Derbi Arkus lige: Voša čuva vrh

02.04.2023. 19:57 20:04

Rukometaši Vojvodine savladali su Partizan u derbiju 22. kola Arkus lige Srbije.

Mučili su se izabranici Borisa Rojevića u prvih 30 minuta, imali su i tri gola zaostatka, ali su u nastavku "dodali gas" i upisali pobedu koja ih je učvrstila na prvoj poziciji na tabeli.

Na početku susreta obe ekipe su igrale disciplinovano u odbrani i primoravale su rivala da šutira uz podignutu ruku sudija. Prvi gol viđen je u petom minutu, a postigao ga je pivot crveno-belih Živan Pešić nakon sjajne asistencije Puhovskog. Krila Vojvodine su kao po običaju bila raspucana i najviše problema domaćinu pravili su upravo Marko Vasić i Miloš Grozdanić. S druge strane igru Partizana nosili su talentovani Stefan Petrić i Uroš Kojadinović, dok je podršku sa gola pružao sjajni Andrej Trnavac i intervencijama dizao publiku na noge. Ništa lošiji na drugom golu nije bio Luka Arsenić koji je odbranio nekoliko zicera nakon kojih je Voša brzo postizala pogotke i imala minimalan zaostatak.

Novosađani su dobro rasporedili golove u prvom poluvremenu i crno-beli nisu mogli da se fokusiraju na samo jednog igrača u odbrani, već im je opasnost pretila sa svih pozicija. Partizan je igrao konkretnije pred protivničkim golom i nije imao mnogo problema sa iskusnim defanzivnom linijom gostiju.

U nastavku susreta bolje su krenuli domaći i lako su došli do tri gola prednosti (14:11). Vojvodina je u odbrani igrala u formaciji 5-1 sa isturenim Brankom Tomićem koji je bio zadužen za čuvanje kapitena Partizana Nikolu Zečevića. Usledio je dobar period gostiju koji su se u potpunosti vratili u meč i nakon 43. minuta rezultat je bio nerešen (17:17). U drugom delu se razigrao i levoruki bombarder Vojvodine Milan Milić, pa su gosti pred poslednjih 10 minuta imali dva gola više (20:22). Nošeni podrškom sa tribina domaći se nisu predavali, ali su gosti iz Novog Sada na iskustvo odigrali u odlučujućim trenucima i zasluženo upisali dva važna boda. Kao i u prvom ovosezonskom duelu Vojvodine i Partizana  Branko Tomić je poneo epitet igrača utakmice.

Partizan - Vojvodina 24:27 (12:11)

BEOGRAD: SC Voždovac, gledalaca: 500. Sudije: Boričić i Marković (Beograd). Sedmerci: Partizan 5 (4), Vojvodina 4 (1). Isključenja: Partizan 10, Vojvodina 16 minuta.

PARTIZAN: Mihajlov, Jović 1, Šotić 5, Lazović, Radivojević, Baćanović, Varga, Milovanović, Čekić, Trnavac 1 (10 odbrana, 2 sedmerca), Kojadinović 5 (4), Zečević 1, Mićić 4, Popović 2, Lazić, Petrić 5.

VOJVODINA: Arsenić (5 odbrana, 1 sedmerac), Lučin (4 odbrane), Vasić 1, Milić 5, Ocvirk, Vukovljak, Milenković 2, Pušica 1, Rađenović 1, Pešić 3,  Tomić 4, Kurteš 1, Rogan 1, Grozdanić 4, Puhovski 4 (1).