104.8397

Дерби Аркус лиге: Воша чува врх

02.04.2023. 19:57 20:04

Рукометаши Војводине савладали су Партизан у дербију 22. кола Аркус лиге Србије.

Мучили су се изабраници Бориса Ројевића у првих 30 минута, имали су и три гола заостатка, али су у наставку "додали гас" и уписали победу која их је учврстила на првој позицији на табели.

На почетку сусрета обе екипе су играле дисциплиновано у одбрани и приморавале су ривала да шутира уз подигнуту руку судија. Први гол виђен је у петом минуту, а постигао га је пивот црвено-белих Живан Пешић након сјајне асистенције Пуховског. Крила Војводине су као по обичају била распуцана и највише проблема домаћину правили су управо Марко Васић и Милош Грозданић. С друге стране игру Партизана носили су талентовани Стефан Петрић и Урош Којадиновић, док је подршку са гола пружао сјајни Андреј Трнавац и интервенцијама дизао публику на ноге. Ништа лошији на другом голу није био Лука Арсенић који је одбранио неколико зицера након којих је Воша брзо постизала поготке и имала минималан заостатак.

Новосађани су добро распоредили голове у првом полувремену и црно-бели нису могли да се фокусирају на само једног играча у одбрани, већ им је опасност претила са свих позиција. Партизан је играо конкретније пред противничким голом и није имао много проблема са искусним дефанзивном линијом гостију.

У наставку сусрета боље су кренули домаћи и лако су дошли до три гола предности (14:11). Војводина је у одбрани играла у формацији 5-1 са истуреним Бранком Томићем који је био задужен за чување капитена Партизана Николу Зечевића. Уследио је добар период гостију који су се у потпуности вратили у меч и након 43. минута резултат је био нерешен (17:17). У другом делу се разиграо и леворуки бомбардер Војводине Милан Милић, па су гости пред последњих 10 минута имали два гола више (20:22). Ношени подршком са трибина домаћи се нису предавали, али су гости из Новог Сада на искуство одиграли у одлучујућим тренуцима и заслужено уписали два важна бода. Као и у првом овосезонском дуелу Војводине и Партизана  Бранко Томић је понео епитет играча утакмице.

Партизан - Војводина 24:27 (12:11)

БЕОГРАД: СЦ Вождовац, гледалаца: 500. Судије: Боричић и Марковић (Београд). Седмерци: Партизан 5 (4), Војводина 4 (1). Искључења: Партизан 10, Војводина 16 минута.

ПАРТИЗАН: Михајлов, Јовић 1, Шотић 5, Лазовић, Радивојевић, Баћановић, Варга, Миловановић, Чекић, Трнавац 1 (10 одбрана, 2 седмерца), Којадиновић 5 (4), Зечевић 1, Мићић 4, Поповић 2, Лазић, Петрић 5.

ВОЈВОДИНА: Арсенић (5 одбрана, 1 седмерац), Лучин (4 одбране), Васић 1, Милић 5, Оцвирк, Вуковљак, Миленковић 2, Пушица 1, Рађеновић 1, Пешић 3,  Томић 4, Куртеш 1, Роган 1, Грозданић 4, Пуховски 4 (1).