriti sa Vošom.

Za razliku od prvog polufinalnog susreta, drugi meč doneo je rovovsku borbu dve odlične ekipe, prštalo je u odbrani na obe strane, ali u granicama fer i sportske borbe. Ekipa Metaloplastike je napravila nešto više tehničkih grešaka koje su je osujetile da pobedi rivala iz Niša.